Články na téma Tipy na výlet

Centrum pivních vynálezů Alfreda Beernitze v Jeseníku

Zážitková restaurace v reprezentativních prostorách Vily Elis v Jeseníku je netradičním místem protnutým tajemnými příchutěmi, alchymistickými zážitky a pivní laboratoří Alfreda Beernitze, legendárního vynálezce a badatele.

Tipy na víkend: Nenechte si ujít svítání na Bílé věži, hledejte jaro na Moravskoslezsku

Košty vína, slivovic, klobás i polévek a také hudbu, tanec a sport nabídne závěr tohoto týdne v podobě degustačních akcí, festivalů, koncertů, trhů či jarmarků... Jedinečným zážitkem pak bude východ slunce na královéhradecké Bílé věži nebo účast na Yoyo mistrovství Evropy.

Na zámku v Hořovicích připravoval prezident likvidaci ruského disidenta

Filmová fikce právě skončeného televizního seriálu Atentát přeměnila zámek v Hořovicích na vládní sídlo v Lánech. Po vzoru amerických filmů jsme se také dočkali prezidenta padoucha, tentokrát v područí Moskvy. Pravdou je, že seriál byl akční, děj odsýpal, herecké výkony na úrovni, divák se nenudil.

V Praze začne maraton velikonočních akcí

Pražané si mohou v příštích týdnech stále dokola připomínat velikonoční tradice. Navštívit mohou několik výstav - ukážou nejen malovaná, ale také nejstarší české vejce. Poprvé bude výstava kraslic v Národním zemědělském muzeu a velikonoční trh s řemeslníky na Hradě. Chystají se také jarmarky, trhy a pašijové hry, bohoslužby a koncerty.

Pohádkové Poodří v zimě nespí

Turistická oblast Poodří – Moravské Kravařsko má od loňského léta nové lákadlo. Deset skřítků se tam zabydlelo v deseti objektech po celém regionu. Někteří skřítci obývající Pohádkové Poodří se sice uložili k zimnímu spánku, jiní však na návštěvníky ve svých domečcích čekají i v zimním období.

Lovecký zámeček Tři trubky v Brdech

Lovecký zámeček poblíž soutoku Třítrubeckého a Padrťského potoka byl vybudován na konci 19. století Jeronýmem Colloredo-Mansfeldem. Stavbu navrhl vídeňský architekt italského původu Camillo Sita v duchu doznívajícího romantismu.

Experiment na Krakovci, tráva na střeše má vytáhnout z hradu vodu

Že na Krakovci, jedné z našich nejhezčích hradních zřícenin, působil před odjezdem do Kostnice Mistr Jan Hus, už tolik v povědomí není. Že se tu točila jedna z nejlepších dětských komedií Ať žijí duchové, kultovní film s Leontýnou, Brtníkem Brtníku a hejnem trpajzlíků, ví většina z nás. Písničky zlidověly.

Půjčovna vodního skútru

Máme pro vás připravené nejrůznější aktivity zpříjemňující pobyt u vody, od vodních lyží a wakeboardingu přes nafukovací tahadla až po adrenalinovou jízdu na vodním skútru, který se můžete zapůjčit i dlouhodobě na dovolenou.

Interaktivní stezka k lanovce v Peci pod Sněžkou

Cestu z parkoviště k dolní stanici lanové dráhy na Sněžku vám zpříjemní interaktivní hra. Na stezce potkáte sedm stanovišť s otázkami, na které budete moci odpovědět pomocí mobilního telefonu. Otázky jsou zaměřené na okolí Pece pod Sněžkou.

Stavba rozhledny na nejvyšším vrcholu Orlických hor dostává reálnou podobu

Ať je zima, a Orlickým horám vládne Rampušák, nebo léto, kdy žezlo přebírá princezna Kačenka, vždy jsou přitažlivé. Tato pohádková horská říše stojí za návštěvu kdykoli, zvláště však tehdy, chceme-li se na ni a její okolí podívat z míst nejvyšších, tedy ze samotného hřebene.

Kavárna U tří Pávů

Kavárna s parkem je umístěna přímo uprostřed oázy Kutné Hory. Kromě každodenního odpočinku při kávě můžete uspořádat oslavu svým ratolestem, pozvat jejich kamarády aniž byste se báli, že vám zdevastují byt nebo byste museli vymýšlet program pro děti.

Vinařství Starý vrch

Vinařský dům se nachází v Hustopečích, v bezprostřední blízkosti Mandloňové stezky. Hledáte možnost poznat malebná zákoutí jižní Moravy, degustovat jedinečná moravská vína v atraktivním prostředí nebo nahlédnout do provozu vinařství?

Sportovní areál Kaprodrom klub v Olomouci

Sportovní areál, který je obklopen přírodou a rybníkem naleznete kousek od centra Olomouce na Nových Sadech. Nachází se zde plážový volejbal - 3 kurty a spoustu dalších atrakcí.

Explore Brno

Outdoorová hra pro dospělé i děti. Je to spojení hry s hledáním pokladu, řešením úkolů, spolu s poznáváním památek a zajímavostí města Brna.

Zbiroh, zámek tří císařů, se chystá na Velikonoce

Velikonoční svátky jsou letos hodně brzo, dalo by se říci, že klepou na dveře. Vstoupit do nich můžete na zámku ve Zbirohu, kde na nádvoří nachystali na 26. března tradiční jarmark se stylovými stánky s velikonočním zbožím, ukázkami tradičních řemesel a bohatým programem pro děti.