Články na téma Tipy na výlety

Zámek Slapy

Zámek v obci Slapy (v dolní části u silnice Slapy - Buš ) je vlastně původní klášterní opevněný dvůr patřící dlouhá léta k majetku zbraslavského kláštera. První zmínka o něm, a zároveň i o Slapech, pochází z roku 1292. V současnosti je objekt nepřístupný.

Muzeum kol v Brně – Židenicích

Muzeum v brněnských Židenicích připomíná slávu brněnské cyklistiky, jejíž reprezentanti byli úspěšní jak v dráhové cyklistice, tak na silnici a pravidelně se účastnili Závodu míru, později i klasických světových závodů.

Plovárna Středokluky

Letní rekreačně-sportovní areál Plovárny ve Středoklukách s travnatým povrchem. Návštěvníci mají k dispozici víceúčelová hřiště, vodní plochu a restauraci. Děti rády využijí dětské hřiště přímo v areálu.

Opuštěný vápencový lom u Vlašimi je žabím rájem

Opuštěný vápencový lom v Jinošovském údolí nedaleko Vlašimi se změnil v žabí ráj s naučnou stezkou. Ochránci přírody dokázali zanedbané zpustošené místo vyčistit, vytvořili tady nové tůně pro obojživelníky a pro návštěvníky připravili informační tabule a vyhlídku do lomu.

Poutní kaple sv. Jana Křtitele v Deštné

Renesanční kostelík byl vystavěn nad Svatojánským pramenem počátkem 17. století. Průčelí kostelíka je označeno latinským nápisem "Benedicite Fontes Domino" (Blahořečte pramenu Páně) s chronogramem 1600.

Kostel sv. Ottona v Deštné

Jediný kostel v Čechách zasvěcený bamberskému biskupovi Ottonovi se nalézá v městečku Deštná na Jindřichohradecku. Byl postaven řádem německých rytířů již ve 13. století a z původního pozdně románského jádra se do dnešní doby dochoval portál a sloup u vítězného oblouku.

Kurzy pletení a háčkování v centru Brna

Celá řada tvořivých kurzů pořádaných v zajímavém prostředí vzorkové prodejny přírodních pletacích přízí a kolovratů a tkalcovských stavů Kromski vám rozšíří obzory na poli ručních prací.

Pomník Viktorie Židové v Červeném Kostelci

Na druhém červenokosteleckém hřbitově v bývalé zahradě kupce Vacka ponechán symbolický hrob Viktorky, postavy z Babičky Boženy Němcové, pravým jménem Viktorie Židové.

Do svatého Víta na Pražském hradě přes bezpečnostní rámy

Přes bezpečnostní rámy budou muset nově projít návštěvníci mířící do katedrály sv. Víta na Pražském hradě. Podle mluvčího prezidenta republiky Jiřího Ovčáčka jde o bezpečnostní opatření ve prospěch ochrany veřejnosti s tím, že pro letošní léto se žádná nová omezení z bezpečnostních důvodů nechystají. Jižní zahrady zůstávají otevřené, kromě velmi krátkého úseku u Plečnikových schodů.

Kam o víkendu s dětmi: Potkejte se s indiány nebo navštivte dřevěnou zoo

Pomalu nastává doba prázdnin, na děti tudíž čeká spousta akcí, které jsou s koncem školního roku spojeny. Například vítání prázdnin v plzeňské zoo. Můžete také vyrazit na Strakonický hrad, který se ocitne v obležení indiánů, nebo do Zlínského kraje do první dřevěné zoo.

Tipy na víkend: V Praze zahraje Iggy Pop, v Olomouci se poběží půlmaraton

Do Prahy přijede poslední červnový víkend hudební legenda Iggy Pop, zahraje na prvním ročníku festivalu Metronome. Pro ty, kteří dávají přednost spíše sportovní aktivitám, je tu například olomoucký Mattoni půlmaraton nebo mistrovství v koulení pivních sudů v Chodové Plané na Plzeňsku.

Nenápadný půvab romantiky Otavy čeká hned za Pískem

Dávná zlatonosná řeka dovede i v dnešní civilizované době překvapit zákoutími tichých břehů, kde na úzké pěšině kolem její vody v tichu, plném jen zpěvu ptactva nad hlavou, poutník nenarazí na člověka, ač se nachází jen kousek za rušným městem.

Dům kupce Augustina Hůlka v Červeném Kostelci

Na bývalém domku kupce Augustina Hůlka čp. 127 v ulici Boženy Němcové byla roku 1912 odhalena pamětní deska s nápisem: V tomto domě bydlela Božena Němcová od měsíce září 1837 do dubna 1838.

Hrob herce Martina Růžka v Červeném Kostelci

Na hřbitově v Červeném Kostelci s kaplí sv. Cyrila a Metoděje odpočívá známý herec, pan Martin Růžek.

Nový hřbitov s kaplí sv. Cyrila a Metoděje v Červeném Kostelci

Svojí polohou na vrcholku návrší Chrby nedaleko městského centra i úpravou s množstvím zeleně je kostelecký hřbitov volným pokračováním Smetanových sadů. Množství hrobů zdobí četné plastiky, reliéfy a sochařské práce.