Články na téma Jezera

Autokemp Světlík u Českého Krumlova

Autokemp Světlík se nachází v okrese Český Krumlov. Jedná se o rodiný kemp, v přírodní rezeervaci Blanského lesa, nedaleko lipenské přehrady.

Jezero ve Velkých Karlovicích - slavné díky Karlu Jaromíru Erbenovi

Jezero s příhodným názvem Jezero nebo také Karlovské jezero leží 4 km severně od historického centra Velkých Karlovic v horní části údolí Jezerného.

Zážitkový park Zeměráj

Jedinečný přírodní zážitkový park se nachází nedaleko Orlické přehrady u obce Kovářov. Na ploše 9 hektarů v okolí historické usedlosti se nalézá více než stovka různých her, hlavolamů a dobrodružných úkolů. Děti zde mohou v přírodním prostředí volně běhat, vymýšlet, tvořit a objevovat.

Chalupa Chrastičky

Ubytování v chalupě situované na oploceném pozemku v okrajové části obce nedaleko Orlické přehrady (6 km). Svou polohou je chalupa vhodná jak pro nadšené turisty a cykloturisty, tak pro vyznavače vodních sportů. Množství lesů, blízkost Orlickéhé přehrady, zámků Orlík, Blatná, Březnice.

Vodní nádrž Jesenice u Chebu

Nedaleko Chebu se na řece Odravě nachází vodní nádrž Jesenice, která patří mezi turisticky nejvyhledávanější přehradu s mimořádně čistou vodou. Na své si zde přijdou milovníci koupání, surfování, jachtingu a potápění.

Naučná stezka Špičák - Černé jezero

Nenáročná trasa vás provede po zpevněné komunikaci z parkoviště Špičácké sedlo až k Černému jezeru se zaměřením na přírodovědu, využití vodní energie a historii.

Z deseti šumavských ledovcových jezer dvě zmizela

Osm ledovcových jezer najdete v jedné z největších souvisle zalesněných ploch Evropy. Na Šumavě a v Bavorském lese, obklopena vysokými štíty hor, na mnoha místech zničenými kůrovcovou kalamitou. Vznikla z šumavských ledovců, pět jich leží na našem území.

Santa Maria už brázdí vody Slezské Harty

S 1. májem začala nová plavební sezóna na přehradě Slezská Harta na Bruntálsku. Zájemci o výletní plavbu lodí Santa Maria jen musí sledovat počasí.

Přírodní koupaliště Mohelnický bagr

Díky těžbě štěrkopísku vzniklo v blízkosti Mohelnice rozsáhlé jezero místními nazývané Mohelnický bagr. Jeho severní břehy sahají v současnosti téměř k okraji města a v letních měsících si tu můžete zaplavat i zasurfovat.

Naučná stezka udolím Úterského a Bezdružického potoka

Malebné údolí potoka je vyhledávaným místem pro pěší turistiku a dětské stanové tábory. Stezka vede po značených turistických stezkách. Začíná a končí na Náměstí Kryštofa Haranta ve městě Bezdružice. Podél Úterského potoka lze dojít až k hracholuské přehradě.

Vodní nádrž Hracholusky

Přehrada Hracholusky stojí na řece Mži přibližně 20 km západně nad Plzní. Přehrada vznikla vybudováním sypané hráze v roce 1964 a zaplavením malebného údolí řeky Mže.

Zříceniny hradů Starý a Nový Žeberk

Na vrcholu Jezerky stával kdysi hrad Starý Žeberk. V současné době jeho existenci připomínají jen nepatrné a pro laika v terénu obtížně rozpoznatelné zbytky. Nedaleko od něj, na vrcholu Zámecké hory, jsou zachovány zbytky zdiva paláce a hradeb Nového Žeberku.

Plavba po Mušovské nádrži lodí Věstonická Venuše

Přijeďte si užít romantickou plavbu po hladině přehrady Nové Mlýny v bezprostřední blízkosti CHKO Pálava. Přímo z paluby lodě Věstonická Venuše můžete pozorovat nádhernou krajinu rozprostírající se pod bělostnými hřebeny Pavlovských vápencových vrchů.

Sedlčany - město obklopené balvany, skalkami a skálami

Město Sedlčany leží ve středním Povltaví asi 60 km jižně od Prahy. Nejcennější stavební památkou je chrám sv. Martina. Neocenitelnou hodnotou Sedlčanska je krásná rozmanitá krajina, která nabízí pro možnosti aktivní rekreace vodní plochu Slapského jezera a více než 100 km značených cyklotras.

Lipenská lesní stezka s nejdelším suchým tobogánem v Česku získala uznání architektů

Jihočeská stezka mezi korunami stromů na Lipně se stala loni v létě horkou turistickou novinkou. Už po necelém roce slaví úspěchy. Získala architektonické čestné uznání Presta. Na dřevěné trase dlouhé 675 metrů si návštěvníci všech generací mohou užít slunečné jarní počasí i řadu interaktivních zastávek.