Články na téma Tipy na výlety

Komenského škola hrou - muzeum hlavolamů ve Fulneku

Muzeum sídlí v Knurrově paláci, který si nechala v 18. století postavit rodina Knurrova, která ve Fulneku vlastnila významnou soukenickou manufakturu. Na stavbě je cenný zejména portál se štukovým reliéfem korunování Panny Marie, jehož autorem je Jan Jiří Heinz z Uničova.

Celoroční bobová dráha Hlubočky

Bobová dráha Hlubočky byla postavena v roce 2015. Jezdec si při jízdě dolů užije více než 1000 m dlouhý sjezd, kde na něj čeká 17 zatáček, 2 jumpy (terénních zlomů), jeden 8 m dlouhý tunel a přes 45 m dlouhý most ve výšce 8 m.

Doudlebský zámek zve k prohlídce šlechtického bydlení i přírodovědného muzea

Romanticky vyhlížející zámek v Doudlebách nad Orlicí je dílem italských renesančních umělců. Už jenom unikátní sgrafitová výzdoba, pokrývající všechna vnější i vnitřní průčelí, přitahuje velkou pozornost. Stejně jako kdysi patří i dnes zámek potomkům rodu, který jej nechal vybudovat.

Půjčovna horských kol Rokytnice nad Jizerou

Pokud plánujete aktivní dovolenou v okolí Rokytnice nad Jizerou a rádi byste poznávali Krkonoše i na kole, zavítejte do půjčovny Mountain Base.

Středověká syrovost hradu Loket láká turisty z celého světa. Přivábila i americké filmaře

Pokud zavítáte na západ Čech, měli byste rozhodně navštívit celoročně veřejnosti přístupný hrad Loket, vzdálený 14 kilometrů od Karlových Varů. Název hradu i městečka na skále je patrně odvozen od tvaru zákrutu řeky Ohře, který skutečně připomíná v lokti ohnutou lidskou paži.

Relikvii svaté Zdislavy slavnostně uloží v neděli na Lemberku

Na pevný gotický hrad pod Lužickými horami přivedl Markvartic Havel svou ženu Zdislavu pocházející z moravského rodu pánů z Křižanova. Hrad pojmenoval podle znamení svého erbu – lvice - Löwenberg. Za svůj krátký život, narodila se kolem roku 1220, zemřela si ve 32 letech, vykonala mnoho dobrodiní.

Pivovar Svijany u Turnova

Pivovar Svijany se nachází ve stejnojmenné obci nedaleko Turnova. Byl založen před rokem 1564, novodobá historie pivovaru se píše od roku 1998, kdy byla založena společnost Pivovar Svijany s.r.o. V nabídce je 11 druhů piv, exkurze i příjemné posezení v pivovarské restauraci.

Aquapark Turnov v Maškově zahradě

Turnovský aquapark ve sportovně-rekreačním areálu Maškova zahrada nabízí v horkých letních dnech skvělou možnost koupání i zábavy na řadě atrakcí. Najdete jej v jižní části města na levém břehu řeky Jizery, ve směru na Sobotku.

Escape Plan Olomouc - Lafayettův žalář

Exit game v Olomouci. Úniková hra se skutečným historickým příběhem z 18. století a autentickou atmosférou dobového žaláře, ve kterém jste uvězněni. Budete řešit hádanky, logické úkoly, hledat předměty, klíče a informace. Dokážete z žaláře uniknout, než přijde kat?

Vyhlídka na Jindřichově skále v Brdech

Nedaleko obce Malá víska 4,5 km od Komárova u Hořovic se nalézá romantický masiv Jindřichovy skály s krásnou vyhlídkou. Jedná se o jednou z nejpěknějších vyhlídkových míst v Brdech při severním okraji CHKO.

Testovací pěchotní pevnost Jordán

Testovací pěchotní srub 'CE' Jordán byl postaven v roce 1936 ve vojenské střelnici Jince – Brdy a sloužil k pokusnému ostřelování a k výcviku posádek TO. Nyní je volně přístupný, časem by zde mělo vzniknout malé muzeum.

Kolem Chalupské slati převáděl a pašoval pověstný Kilian, král Šumavy

A jitra jsou zde tichá, zrovna jako v sovětském válečném dramatu. Rána na Chalupské slati u Borových Lad jsou jedinečná, jedno z nejhezčích míst Šumavy má ale působivou atmosféru v každé době. I když se na podzim setmí a z okolních lesů se ozývá táhle hluboké bučení roztoužených jelenů.

Úniková hra Tajemství hlavolamu

Společně s vašimi přáteli se ocitnete v klubovně, která před desítkami let patřila skupině několika kamarádů.

Prameniště Blanice: lokalita ohrožené perlorodky říční bude na jeden den mimořádně přístupná

Jedna z perel Šumavy, běžně nepřístupné prameniště Blanice ve vojenském újezdu Boletice, bude v sobotu 14. května mimořádně otevřené pro omezenou skupinu návštěvníků. Prohlídku nabízejí Vojenské lesy a statky v rámci Týdne lesů. Exkurze bude spojena s výstupem na Knížecí stolec, možná uvidíte i Alpy.

Salon vín ve sklepení zámku ve Valticích

Zámek Valtice se pro návštěvníky otevřel od dubna, ale Salon vín v jeho sklepení je přístupný celoročně s výjimkou ledna. Můžete se tu seznámit se stovkou nejlepších tuzemských vín a také je ochutnat.