Hrady v oblasti Liberecký kraj

Témata

|< 1 2 3 4 5 Další strana >|

Tipy na prodloužený víkend: Cisterciácká pečeť, výlet lokomotivou a pohádkové hrady

I když podzimní počasí nepřeje výletům, máme pro vás tipy na prodloužený víkend. Do pohádky se můžete ponořit na prohlídkách zámku Sychrov, Děčín nebo plzeňského Muzea strašidel. Výlet parní lokomotivou se pojede z Českých Budějovic do Českého Krumlova a zpět. V Táboře si připomenou události roku 1989, na Velehradu se budou koštovat vína v rámci Cisterciácké pečeti.

Skalní hrad Jestřebí

Malebná zřícenina kdysi mohutného hradu Jestřebí stojí na vysoké pískovcové skále nedaleko Máchova jezera. Hrad nechal vybudovat Jindřich Berka z Dubé ve 13. století. Ze skály se otevírá nádherný výhled do kraje.

Bezděz jako noblesní středověký kriminál i pozůstatek třetihorních sopek

Velký Bezděz (604 m. N. M.) je hora, ze které je vidět čtvrtina Čech. Toto byl zřejmě hlavní důvod, proč nechal na jeho vrcholu Přemysl Otakar II. Vybudovat na svou dobu velmi moderní opevněný hrad - pevnost na skalním ostrohu.

Toulky Českým středohořím s hrady na vysokých kopcích

České středohoří je výjimečnou přírodní podívanou. Nade všemi vystupuje Milešovka, zaujme i Házmburk se zříceninou gotického hradu. Svým položením připomíná Bezděz. Krajina Středohoří je šlechtickými sídly nabitá, končí až Střekovem vypínajícím se na vysokém kopci u Ústí nad Labem.

S kamerou na cestách: Za kamennou krásou hradu Frýdštejn

Z Malé Skály vede k našemu cíli silnice plná zatáček. Stoupá výš a výš a pak je najednou k vidění nejen okolní zvlněná krajina s občasnými výhledy do údolí, ale i majestátní silueta hradu. Ani se nechce použít termín hradní zřícenina. Ční nad okolím tak elegantně, až se málem oblohy dotýká. Právě jsme dorazili k Frýdštejnu.

Sněhový hrad Harrachštejn

V Harrachově můžete o zimní sezóně obdivovat sněhový hrad Harrachštejn, který je k vidění na běžeckém stadionu. Při návštěvě hradu se můžete těšit na šermířská vystoupení, ohňové show, animační odpoledne pro děti a samozřejmě dobývání hradu středověkými rytíři.

|< 1 2 3 4 5 Další strana >|