Články na téma Muzea

Muzeum přírody Český ráj

Ve stálé expozici Muzea přírody v Prachově se seznámíte s přírodou a historií Českého ráje, zejména Prachovských skal. V zahradě muzea poznáte dřeviny a byliny Českého ráje a volně žijící živočichy ve venkovních teráriích a výbězích.

Středočeské skvosty: Staré tvrdé časy v polabském skanzenu

O jaru si asi můžeme nechat ještě zdát, pranostika Březen, za kamna vlezem, se ukazuje v plné síle. Přesto se ale Velikonoce blíží a s nimi i tradiční zvyky. Především naši předci na venkově se na svátky jara dlouho a pečlivě připravovali. To a mnoho jiného spatří návštěvníci ve skanzenu v Přerově nad Labem.

Galerie Roberta Guttmanna – výstavní prostory Židovského muzea v Praze

Židovské muzeum v Praze představuje vlastní výstavní prostor pro prezentaci krátkodobých tematických výstav, Galerii Roberta Guttmanna. Galerie je výstavní prostor o rozloze více než 80 metrů čtverečních, který splňuje veškeré požadavky na moderní prezentaci uměleckých a muzejních sbírek.

Muzeum Eduarda Štorcha a Karla Zemana v Ostroměři

V muzeu v Ostroměři nahlédnete do filmově a knižně zpracovaných pravěkých scenerií, jež se staly společným prvkem života a díla Eduarda Štorcha i Karla Zemana. Dále zde najdete expozici věnovanou pravěku Ostroměřska.

Památník Leoše Janáčka v Hukvaldech

Jedinečné muzeum s nádherně dochovanými původními interiéry z dob Janáčkova života.

GaMu - galerie a muzeum v Českých Velenicích

V GaMu - galerii a muzeu v Českých Velenicích najdete expozice věnované historii města, železnici, radioamatérství i letectví.

Muzeum Karla Zemana nabízí zážitky na létajících strojích i výpravu do pravěku

Muzeum Karla Zemana v Praze u Karlova mostu v Saském dvoře je jedním z dobrých tipů na návštěvu mimořádně přitažlivého objektu. Tak se pojďme podívat.

Muzeum esperanta v Ottendorferově domě ve Svitavách

Muzejní expozice v Ottendorferově domě mapuje nejen vznik a historii esperantského hnutí v ČR i zahraničí, ale prezentuje i všestranné praktické využití znalosti esperanta v současné době.

Muzeum hraček v Brně

Jezdíte rádi na výlety, ale vaše děti se při nich nudí? Pak se od nás nechte pozvat do muzea, kde se zabaví opravdu celá rodina. Vaším cílem bude Muzeum hraček v Brně.

Kočár bez koní, který vozil Ferdinanda d´Este, je k vidění v Praze

Na výstavě Monarchie v Nové budově Národního muzea v Praze najdete i osobní parní automobil, který patříval Františku Ferdinandovi d´Este. Vůz od firmy Locomobile Company of America pocházející z roku 1902 je plně funkční a byl zapůjčen z Muzea starých strojů a technologií.

Kam o víkendu s dětmi: Za kulturou do Ostrova i za sportem na Špičák

Sněžení v minulých dnech posílilo bělostnou pokrývku českých hor, nejen na šumavském Špičáku si tedy s rodinou o víkendu zasportujete. Pestrý program číhá také v kulturních domech, divadlech a muzeích celého Česka. Výběr akce, na níž strávíte svůj volný čas, tedy zůstává jen na vás.

Nové Hrady nabízejí atraktivní zimní zážitky

Novohradský hrad je po Hluboké nad Vltavou, Rožmberku a Hradním muzeu v Českém Krumlově čtvrtým historickým objektem na jihu Čech, který si mohou prohlédnout turisté i během zimy. I mimo sezónu má toto místo co nabídnout.

Expozice poštovního úřadu ve Valašském muzeu v Rožnově pod Radhoštěm

Expozice poštovního úřadu v areálu Dřevěného městečka Valašského muzea v Rožnově pod Radhoštěm je časově vymezena přelomem 19. a 20. století. Spojení tradiční historické expozice na jedné straně a fungující úřad moderní poštovny patří k ojedinělým počinům v českém muzejnictví.

Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně

Muzeum sídlí v bývalé ředitelské vile Poldiny hutě v blízkosti bývalého areálu kladenských železáren. Můžete zde navštívit expozici věnovanou historii Kladna od pravěku, baroka až po 19. století. Dále jsou zde krátkodobé, tématicky různorodé výstavy a přednáškové pásma.

Muzeum Dr. Bohuslava Horáka v Rokycanech

Muzeum Dr. Bohuslava Horáka v Rokycanech je regionálním ústavem, více oborově zaměřeným, s funkcí sbírkotvornou, vědecko-výzkumnou, kulturně výchovnou a vzdělávací. Je odborným pracovištěm pro muzejní a vlastivědnou práci a dokumentaci vývoje přírody a společnosti regionu.