Články na téma Tipy na výlet

Český Krumlov Card

Tři muzea, zámeckou věž a mezinárodně proslulou galerii si můžete prohlédnout za poloviční vstupné, pomocí Český Krumlov Card. Město Český Krumlov se tak stalo prvním menším českým městem, které má ucelenou kulturní nabídku tohoto druhu.

Zámek Buchlovice rozzáří tulipány, Buchlov chystá jarmark

Při jarních toulkách se mohou návštěvníci o tomto víkendu velikonočně naladit na hradu Buchlov a zámku Buchlovice na Uherskohradišťsku.

Tipy na víkend: Mistrovství v jízdě na toboganu, Beltain i velikonoční pomlázky

Nadcházející víkend se ponese v duchu křesťanských Velikonoc, keltského Beltainu, otevírání cyklostezek, ale i turistických pochodů. Budou se odemykat vinařské sklepy v Mikulově, ale také už se slétnou čarodějnice na Úsov, bude se soutěžit o nejlepší valašský sýr, ale i v jízdě na toboganu.

Zoologická zahrada v Plzni je oázou klidu

Zoo Plzeň se nezdá velká, ale je působivá, rozmanitá, členitá a atraktivní. Hned za pokladnou při pohledu na plán objektu mi bylo jasné, že to přesto bude dlouhá procházka. Netušil jsem ještě, že až tak příjemná a zajímavá. V Plzni vznikla zoologická zahrada již v roce 1926, po liberecké (1919) tak byla druhou v republice. Pražská otevřela až o pět let později.

Rekreační středisko Chaty Orlík

Rekreační středisko pro volnočasové aktivity pro děti i dospělé se nachází v krásném prostředí lesů u Orlického jezera vzdáleného cca 200 m, u kterého je možnost rybaření, koupání nebo zapůjčení loděk a kajků pro vodní sporty.

Svezte se šlapací drezínou po bývalé Baťově železnici

Už jste se někdy svezli po železnici drezínou? Tento neobvyklý dopravní prostředek, který jistě mnohým utkvěl v paměti z filmů Páni kluci a naposledy třeba z Hlídače číslo 47, si můžete vyzkoušet v Ratíškovicích na Hodonínsku. S půjčenou drezínou se projedete po trati, která byla dříve součástí staré Baťovy železniční dráhy.

Sportovní a turistické vyžití u Vranovské přehrady

V malebné rekreační lokalitě Vranovské přehrady zvané "Chmelnice" leží penzion pod Cornštejnem známý též jako "Panel". Penzion s restaurací, přístupem k vodě a možností sportovního a turistického vyžití nabízí pobyty pro individuály i rodiny s dětmi.

Velikonoce na zámku Loučeň zakončí babská pomlázka

Velikonoce u Thurn-Taxisů na zámku Loučeň budou ve znamení nejen tradičních oslav, ale i řady novinek jako pátrání po ztracených zvonech.

Čarodějné Velikonoce na Starých Hradech

Na pohádkovém hradu a zámku Staré Hrady o letošních velikonočních prázdninách je připraven program pro děti Časem zpátky do pohádky a Čarodějné Velikonoce plné čarodejnic a čarodejnických lektvarů.

Masakr u Hradce Králové zavinila rakouská neinformovanost

Kdyby stála 3. července 1866 na Chlumu u Hradce rozhledna, mohla jedna z největších bitev 19. století dopadnout možná jinak. Válka Rakouska a Pruska rvoucích se o vedoucí úlohu v Německém spolku byla rozhodnuta za pouhý měsíc. Jedna z nejdůležitějších bitev na našem území byla dlouhá léta opomíjena.

Půjčovna obytných aut Plzeň

Půjčovna obytných vozů. Půjčujeme kvalitní a komfortní obytná auta určená pro celoroční provoz.

Výlety na kolech v Čeladenském údolí

Jezdíte rádi na kolech? Už jste navštívili jedno z nejkrásnějších a nejhlubších údolí v Beskydech? Je to Čeladenské údolí s překrásnou říčkou Čeladenkou.

V Mladé Boleslavi mají kaskádu Jizery a rezavé "kecací" vrbičky

Pro Boleslaváky žádná novinka, přesto jejich hlavní atrakce na Staroměstském náměstí ještě není úplně hotová. Mezi místními vyvolává kontroverzi, přitom málokterému městu se podařilo tak výrazně oživit celkem nudné náměstí.

Za bílými tygry, hravými lachtany a vznešenými zebrami do liberecké zoo

Zoologická zahrada v Liberci oslavila v roce 2009 už 90. narozeniny. Chová na 170 druhů zvířat o celkovém počtu více než tisíc jedinců. Pouze v Liberci můžete spatřit bílého tygra indického, a také neposedné opičky, hravé lachtany či vznešené zebry, německy mluvící papoušky, důstojné lvy.

Památník Ploština

V 70. letech byla Ploština vyhlášena Národním kulturním památníkem. Dominantou celého místa je památník obětem II. Světové války a okupace ze zlínského okresu, který byl vybudován na malém návrší nad osadou v roce 1975 k 30. výročí osvobození.