Články na téma Muzea

Hrádek v Kutné Hoře - České muzeum stříbra

První zmínka o Hrádku pochází z roku 1312 a napovídá, že osudy tohoto významného objektu začínají hluboko v dobách, o nichž mnoho nevíme. První velké přestavby se Hrádek dočkal na přelomu 14. a 15. století v době, kdy ho vlastnil rychtář Václav z Donína.

House of wax - muzeum voskových figurín a historie Karlových Varů v kostele sv. Lukáše

Kostel sv. Lukáše, skvost Karlových Varů, památka s tajemným příběhem vás zve ke zcela unikátní prohlídce původních vitráží a expozice voskových figurín z rodiny Tussauds. Nejstarší historické voskové figuríny na světě vás pomocí House of wax doprovodí mezi státníky, herce, zpěváky a jiné osobnosti.

Cafe - Bistro Grévin Praha

Kavárna Muzea Grévin je otevřena všem milovníkům francouzského šarmu a pohody, kde si můžete vychutnat všechny speciality ve společnosti třeba Nicolase Cage, který stojí opodál nebo Indiana Jonese.

Bunkr Drnov - muzeum studené války a protivzdušné obrany

Přijďte navštívit jeden z největších podzemních bunkrů v ČR a nasát atmosféru období studené války tak, jak se projevila v tehdejším Československu. Bunkr se nachází v obci Žižice, nedaleko Slaného.

Stálá expozice Říčanská hájovna: Les jako zdroj tradice

Muzeum Říčany zve do nové venkovní expozice na Říčanské hájovně: Les jako zdroj tradice. Můžete si přivonět k bylinkám lesní zahrádky, prohlédnout si slovanský "idol", klát, úl i model milíře, dozvědět se něco o historii místních lesů a zdejších o zaniklých vesnicích.

Štola sv. Jana Evangelisty v Jiřetíně pod Jedlovou

Štola sv. Jana Evangelisty se nachází zhruba 0,5 km západním směrem od obce Jiřetín pod Jedlovou. Areál hornického muzea zahrnuje muzeum v centru obce, stříbrný důl - štolu svatého Jana Evangelisty a naučnou stezku Údolí Milířky.

Židovská synagoga a rabínský dům v Brandýse nad Labem

Synagoga v Brandýse nad Labem z konce 20. let 19. století byla od roku 1962 využívaná jako sklad léčiv, po restitucích a navrácení Pražské židovské obci v roce 1995 sloužila jako depozitář Židovského muzea v Praze. Dnes je zde stálá expozice Prameny judaismu a synagoga slouží také kulturním účelům.

Tipy na víkend: Praha zve za obří motoristickou show, Telč na filmový maratón

Poslední jarní víkend přináší řadu atraktivních událostí. Jednou z nich je již tradiční Muzejní noc, další například Legendy - nevídaná motoristická show. Výletníky ovšem jistě přiláká také množství hudebních, filmových či pivních festivalů.

Návštěvníci výstavní síně ulehnou do postelí a vyzkoušejí si, jak se kdysi spávalo

Jak se spávalo pod nebesy, v prvorepublikové ložnici nebo ve venkovské světnici, přiblíží nová původní výstava Vlastivědného muzea v Šumperku. Historické ložnice si návštěvníci nejen prohlédnou, pro lepší zažití tématu mohou do postelí také ulehnout. A dokonce i obléknout dobové pyžamo.

Přírodovědné muzeum Semenec v Týně nad Vltavou

Přírodovědné muzeum Semenec je relaxační a vzdělávací areál v Týně nad Vltavou. K vidění je zde expozice lesních společenstev jižních Čech, sbírka léčivých bylin, geologická sbírka jihočeských hornin, sbírka světových druhů borovic a výstava zkaměnělin s názvem "Na křídlech pterodaktyla".

Krajem Pánů kluků mezi skvosty lidové architektury

Je až vtíravá písnička Nestůj a pojď z filmu Páni kluci, který se natáčel nedaleko zubrnického skanzenu v Levíně. Točilo se v roce 1975, nádraží je v soukromích rukách, drahám již dávno nepatří. Dýchne tu na vás jen nostalgie, jinak nic. Levín má evropský unikát - kulatý kostel. Stojí za návštěvu.

Proč zaniklo výnosné řemeslo zvěrokleštičské? Dozvíte se v Muzeu Bojkovska

Historii Bojkovska a Bílých Karpat, včetně příběhu již zaniklého řemesla zvěrokleštičského, které zde dosáhlo evropského věhlasu, ale také tajemnou přírodu Moravských Kopanic poznáte v Bojkovicích a okolí. Pokud hledáte klidná, ale přitom zajímavá místa, pak jsou Bílé Karpaty tou správnou volbou.

Muzeum hudby v Táboře

Muzeum hudby vzniklo z popudu Pavel Neufuse, který se po 30 letém pobytu v USA usadil v Táboře. Aby svojí myšlenku uskutečnil, zakoupil k tomu účelu vhodný objekt na okraji Starého města Tábora.

Rozhledna nad obcí Moraveč se podobá hradní věži, nabízí vyhlídku i muzeum

Malá obec Moraveč je částí obce Slapsko v okrese Tábor. Nachází se půldruhého kilometru na východ od Slapska. Trvale zde žije něco málo přes čtyři desítky obyvatel - ovšem i tak je to místo zejména pro turisty zajímavé. K dispozici tu totiž mají unikátní kamennou rozhlednu s vyhlídkovým ochozem.

Chcete vidět Jágra z čokolády a milión gramodesek? Jeďte do Tábora

Muzeum čokolády a marcipánu je prakticky za rohem muzea loutkařského umění, poblíž vodárenské věže pak další nadšenec představuje část ze své obrovské sbírky gramofonových desek. Navštívit je možno muzeum Lega nebo expozici Táborský poklad.