Články na téma Tipy na výlet

Klášter Borovany

Navštivte bývalý klášter augustiniánů v Borovanech a jeho reprezentační část - probošství, nazývanou zámek, a to díky jeho vlastnictví rodem Schwarzerbergů od roku 1797 do roku 1939.

Tipy na příjemné lyžování na Českomoravské vysočině

Již dlouho neplatí, že za pěkným lyžováním musíme vyrazit do tradičních lyžařských středisek v Krkonoších, Beskydech nebo třeba na Šumavě. Vstřícností nás může překvapit i místo, kde bychom sjezdovku nečekali.

Farma Bažantnice Ploužnice

Na úpatí vrcholu Ralska najdete zemědělskou farmu se vším, co k životu na venkově a v přírodě patří. Čeká na vás relaxace spojená s myslivostí a vlastním lovem, houbařením, sběrem borůvek, pěší turistikou nebo cykloturistikou.

Lom na Hádech v Brně láká přírodou a výhledem na město

Příjemnou procházku přírodou až k hlavnímu brněnskému vysílači a bývalý lom Hády s výhledem na město Brno. To nabízí v zimních mrazivých dnech oblast Hády u brněnské městské části Líšeň.

Po stopách rodu Martiniců

Znáte Martinice? Ne, to nejsou sousedé z Dolní Horní, ale starý šlechtický rod, který psal české dějiny. Pokud zavítáte do města Slaný, místní průvodkyně vás s nimi seznámí.

Unikátní balneopark v areálu Priessnitzových lázní

V Priessnitzových lázních v Jeseníku najdete evropskou raritu, balneopark, který se rozprostírá nad lázeňským areálem. Pojetí balneoparku navazuje na tradiční vodoléčebné metody Vincenze Priessnitze a rozvíjí jeho světově proslulou filozofii léčby vodou, sluncem a pohybem.

Hopsinkův svět - dětské zábavní centrum

Srdečně zveme vás a vaše děti do nového zábavního centra, kde si určitě každé dítě najde zábavu na řadě zajímavých herních prvcích.

Muzeum historických toalet a nočníků

Navštivte unikátní soukromé muzeum, jediné svého druhu ve střední Evropě a seznamte se s historií toalety, která prošla staletým vývojem od gotických prevétů, přes barokní vyzděné přístavby s jímkami až po splachovací toalety s odvodem do kanalizace.

Rozhlasové muzeum v Plzni

Budova Českého rozhlasu v Plzni byla jako jediná ve střední Evropě vybudována přímo pro potřeby rozhlasového vysílání. V padesátých letech 20. století, kdy vyrostla, byla vybavena nejmodernější technikou. Dnes jsou některé prostory přístupné jako muzeum.

Národní technické muzeum Praha

Po dlouhé čtyřleté rekonstrukci je Národní technické muzeum opět otevřeno. Od února 2011 je zpřístupněna část expozic v novém kabátě a moderním muzejním pojetí. Poprvé také dostaly svůj prostor sbírky architektury, stavitelství a odborníky vysoce ceněná sbírka polygrafie.

Muzeum historických toalet a nočníků

Chcete vidět zajímavé předměty, dozvědět se něco z historie vývoje nočníků a toalet, jejich výroby a užití? Zajímá vás, jak vypadá nočník vyrobený pro Napoleona Bonaparte nebo nočník z Lincolnovy ložnice Bílého domu? Dozvíte se zde spoustu zajímavostí..

Trčkovská galerie v budově Senátu

V historicky nejstarších, krásně klenutých prostorách areálu sídla Senátu, v dlouho nepřístupných sklepních prostorách Valdštejnského paláce v Praze, je instalována stálá výstava protokolárních darů.

Dovolená na hřebenech Jizerských hor

Užijte si dovolenou v Jizerských horách v nadmořské výšce 735 m v srdci malebné osady Horní Maxov. Pestré možnosti vyžítí v každém ročním období.

Dovolená ve Velkých Losinách

Velké Losiny umožňují strávit dovolenou aktivním způsobem se spoustou zážitků, ale také relaxačně. Penzion Fialka vám díky své rodinné atmosféře zajistí příjemné prožití dovolené.

Putování na koních

Pojeďte se s námi toulat na koňském hřbetě krásnou přírodou vstříc nevšedním dobrodružstvím.