Články na téma Tipy na výlety

Pohled do čapího hnízda z vyhlídkové věže v Jablonném v Podještědí

Ze čtyřboké věže bývalého farního kostela Nanebevzetí Panny Marie je úžasný pohled do okolí a také do nitra čapího hnízda, nejstaršího ve střední Evropě. Při výstupu na věž můžete také zhlédnout pozůstatky z původního hodinového stroje.

Římské lázně v Mariánských Lázních

Navštivte místo odpočinku, relaxu a historie. Římské lázně v Mariánských Lázních byly postaveny roku 1896 při stavbě léčebného centra Nové Lázně. I dnes je to místo, kde na vás dýchne historie skloubená s novodobou podobou aquacentra.

Hamerská historická krčma

Hamerská krčma Jonáš je kulturní památkou České republiky. První písemné zmínky o krčmě jsou uvedeny ve "Vejsadním listu" z roku 1613, a proto je tato hospoda jednou z nejstarších v Čechách a Evropě. Uvnitř krčmy naleznete nádherný původní interiér.

Specialita Ústeckého kraje: Biovišňový džem od zámecké paní

Při našem ochutnávání narážíme na zajímavé lidské příběhy. Malé rodinné firmy nás provázejí poměrně často. Zejména ty, kde se tradice dědí už řadu generací. Jedno nevšední setkání nás čekalo i v Chrámcích u Mostu. Vyrazili jsme tam za biovišňovým džemem, který získal ocenění Regionální potravina Ústeckého kraje. Čekaly nás rozlehlé sady, tři stovky oveček a navíc zámeček. A samozřejmě nás vyhlíželi i „zámečtí páni“, kteří se pustili do podnikání, a docela jim to jde.

Muzeum techniky v Loukově - Kryštofovy strojní lázně

V netradičním muzeu v Hájích nad Jizerou - Loukově si můžete prohlédnout unikátní motoristickou sbírku – historické automobily, motocykly a jejich příslušenství a také kolekci historických radiopřijímačů. Nejnovějším a zároveň nejunikátnějším exponátem je ponorka s českým patentem.

Papírové miniatury českých hradů a zámků

Výstava papírových miniatur významných českých hradů a zámků představuje jedinečnou příležitost spatřit na jednom místě mnoho českých památek. Pro návštěvníky je výstava jedinečná i v tom, že expozice je k vidění v kavárně na zámku Kačina. Zámek patří mezi nejvýznamější empírové památky v ČR.

Bohdaneč - cestou za medem i do palírny

Pro milovníky přírody, rodiny s dětmi, pro vyznavače pěší turistiky a cykloturistiky máme zajímavý tip na příjemně strávené chvíle v obci Bohdaneč, která se nachází na rozhraní překrásné krajiny Polabí a Českomoravské Vysočiny.

Tip na výlet: Po červené páteřní stezce Šumavy, kde můžete přespat v divočině

Letní Šumavu asi každý zná ze sedla kola a kratších procházek. Národní park se otevírá návštěvníkům ale i v noci. Na červené páteřní stezce se otevřelo sedm nouzových nocovišť, kde můžete strávit jednu noc v srdci divoké Šumavy.

Půjčovna lodí Jizera Malá Skála

Půjčovna plastových kanoí a dalšího vodáckého vybavení pod Pantheonem na řece Jizeře na Malé Skále.

Letní naučná turistická trasa Liška

Stezka nabízí kromě překrásných výhledů i 8 informačních panelů a příjemné odpočinkové místo s atrakcemi pro děti.

Vánoční dům na zámečku v Doubí

Vánoční dům v Karlových Varech je prvním a jediným svého druhu v České republice. Je plný nádherných ozdob, andílků, stromečků, světýlek, svíček a jiných dekorací.

Hrázděný statek v Milíkově

V Milíkově nedaleko Chebu se můžete projít originálním dobovým statkem, který má klasický půdorys chebského hrázděného statku - přibližně čtvercový dvůr uzavřený obytným stavením s chlévem, stodolou, do dvora otevřenou kolnou a výminek postavený na místě původních samostatných chlévů.

Expozice času Šternberk

Expozice času nabízí atraktivní, 14 miliard let trvající příběh od Velkého třesku k atomovým hodinám. Jedinečnými exponáty a interaktivními programy přispělo více než 20 českých a světových muzeí. Přijďte se pobavit i poučit. Uvidíte, že v Expozici času ve Šternberku běží čas rychleji.

Sněžka - kousek Arktidy uprostřed Evropy

Sněžka (1602 m. N. M.) je nejvyšší horou Čech a Slezska a také nejvyšším vrcholem Střední Evropy na sever od Alp. Je také naší nejchladnější horou, průměrná teplota vrcholků Krkonoš kolísá mezi 0 °C až +1 °C a sněhová pokrývka zde leží přes 180 dní v roce. To částečně odpovídá klimatickým poměrům střední hornaté části Norska a Švédska.

Velké Karlovice: za frgálem, ovcemi i mořem do nejdelší obce u nás

„Teď mě, prosím, omluvte, musím zvonit poledne.“ Mladá průvodkyně na chvíli opouští skupinu turistů, kteří v jejím doprovodu obdivovali interiér starého dřevěného kostela, a za zpěvu modlitby rozhoupá kostelní zvon. Fotoaparáty náhle zůstávají „němé“, nikdo se ani neodváží rušit křehké kouzlo okamžiku. Takové jsou Velké Karlovice.