Články na téma Tipy na výlety

Dvakrát zapálen, vyrabován, zpustošen, přesto to Hartenberg nevzdává

Motoráček ze Sokolova se pomalu kodrcá nádherným údolím Svatavy k německým hranicím. Vystupuji ve stanici Hartenberg u bývalého nádraží, které má staré dobré časy za sebou. Podobně je na tom i velká ruina na ostrohu nad osadou Hřebeny. Ta má sice otřesnou minulost, ale budoucnost vypadá dobře.

Synagoga v Polici u Jemnice

Synagoga v Polici u Jemnice je jediná svého druhu ve střední Evropě. Svatostánek střihu venkovského baroka ukrýval uvnitř interiér v exotickém maurském stylu. V průběhu let sloužila synagoga nejen jako místo modliteb, ale též jako tělocvična.

Krajinářský park Mošnice v Kladrubech nad Labem

Obnovený anglický krajinářský park na Mošnici je zajímavým protikladem k přísně geometrické krajině pastvin v Kladrubech nad Labem. Nyní prochází revitalizací.

Zřícenina hradu Perštejn v Krušných horách

Pozůstatky původně gotického hradu, který byl zbudován koncem 13. století rodem Šumburků naleznete ve stejnojmenné vísce pod Krušnými horami, nedaleko Klášterce nad Ohří.

Chátrající elektrárna u Kladna otevře dveře návštěvníkům. Na vlastní nebezpečí

Obrovské haly či staré technické místnosti s vytlučenými okny, dírami v zemi, prorostlé zelení. Kam se většinou prodírají jen milovníci adrenalinových zážitků či lovci fotek, tam se o víkendu můžou přijít podívat zájemci z řad veřejnosti, a to s posvěcením majitele. Přístupná k prohlídce je v elektrárně Libušín nedaleko Kladna dokonce i střecha. Avšak vše pouze na vlastní nebezpečí. Unikátní záběry zchátralé elektrárny natočila i kamera Novinek.

Znovuzrozený Libušín poprvé přivítal návštěvníky. O prohlídky je obrovský zájem

Pustevny v Beskydech ve čtvrtek navštívily stovky lidí. Senioři, cyklisté, rodiny s dětmi i mladí turisté se nemohli dočkat, až spatří znovuzrozený poklad valašské architektury, Libušín, který shořel v roce 2014. O jeho prohlídky byl a je velký zájem. Průvodci se nezastavili, od 14 hodin prováděli jednu skupinu po 30 lidech za druhou.

Kapucíni zvou do hrobky a nově také do kláštera v centru Brna

Nejen do své hrobky, v níž jsou mumifikované ostatky bratří i slavného barona Františka Trencka (1711–1749), nejslavnějšího vězně z brněnského Špilberku, ale dokonce přímo do svého kláštera zve nyní turisty řád brněnských kapucínů.

Rozhledna Ládví u Kamenice

Na vrcholu Vlková (488 m.n.m.) nad osadou Ládví stojí kovová rozhledna. Je dobře přístupná autem, na kole i pěšky po modré turistické značce z Ládví.

Pastvina - jedlý park a Minizoo v Sušici

Pastvina je snahou o realizaci letitého snu o krásném a užitečném parku, který v sobě kombinuje přírodní supermarket, ekofarmu a relaxaci v přírodě.

Zámek v Dobříši obnovil francouzský park

Na zámku v Dobříši na Příbramsku skončila rozsáhlá obnova francouzského parku. Zrestaurované byly i zdejší sochy, které zdobí celý areál zámku. Opraveny jsou opěrné zdi, cesty a závlahový systém, přibyla další zeleň.

Poniklý vodopád v Jeseníkách

Téměř tři metry vysoký vodopád se skalním ostrohem rozděluje proud vody na dvě ramena. Asi 200 metrů nad vodopádem se nachází tři pěkné visuté kaskády. Vodopády se nachází na Poniklém potoku, který mívá dostatek vody i v suchých obdobích.

Kaple Panny Marie ve Schořově

Jihovýchodně od Schořova se na pahorku při silnici mezi Tupadly a Zbudovicemi nachází kaple Panny Marie. Raně barokní stavbu nechala postavit Marie Barbora z Pöttingu. Kaple byla postavena podle španělského vzoru, má tvar lucerny a je osmiboká.

Chlumíčkova stezka pro děti v Hořicích

Chlumíčková stezka zabaví zejména nejmenší děti při vycházce na koupaliště Dachova v lesním úseku od rozcestí u Lomu U Sv. Josefa a Malátovy cesty až na zmíněné koupaliště. Stezka vede po žluté turistické trase a je součástí naučného okruhu městem.

Vodopád Chomutovky

Vodopád Chomutovky se nachází nedaleko rozcestí Bezručovo údolí v bezprostřední blízkosti asfaltové silničky, po které také vede červená turistická značka. Chomutovka zde přepadává přes tři metry vysoký terénní stupeň a vytváří tak jediný vodopád na svém toku.

Bývalá obec Pohraniční v Krušných horách

Po roce 1945 bylo díky tzv. "odsunu" vysídleno mnoho do té doby prosperujících krušnohorských obcí. Jednou z byla i obec Pohraniční. Nacházela se na samotné hranici, kde plynule navazovala na německý Reitzenhain.