Články na téma Tipy na výlet

S kamerou na cestách: Pohádkové království má sídlo ve Starých Hradech

Malebná zvlněná krajina nedaleko Jičína ukrývá řadu přírodních i architektonických perel. Do druhé skupiny rozhodně patří objekt, který je hradem i zámkem – a zejména malým propracovaným pohádkovým vesmírem. Na cestách s kamerou jsme dorazili do Starých Hradů.

Na koloběžce z Kleti do Českého Krumlova

Vyvezte se lanovkou na Kleť (1083 m), nejvyšší horu Blanského lesa. Rozhlédněte se po Čechách, uvidíte i za hranice, třeba na Dachstein nebo Grossglockner, a pojeďte na koloběžce do perly mezi jihočeskými městy, Českého Krumlova.

Buchlovice ve stylu italského baroka rozsvítí o Velikonocích výstava tulipánů

Pokud máte alespoň trochu „v oku“ tuzemské hrady a zámky, při návštěvě zámku Buchlovice ve Zlínském kraji se připravte na překvapení. Vypadá totiž poněkud jinak, než je u nás zvykem. Dýchá italskou elegancí. Záměrně a doslova.

Arcade Hry - Muzeum arkádových videoher

Unikátní projekt nabízející návštěvníkům možnost zahrát si ty největší pecky arkádové historie na originálních automatech. Vítejte v muzeu arkádových videoher!

Český Krumlov Card

Tři muzea, zámeckou věž a mezinárodně proslulou galerii si můžete prohlédnout za poloviční vstupné, pomocí Český Krumlov Card. Město Český Krumlov se tak stalo prvním menším českým městem, které má ucelenou kulturní nabídku tohoto druhu.

Zámek Buchlovice rozzáří tulipány, Buchlov chystá jarmark

Při jarních toulkách se mohou návštěvníci o tomto víkendu velikonočně naladit na hradu Buchlov a zámku Buchlovice na Uherskohradišťsku.

Tipy na víkend: Mistrovství v jízdě na toboganu, Beltain i velikonoční pomlázky

Nadcházející víkend se ponese v duchu křesťanských Velikonoc, keltského Beltainu, otevírání cyklostezek, ale i turistických pochodů. Budou se odemykat vinařské sklepy v Mikulově, ale také už se slétnou čarodějnice na Úsov, bude se soutěžit o nejlepší valašský sýr, ale i v jízdě na toboganu.

Zoologická zahrada v Plzni je oázou klidu

Zoo Plzeň se nezdá velká, ale je působivá, rozmanitá, členitá a atraktivní. Hned za pokladnou při pohledu na plán objektu mi bylo jasné, že to přesto bude dlouhá procházka. Netušil jsem ještě, že až tak příjemná a zajímavá. V Plzni vznikla zoologická zahrada již v roce 1926, po liberecké (1919) tak byla druhou v republice. Pražská otevřela až o pět let později.

Rekreační středisko Chaty Orlík

Rekreační středisko pro volnočasové aktivity pro děti i dospělé se nachází v krásném prostředí lesů u Orlického jezera vzdáleného cca 200 m, u kterého je možnost rybaření, koupání nebo zapůjčení loděk a kajků pro vodní sporty.

Svezte se šlapací drezínou po bývalé Baťově železnici

Už jste se někdy svezli po železnici drezínou? Tento neobvyklý dopravní prostředek, který jistě mnohým utkvěl v paměti z filmů Páni kluci a naposledy třeba z Hlídače číslo 47, si můžete vyzkoušet v Ratíškovicích na Hodonínsku. S půjčenou drezínou se projedete po trati, která byla dříve součástí staré Baťovy železniční dráhy.

Sportovní a turistické vyžití u Vranovské přehrady

V malebné rekreační lokalitě Vranovské přehrady zvané "Chmelnice" leží penzion pod Cornštejnem známý též jako "Panel". Penzion s restaurací, přístupem k vodě a možností sportovního a turistického vyžití nabízí pobyty pro individuály i rodiny s dětmi.

Velikonoce na zámku Loučeň zakončí babská pomlázka

Velikonoce u Thurn-Taxisů na zámku Loučeň budou ve znamení nejen tradičních oslav, ale i řady novinek jako pátrání po ztracených zvonech.

Čarodějné Velikonoce na Starých Hradech

Na pohádkovém hradu a zámku Staré Hrady o letošních velikonočních prázdninách je připraven program pro děti Časem zpátky do pohádky a Čarodějné Velikonoce plné čarodejnic a čarodejnických lektvarů.

Masakr u Hradce Králové zavinila rakouská neinformovanost

Kdyby stála 3. července 1866 na Chlumu u Hradce rozhledna, mohla jedna z největších bitev 19. století dopadnout možná jinak. Válka Rakouska a Pruska rvoucích se o vedoucí úlohu v Německém spolku byla rozhodnuta za pouhý měsíc. Jedna z nejdůležitějších bitev na našem území byla dlouhá léta opomíjena.

Půjčovna obytných aut Plzeň

Půjčovna obytných vozů. Půjčujeme kvalitní a komfortní obytná auta určená pro celoroční provoz.