Články na téma Tipy na výlet

Muzeum tortury v Žabím sklepě Valtice

Ve valtickém zámeckém parku v prostorách Žabího sklepa naleznete nevšední expozici mučení a útrpného práva. Rozličných mučících nástrojů je zde na 50 a nechybí mezi nimi známé předměty, jako je kláda nebo železná panna, ale také raritní exponáty ze všech koutů světa.

Veřejné bruslení v tréninkové hale KV Areny

Veřejné bruslení se koná zpravidla ve čtvrtek, sobotu a neděli v tréninkové hale KV Areny od září do března.

Expozice ohýbaného nábytku na zámku Slezské Rudoltice

Přehlídku nábytku z ohýbaného dřeva najdete na zámku Slezské Rudoltice. Produkci firem a nejlepší kusy nábytku z přelomu 19. a 20. století zastupují firmy Gebruder Thonet, Jacob a Josef Kohn, D. G. Fischel, Mundus, L. A. Bernkop.

Skanzen Jesenicka v Dolní Moravici

V Dolní Moravici se nachází skanzen s expozicí zaměřenou na historii hornictví, důlní činnosti a dobývání nerostných surovin na Jesenicku. Skanzen je také výchozím bodem pro putování po historických štolách.

Zámek ve Vinoři a přírodní rezervace Vinořský park

Barokní zámek ve Vinoři byl postaven podle projektu architekta Františka Maxmiliána Kaňky, dvorního architekta rodu Černínů. Přímu u zámku se nalézá park a obora, kterou propojuje Naučná stezka Vinořský park a Satalická bažantnice.

Cyklovýlety v okolí Deštného v Orlických horách

Pro všechny kdo mají rádi život v "jedné stopě" máme skvělý tip na cyklovýlet. V okolí Deštného v Orlických horách naleznete cyklotrasy jak pro rodiny s dětmi tak pro adrenalinové jezdce. Individuální trasy můžete naplánovat v příjemném prostředí Srubu Karolína.

Tvrz Královice na Praze 10

Na samém východním okraji Prahy, v městské čtvrti Královice, stojí unikátní tvrz. Na našem území je málo dochovaných věžovitých tvrzí v takové podobě, jako má právě ta v Královicích. Mnoho jiných bylo zbořeno nebo byly v rámci pozdějších přestaveb začleněny do většího komplexu budov.

Nový Jubilejní pramen v lázních Luhačovice

Nový Jubilejní pramen byl získán v roce 1988 v bezprostřední blízkosti pramene Jubilejní - na pravém břehu Horní Olšavy vedle Společenského domu směrem k vile Alpská růže - vrtem do hloubky 50,5 m.

V podzemí děčínského zámku řádí šílený Vartenberk, v zahradě omamně voní čajové růže

Dlouhé roky v minulém století byl zámek v Děčíně ubytovnou armády. Nejdříve československé, německé, poté i sovětské. Kdysi královský hrad vlastnili zejména Vartenberkové, poslední majitelé, Thunové, ho kvůli dluhům prodali státu. Zámek se znovu dostává na výsluní mezi vyhledávanými památkami severních Čech.

Parním vlakem na Svatováclavské slavnosti v dobříšském zámku

V sobotu vyjede z Prahy parní vlak tažený lokomotivou 434.2186 čtyřkolák a s pasažéry zamíří na Svatováclavské slavnosti na zámku v Dobříši. Letošní slavnosti mají podtitul Loupežníci na zámku.

Pohyblivý svátek - kurzy pro barevnější život v Brně

Přidejte se k nám a naučte se něco nového nebo naopak předávejte svoje znalosti dál.

Pivovar Hostivar v pražské Hostivaři

Pivovar nesoucí jméno Hostivar je vystavěn v regionu Prahy 15 na hranicích dvou katastrů, Hostivaře a Horních Měcholup. Myšlenka postavit akciový pivovar Hostivar dostala konkrétní podobu na prvním setkání akcionářů 5. září 2011. První várka piva byla uvařena v únoru 2013.

Albertovy skály Drbákov

Nad Slapskou přehradou se tyčí vrchol Drbákov, komplex suťových lesů a květnatých hájů. Chráněným územím se tato oblast stala v roce 1933 pod názvem Drbákovské tisy. V roce 1977 byla ochrana rozšířena také na sousední Albertovy skály. Jedná se o jedno z nejkrásnějších míst středního Povltaví.

Teplický zámek zaplnili maňásci

Výstava v prostorách teplického zámku připomíná 60 let fungování místního maňáskového divadla. Expozice, která bude otevřená do neděle 13. října, představuje loutky z nejslavnějších představení souboru včetně teprve připravovaného Dlouhá, Široká a Bystrozraká.

Allainova věž u Lomnice nad Popelkou

Allainova věž byla postavena v roce 1862 knížecím stavitelem Pruvotem při pramench Cidliny a pojmenována podle jednoho z knížat Rohanů. Kruhová věž v novogotickém stylu z bílých pískovcových kvádrů měří 13 metrů. Původně sloužila jako romantická vyhlídka, později byla používána jako posed.