Články na téma Tipy na výlet

Dovolená ve Velkých Losinách

Velké Losiny umožňují strávit dovolenou aktivním způsobem se spoustou zážitků, ale také relaxačně. Penzion Fialka vám díky své rodinné atmosféře zajistí příjemné prožití dovolené.

Putování na koních

Pojeďte se s námi toulat na koňském hřbetě krásnou přírodou vstříc nevšedním dobrodružstvím.

Umění Starého světa v Paláci Kinských

Stálá expozice umění Asie a starověkého Středomoří ze sbírek Národní galerie v Praze a Národního muzea.

Odpočinek v Českém Krumlově

Penzion U náměstí nabízí ubytování v historickém domě, který vznikl kolem roku 1530 jako přístavba k hlavní městské hradbě ze 13. století.

Užijte si Český Krumlov

Téměř 200 let starý dům, postavený rodem Schwarzenberků, byl v roce 2006 rekonstruován na penzion. Nabízí ideální ubytování pro hosty, kteří mají rádi pohodu a klid, včetně aktivit vhodných pro individuály i rodiny s dětmi.

Centrum Česká Kanada

Bezva zážitek - krásná dovolená pro vás a přátele! Rekreační areál Centrum Česká Kanada je umístěn v romantickém kraji hlubokých lesů, jezer, rybníků. Nabízíme vám ubytování v panenské přírodě lesnaté vrchoviny.

Ekocentrum v Oldřichově v Hájích

Přijďte navštívit náš areál, který je vstupní branou do Jizerských hor a využijte možnosti turistiky, cykloturistiky, in-line tratě, běžecké lyžování i sjezdové lyžování.

Kožane město - nové muzeum v obci Metylovice

Stálá muzejní expozice s výstavní síní v obci Metylovice, která se proslavila výrobou bičů a zpracováním kůže.

Naučná stezka a cyklostezka Po stopách českých králů

Součástí nově budované cyklostezky Po stopách českých králů na Berounsku, která spojuje Beroun s hrady Točník, Karlštejn a Nižbor, je i nová stejnojmenná naučná stezka, která informuje o historii těžby vápence, vzácných zvířatech nebo o zkamenělinách spojených s osobou badatele Joachima Barrande.

Viola - nový minerální pramen v Luhačovicích

Největší moravské lázně, proslavené nádhernou architekturou Dušana Jurkoviče, mají o jeden léčivý minerální pramen navíc.

Sport, relaxace i dobrá česká kuchyně v Lovecké Mumlavě

Přijeďte si aktivně odpočinout do horského hotelu Lovecká Mumlava v Harrachově. Mimo restaurace s domácí kuchyní a sauny s fitcentrem je pro vás připravená řada zajímavých pobytových balíčků.

Zájezdní hostinec v obci Trnobrany

Bývalý zájezdní hostinec z 18.století jehož součástí je malá ekofarma nabízí vyjížďky na koních.

Hradní muzeum v areálu Hradu a zámku v Českém Krumlově

Od ledna 2011 je v areálu českokrumlovského hradu a zámku přístupné nové Hradní muzeum, které představuje exponáty ze zámeckých depozitářů a připomíná nejvýznamnější události, vztahující se k rožmberským, eggenberským a schwarzenberským vlastníkům krumlovského panství.

Sněžnice - zimní aktivita jinak

Pojďte si zkusit jiný pohyb v tichu zasněžené krajiny bez omezení. Poznejte zimní Beskydy na netradiční sněžné výpravě!

Brněnský orloj – mechanická nábojnice z africké žuly

Nový hodinový stroj je naprostým unikátem. Šestimetrová černá moderní časomíra z leštěné africké žuly, dovezené až z Jihoafrické republiky, má připomínat střelu.