Články na téma Tipy na výlet

Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur

Jednou ze stálých expozic Národního muzea v Praze je Náprstkovo muzeum na Betlémském náměstí. Muzeum představuje sbírky umění mimoevropské etnografie, a to především umění amerického, australského a oceánského.

Neviditelná výstava Praha

Stálá výstava v Novoměstské radnici v Praze. Výstava se snaží ukázat jednak reálný svět nevidomých lidí, jednak možnosti, jak jim pomoci a porozumět.

Ve Valticích začal svátek milovníků vína

Ve Valticích nebude už od pátečního odpoledne k hnutí. Konají se tam totiž slavné Valtické vinné trhy, které každoročně navštěvuje několik tisíc vyznavačů hroznového moku. Loni přijelo na nejstarší přehlídku vín u nás 4000 návštěvníků. Letos se díky předpovědi pěkného počasí očekává v pátek a v sobotu nejméně stejný počet lidí.

Tipy na víkend: Maraton, cyklistické výlety s pivními zastávkami a jízdy veteránů

O víkendu se koná řada sportovních akcí. V Praze se poběží maraton, v Nymburku pojedou na kolech Postřižinský otvírák a v Českých Budějovicích se pojede Švejkova cyklo-60-ka. Půjde se pochod Přes tři hrady. Historické veterány si můžete prohlédnout v Telčí, Plzni, ve Vodňanech a Táboře.

Muzeum železné opony Valtice

První skutečně otevřené muzeum věnující se ostraze státní hranice. Muzeum nabízí pohled na ostrahu hranic od 1. republiky až po současnost. Hlavní část expozice je věnována ostraze hranic spojené s železnou oponou.

V Národním muzeu je k vidění sto dětských obrázků

Humanitární organizace Adra už pošesté vyhlásila soutěž o nejkrásnější obrázek pro děti prvních stupňů základních škol. Letos na téma hry a hračky. Soutěžící si mohli vybrat, zda namalují svůj svět hraček, anebo představu, jak a s čím si hrají dětí v nejchudších zemích.

Barokní areál hospitalu Kuks představuje život i smrt na březích Labe

Jedním z českých adeptů na zápis na seznam kulturních památek UNESCO by mohl být i barokní areál hospitalu Kuks na Trutnovsku. Ročně ho navštíví na 50 tisíc návštěvníků. V současné době se navíc připravuje významná revitalizace této památky. Za téměř 450 miliónů korun, jimiž přispěla Evropská unie, budou nejen opraveny chátrající části barokního komplexu, ale rozšíří se i využití jednotlivých budov.

Židovské muzeum - dům Seligmanna Bauera Třebíč

Od února 2011 je v židovské čtvrti v Třebíči otevřeno nové židovské muzeum. Dům je v přímém spojení s objektem synagogy. Nachází se zde expozice židovského bydlení, unikátní židovský obchod, historický vstup na ženskou galerii synagogy a moderní přednáškové prostory.

Poláčkův Rychnov v hotelu Havel

Hotel v historické budově na náměstí v centru města nabízí romantické a útulné ubytování. K dispozici jsou restaurace, kavárna, vinárna, pivnice, hodovní síň, dvě letní zahrádky a pivovarský šenk.

Kamenářský dům

Seznámení s tradicí zpracování drahých kovů vám zprostředkuje návštěva Kamenářského domu v Turnově. Jde o repliku roubeného stavení, které co nejvíce připomíná budovy, které ve městě byly na přelomu 18. a 19. století.

Víkendové malířské workshopy v ateliérech Buyfeel

Prožijte kreativní víkend v uměleckých ateliérech v malebném a klidném podkrkonoší. Pod vedením profesionálního výtvarníka se stanete na dva dny malířem a namalujete obraz, který si odvezete jako příjemnou vzpomínku.

Megaprodejna bižuterie a perlí

Všihni milovníci bižuterie by si neměli nechat ujít návštěvu prodejní galerie Palace Made in Jablonec. Na ploše 650 metrů čtverečních si budou moci vybrat z více než 5 tisíc druhů módní bižuterie od 25 jabloneckých firem.

Archeologické muzeum Šatlava

V budově zrekonstruované šatlavy je otevřeno muzeum, kde se dozvíte více o využívání jeskyní od pravěku do 20. století, navštívíte expozici věnovanou archeologii města Česká Lípa a uvidíte i unikátní virtuální prohlídku středověké České Lípy.

Na zámku v Mníšku se můžete nechat pasovat do šlechtického stavu

V sobotu 7. května se bude zámkem po zámecké arkádě procházet bílá paní a v kapli bude na návštěvníky čekat anděl s poselstvím i dary. Přesně o týden později jsou zájemci zváni na Staročeské máje na nádvoří zámku a na náměstí v Mníšku pod Brdy.

Relaxační rybaření u rybníku Vratimov

Kouzelné místo kousek od Ostravy, kam si můžete zajet na kole, autem, či se projít. Okolí rybníku Vratimov je vhodné jak k relaxaci, tak k aktivnímu odpočinku.