Články na téma Tipy na výlety

Obora s daňky a jeleny u zámku Nové Hrady

Východně od zámku Nové Hrady nedaleko Skutče se rozkládá rozlehlá oplocená daňčí obora, kde je chováno kolem 150 kusů daňčí zvěře různého stáří.

Rekreační středisko Geofond Chotěboř

Rekreační středisko Geofond se nachází na ochraji CHKO Železné Hory a je vhodné nejen pro individuální rekreaci nebo školení a semináře, ale i pro školy v přírodě, školní výlety, sportovní soustředění, sportovní třídy i turistické pobyty nebo například svatby v romantickém prostředí.

Stanice ochrany fauny Pavlov u Ledče nad Sázavou

Záchranná stanice Pavlov se nachází mezi Ledčí a Světlou nad Sázavou. V současné době nabízí výukové programy určené pro školní i předškolní děti. Jedná se o programy s ekologickou a environmentální tématikou, při nichž mají děti možnost se setkat s řadou našich původních druhů živočichů.

Katova ulička v Kadani - nejužší ulička v České republice

Tzv. "Katova ulička" vede z náměstí k fortně hradebního systému a ke katovně čp. 190, která je součástí hradeb. Ulička je dochovaná v gotickém zdivu s gotickými okenními otvory a s rozpínacími prampouchy. Fortna byla součástí nejstaršího hradebního pásu z poloviny 14. století.

Kurzy plavání kojenců a batolat Delfínci

Přijďte si k nám hrát, ať je voda kamarád! Naučte své děti cítit se jako ryba ve vodě! Pod vedením certifikované instruktorky Jany Bezděkovské hravou formou. Plavání je vhodné pro miminka a děti do 5 let. Kurzy se konají v Sokolově, Ostrově a Praze.

Hnojový dům na Jizerce

K osadě Jizerka celá desetiletí neodmyslitelně patříval tzv. Hnojový dům, předposlední chalupa na pravé straně cesty vedoucí z Jizerky směrem k močálům a Smědavě. Proslula zejména díky svému majiteli – Gustavu Ginzelovi, známému horolezci, cestovateli, fotografovi a sběrateli kuriozit.

Pět nejkrásnějších zámeckých parků v České republice

Mnoho turistů navštěvuje zámky doma i v zahraničí kvůli jejich historickým interiérům. Předností řady z nich jsou ale léta pěstěné zahrady a parky. Výjimkou nejsou ani některé české zámky.

Hrad Špilberk bude slavit, návštěvníkům zpřístupní všechny své prostory

V sobotu 14. a v neděli 15. září se při příležitosti oslavy 109. výročí založení Muzea města Brna otevře hrad Špilberk v rozsahu, v jakém nikdy veřejnosti přístupný nebyl. Návštěvníci za jedno vstupné nahlédnou do stálých expozic, nově opravených prostor jižního křídla nebo například do vězení.

U Erlebachovy boudy nad Špindlem je moderní kaple a kamenný betlém

V těsné blízkosti Erlebachovy boudy nad Špindlerovým Mlýnem v Krkonoších byla z iniciativy manželů Tomáškových vybudována a vysvěcena kaplička sv. Františka z Assisi. Má prosklenou zvoničku, v ní zvonek Anežka vyrobený v dílně Marie Tomáškové Ditrichové v Brodku u Přerova. V průčelí uvidíte bronzovou sochu sv. Františka od Mariána Grolmuse ulitou ve slavné kremnické dílně.

Potápěčské exkurze v akváriu Džbánov

Potápění i pro začátečníky v přírodních lokalitácch nebo v obřím akváriu plném ryb. Nádrž je hluboká 4 metry a má objem 60000 l a na dně je jedinečný potápěčský Keson Bar.

Škola vaření v AvantGarde restaurant

Naučte se jak se vaří fusion cuisine a jak ve vaší kuchyni zkombinovat netradiční suroviny!

Tipy na víkend: Navštivte festival vína v Pardubicích i kokořínský filmový maratón

Všechny labužníky, kteří si s oblibou pochutnávají na rybích specialitách, potěší tento víkend rybí hody a slavnosti. Hudebním fandům opět brnknou na strunu letní festivaly, milovníkům kinematografie padne jistě do noty mnohahodinové promítání filmů na Kokořínsku a v Litoměřicích.

U Zemské brány žil zbojník Orlických hor Ledříček

Kvůli hubené a malé postavě říkali synovi krejčího Hanse Ledra Ledříček. Chudému Židovi se vedlo těžce, hajný ho kolikrát ztloukl, když si bral v lese soušky. Pak se mu podařilo uzmout vrchnosti zbraň a od té doby opravdu bohatým bral a chudým přilepšoval. Ledříček žil u Zemské brány přes dvacet let.

Kam o víkendu s dětmi: Po Vltavě parníkem či za princeznou na zámek

Tento víkend bude mimo jiné ve znamení borůvek a horkovzdušných balónů. Noční zámecké a hradní prohlídky jsou i nadále v plném proudu stejně jako jarmarky a historické slavnosti. Každému se tedy nabízí program podle jeho gusta. Nezbývá než dětem naplánovat co nejpovedenější předposlední prázdninový víkend.

Hradozámecká noc přenese zámek Loučeň do časů první republiky

Druhá Hradozámecká noc vrátí celý zámek Loučeň do časů první republiky, kdy panství patřilo Alexandrovi Thurn-Taxisovi. Prohlídky zámku s dobovými hranými scénami a promítání černobílých grotesek na venkovní stěnu zámeckého kostela nabídne zámek až do ranního kuropění.