Novinky.cz

www.novinky.cz/cestovani/tipy-na-vylety · 3771 článků

|< 1 64 127 189 249 250 251 252 Další strana >|

Záhadné kamenné koule přiletěly z vesmíru, tvrdí v obci Megoňka

Kamenné kulovité útvary v obci Megoňka nedaleko Jablunkovského průsmyku jsou naprostou záhadou. Když byly podobné objeveny ve 30. Letech minulého století v Kostarice, šokovaly vědecký svět. Záhadolog Erich Daniken je označil jako poselství mimozemských civilizací. Byli ufouni i na Slovensku?.

Tipy na víkend: Souboje Svatomartinského, festival minerálů a bojového umění

Souboje o nejlepší Svatomartinské víno nekončí, degustovat můžete na zámku Břeclav, v Berouně, Štramberku a Brně. Víkend v Praze bude ve znamení festivalu bojového umění a alpinismu. V Brně se budou blýskat minerály, do Liberce přijede šaman z Peru, Sychrov a Staré Hrady se ponoří do pohádky a v Písku budou děti vyrábět dopis Ježíškovi.

Kněžna Libuše věštila slávu Prahy na Chrastenu

Kdyby vám někdo řekl, že se kníže Krok se svými dcerami usídlil na hradě Chrastenu, asi byste si poklepali na hlavu. Pravdou je, že pod jménem Chrasten byl hrad založen. Až v Kosmově kronice je zmínka o Vyšehradu s datem 1003. Každopádně to byli Přemyslovci, kdož tu hráli rozhodující úlohu.

Slavonice – renesanční perla uprostřed hraničních lesů

Krása příhraničního městečka Slavonice, ležícího na česko - moravskorakouském pomezí, se rodila od 12. Století. Tehdy však bylo městečko pouze strážní osadou na křížení obchodních cest mezi Prahou, Vídní a Brnem s Českými Budějovicemi, potažmo bavorským Pasovem. Největší slávy a rozkvětu se Slavonicím dostalo v 16. Století, kdy byl ruch na obchodnických stezkách roku 1526 podpořen založením poštovní stanice.

Víte, kde leží Pravda? Přeci nedaleko Loun

Hledání pravdy dává milovníkům historie často pořádně zabrat. Ti turisticky založení proto zajisté uvítají objevení Pravdy s velkým P, zříceniny středověkého hradu ukrytého v lesích mezi obcemi Domoušice a Pnětluky na Lounsku.

Silvestr nanečisto korunoval výstup na rozhlednu Andrlův chlum

Andrlův chlum s telekomunikační věží a rozhlednou se stal dominantou města Ústí nad Orlicí a místem pro pořádání akcí všeho druhu.

|< 1 64 127 189 249 250 251 252 Další strana >|