Články na téma Tipy na výlet

Lyžařská škola ve Velkých Karlovicích

Prožijte s námi dny své dovolené v zasněžených Velkých Karlovicích na Valašsku a odpočiňte si od každodenních starostí. Rádi se s vámi podělíme o naše dovednosti i naší radosti ze života.

Zikmund zněl na Nový rok Prahou

Ochránce země české, zvon Zikmund, zněl Prahou na Nový rok spolu se svými bratry Václavem, Janem a Josefem. Ti se činí každý den, Zikmund jen při státních svátcích. Jako největší zvon v Čechách se stal národním symbolem.

Novoroční provětrání ve skalách v Tisé

Po bouřlivé silvestrovské noci je nejlepší si provětrat organismus, i když to hlava ani tělo zrovna neberou. Jít sportovat je pro mnohé sebevražda, ale procházka udělá divy. Nabízíme vám malý výlet do skalního města v Tisé nedaleko Ústí nad Labem.

Po stopách Jizerské 50 na běžkách

Zkrácenou verzi slavného závodu zvládnou i rekreační běžkaři. Projedete se krásnou přírodou Jizerských hor a prověříte svou fyzickou kondici.

S kamerou na cestách: Blatenskem čili krajinou zámků a tisíců rybníků

Malou parafrází na slogan charakterizující Finsko jsme si vypomohli v případě malebného území na jihu Čech. Blatensko své návštěvníky vskutku vítá spoustou rybníků – a také řadou přitažlivých zámeckých objektů. Na dva se dnes podíváme.

Poslední letošní den ve znamení výletu za Máchovým Májem

Ještě než začnete hodovat, veselit se a napájet se alkoholem, házet petardy a zapalovat světlice, byste co nejvíce vyplašili zvířata, vyrazte na poslední letošní výlet. V Jiřetíně pod Jedlovou se natáčel Máchův Máj, vypotíte tu pár kalorií.

Hrad a zámek ve Stráži nad Nežárkou

Expozice ve Stráži nad Nežárkou je věnována významné operní pěvkyni Emě Destinové, která zde prožila část svého života. Zároveň je místem konání koncertního programu "Zámek plný hudby".

Ajeto Glass Lindava

Poznejte práci sklářů opravdu zblízka ve sklárně Ajeto v Lindavě u Cvikova.

Západočeská galerie v Plzni

Západočeská galerie v Plzni patří k významným galerijní institucím. Její sbírky pokrývají období od 14. století po současnost a vedle jednotlivých špičkových děl obsahují kvalitní soubory umění 19. století, umění přelomu století a české moderny, zahrnující zvláště hodnotnou sbírku kubismu.

Tipy na víkend: Loučení se starým rokem, otužilci v Bečvě a exkurze na letišti

O víkendu se můžete vydat na české hory, které lákají na dobré sněhové podmínky. Navíc se konají světelné závody i sjezdy jako rozloučení se starým rokem. Otužilci se sejdou na březích Bečvy a Jistebnice. O víkendu bude veřejnosti také otevřeno pražské letiště a jaderná elektrárna Dukovany.

Kurzy znakové řeči pro batolata

Znaková řeč pro slyšící batolata je snadný a přirozený způsob jak se domluvit se svým děťátkem ještě před tím, než je schopné používat slova. Naučte se znakovou řeč s námi. Nabízíme dvouhodinové až šestitýdenní kurzy pro děti a rodiče.

Rybolov Panský rybník

Tento soukromý revír nabízí rybářům nadstandartní zarybnění se zaměřením na lov trofejních ryb a nadstadartními službami spojené s rybolovem.

Kurzy aranžování květin

Základy aranžování květin, péče o řezané květiny, tvorba květinové aranže, kytice a svatební kytice, kterou si odnesou účastníci domů.

Ski areál Mladkov-Petrovičky má dvě sjezdovky, na své si přijdou i běžkaři

Všech patnáct ski areálů Pardubického kraje je v provozu - sněhu mají kolem 50 centimetrů. Patří mezi ně i Ski areál Mladkov-Petrovičky, který leží na hranicích s Polskem, uprostřed cesty mezi Žamberkem a Králíky.

Do Velkých Karlovic na Štěpána opět začne jezdit skibus

Také v letošním roce mohou „nemotorizovaní“ zájemci o lyžování ve Velkých Karlovicích využít skibus, který je dopraví napříč Zlínským krajem až do cílové stanice u karlovického Ski areálu Razula. Zahájí provoz 26. prosince a bude jezdit vždy v sobotu a neděli do konce února, s výjimkou 1. ledna.