Články na téma Tipy na výlety

Šifrovací hra Hunter Games

Hunter games hra je outdoorovoá aktivita, při které ty jako hráč řešíš sérii hádanek. Umístění jednotlivých hádanek je tajné a teprve jejich postupným a především správným řešením se dozvíš, kde se nachází další hádanka.

Ředitel s žaludeční nevolností se napil ve Mšeném vody a založil proslulé lázně

Klidné v zeleni zasazené jsou Mšené-lázně na Litoměřicku. Léčí se tu nemoci pohybového aparátu, onkologické potíže, i dýchací. Leží v poklidné krajině nedaleko Peruce, kde kníže Oldřich spatřil budoucí kněžnu Boženu. Možná se také ráchala v minerálce. Zdejší voda je vodou živou, léčí a pomáhá.

Zřícenina hradu Dršťka v Brdech

Zbytky hradu Dršťka se nachází v bývalém vojenském výcvikovém prostoru Brdy. Místo, kde stával, naleznete asi kilometr od obce Skořice, na úpatí vrchu Palcíře v CHKO Brdy. Hrad Dršťka pocházel pravděpodobně z druhé poloviny 13. nebo ze 14. století. První zmínka se datuje až k roku 1390.

Naučná stezka Křížový vrch v Adršpachu

Pod Křížovým vrchem si můžete projít naučnou stezku, která je obohacena interaktivními prvky na informačních panelech. Jedná se o strmý kopec s několika skalními věžemi. Pojmenován je podle křížové cesty, která byla vytvořena v 17. století.

Pražský hrad o víkendu otevře reprezentační prostory

Zájemci budou moci v sobotu navštívit běžně nepřístupné prostory Pražského hradu. Během Dne otevřených dveří si mohou od 9.00 do 16.30 prohlédnout reprezentační salóny a místnosti, v nichž prezident republiky přijímá návštěvy nebo podepisuje významné dokumenty. Hrad to uvedl na svých webových stránkách. Ve stejný den bude od 10.00 do 17.00 mimořádně zpřístupněn také Hrzánský palác v nedaleké Loretánské ulici, který využívá Úřad vlády.

Letecké muzeum Letňany - expozice v historických hangárech Staré Aerovky

V historických hangárech areálu Staré Aerovky v pražských Letňanech se na konci dubna 2016 otevře nová expozice kbelského leteckého muzea. Vystaveny v nich budou staré i novodobé letouny firmy Aero a bombardovací stroje.

JetRoom - úniková hra v Praze

Nová dobrodružná, úniková hra v centru Prahy, s tématem druhé světové války.

Výstavní dům Stará radnice v Jindřichově Hradci

Svět oblíbeného Krtečka a jeho přátel, hravou atmosféru vlaků z úzkorozchodné dráhy nebo tajemství archivu a důležitých listin z dějin města zlaté pětilisté růže. To všechno, a nejen to, naleznete v prostorách výstavního domu Staré radnice na jindřichohradeckém náměstí Míru.

Diamond Prague Museum - Muzeum Diamantů Praha

Přímo v srdci staré Prahy jsme pro všechny obdivovatele krále drahých kamenů – samotného diamantu, vytvořili muzeum, první a jediné v Česku svého druhu. V expozici vás čeká cesta dávnou minulostí diamantů.

Rozhledna Rýdův kopec u Děbolína

Rýdův kopec se nachází za obcí Děbolín, asi 6 km od Jindřichova Hradce. Rozhledna o celkové výšce 33 m stojí v nadmořské výšce 551,5 m n. M. A představuje dominantu širokého okolí. Na vyhlídkovou plošinu, ze které je nádherný kruhový rozhled, vedou dvě schodiště.

Na Lipně a Orlíku začala plavební sezóna

Na jihu Čech začala plavební sezóna, i když lodní doprava zatím funguje jen v předsezónním režimu. Turisté se ale už teď mohou vydat na okružní jízdy po hladině Lipna, po Orlické přehradě na trase Orlík–Zvíkov pouze mimo pracovní dny.

MysteryRoom - týmová hra v Brně

Indicie, hádanky, rébusy, k tomu hezké dobové rekvizity a specialní efekty na dotvoření atmosféry - to všechno tě čeká v MysteryRoom.

Z hošťálkovické rozhledny je vidět část Ostravy, ale i Lysá hora v Beskydech

Nenápadná, osm metrů vysoká rozhledna, postavená v roce 2011, stojí v jižní části obce Hošťálkovice, která je jedním z 23 městských obvodů velké Ostravy.

Motýlárium Votice – první otevřené motýlárium v Česku

Ve Voticích na Benešovsku vzniká první otevřené motýlárium v Česku. Ojedinělý projekt Ochrany fauny ČR proměňuje staré skleníky v motýlárium, které budou obývat druhy motýlů typické pro českou přírodu. Fungovat začne v létě 2016.