Články na téma Tipy na výlet

Zámek v Horšovském Týně: jedna výstava pro holky a mámy, druhá pro kluky a táty

Hrad a zámek Horšovský Týn si na letošní návštěvnickou sezónu přichystal ne jednu, ale hned dvě zajímavé výstavy pro návštěvníky.

Dům Řemesel v Kryštofově Údolí

Dům Řemesel je památkově chráněná budova v centru Kryštofova Údolí. Pořádají se zde výstavy obrazů, keramické kurzy pro děti i dospěláky, dílničky pro příchozí a jiné aktivity.

Půjčovna malých plavidel na Slezské Hartě

Půjčovny malých plavidel na Slezské Hartě jsou k dispozici v Nové Pláni a v Leskovci nad Moravicí. Naleznete zde vypůjčení pramice (s elektromotory či bez), šlapadla a elektrické čluny.

Rekreační středisko P.A.R.K. Vysoké Chvojno

Ubytování ve Vysokém Chvojně na příjemném místě nedaleko Arboreta v rekreačním středisku, ve dvoulůžkových pokojích s možností přistýlky a společným sociálním zařízením.

Arboretum Vysoké Chvojno

Arboretum ve Vysokém Chvojně založil markrabě Alexandr Pallaviczini okolo roku 1884. Na pozemcích měl být vybudován zámek a s ním i zámecký park. Ke stavbě zámku nakonec nedošlo a uskutečněno bylo pouze založení parku, tedy dnešního arboreta.

Zámecká restaurace, vinárna a kavárna v Nových Hradech

V jedné ze správních budov přímo na nádvoří Zámku Nové Hrady se nachází restaurace s kapacitou 60 míst. Prostředí restaurace si zachovává zámecký ráz a její součástí jsou tři propojené salonky. Ve sklepních prostorách je umístěna Zámecká vinárna s kapacitou 16 míst.

Krkonošské dlouhé sjezdy pro méně zdatné cyklisty a rodiny s dětmi

Milovníkům horské cykloturistiky, nejen zdatným, ale i rekreačním jezdcům nebo rodinám s dětmi, jsou určeny tzv. Krkonošské dlouhé sjezdy. S využitím cyklobusu a lanových drah si můžete naplánovat v podstatě nenáročný cyklistický výlet. V informačních centrech si vyžádejte propagační materiál s nabídkou Dlouhých sjezdů vedoucích z hřebenů do údolí. Je zdarma.

Farma Křížové pole – rodinná ekofarma u Vyššího Brodu

Rodinná farma se nachází v romantické jihočeské krajině, na úpatí Kraví Hory nad Vyšším Brodem. Využít můžete pobyt na farmě se zapojením do domácích prací (dojení, kydání, opravy ohrad, kontrola dobytka atd.). Pobyty jsou vhodné především pro rodiny s dětmi.

Na Kokořínsku najdete ráj i díru do pekla

Jako temnými mocnostmi vyoraná brázda působí Kokořínský důl. Miniaturní skalní město překvapuje stovkami neobvyklých útvarů. Úzké údolí, jehož dno brázdí v rybníky se rozlévající Pšovka, lemují na pískovcových skalách pokroucené kmeny borovic, v mokřadech střídaných olšemi a břízami.

Narozeniny unikátních zámeckých labyrintů pošesté oslaví zámek Loučeň

Barokní zámek Loučeň je obklopen rozlehlým parkem s jedním ze světových unikátů - labyrintáriem. Tento soubor jedenácti labyrintů a bludišť byl založen před šesti lety, své narozeniny připomene velkou klaunskou show, dortem i pohádkou v sobotu 6. července.

Zábavné centrum Družba Vodňany

Ve Vodňanech najdete Zábavné centrum Družba, které je umístěno v překrásném prostředí jižních Čech plných rybníků a překrásné přírody. Restaurace, penzion, bowling, taneční klub, venkovní terasa, dětský koutek, zimní zahrada - to vše je vám k dispozici pro příjemné posezení s rodinou, či přáteli.

Krav Maga v Havířově & Karviné

Krav Maga je bojové umění, které představuje oficiální soustavu technik vypracovaných pro sebeobranu a boj zblízka Izraelských obranných sil. Je to jeden z nejtvrdších a nejúčinnějších způsobů sebeobrany.

Via ferrata Vodní brána

U města Semily je na skalním masívu, na levém břehu řeky Jizery vůbec poprvé v ČR nově otevřená tak zvaná via ferrata pojmenovaná názvem Vodní brána. Jedná se o lezecký výstup v náročném skalním terénu, kde však pohyb usnadňuje ocelové lano zakotvené v několikametrových intervalech pevně ve skále.

Naučná stezka Údolím lapků z Drakova

Naučná stezka Údolím lapků z Drakova vede po turistické značce kolem Černé Opavy z Vrbna pod Pradědem - Mnichova přes Drakov na Rejvíz. Je dlouhá přibližně 12 km a má 10 zastavení.

Šumavská Kvilda láká na pramen nejdelší české řeky

V nadmořské výšce 1172 metrů naleznete nejzazší pramen nejdelší české řeky Vltavy. Pohodlně se sem dostanete po modré turistické značce z obce Kvilda nebo po červené z Modravy.