Články na téma Tipy na výlet

Kam o víkendu s dětmi: Dlabat dýně do Valtic nebo za Rumcajsem do Jičína

Tento týden můžete se svými ratolestmi zažít pohádkový, ale také akční a napínavý víkend. Jestliže se nevydáte po stopách kouzelných postav ani do blízkosti šermířů a jejich mečů, vyzkoušejte některou z gastronomicky atraktivních akcí. Ve Vysoké u Mělníka nastartujte hned v pátek své chuťové buňky čokoládou a pralinkami a ve Valticích si pak oba víkendové dny pochutnávejte na dýňových specialitách.

Rozhledna Strážný vrch u Merboltic

Rozhledna na Strážném vrchu stojí na znělcovém kuželu vysokém 601 m n.m. Nad obcí Merboltice. Milovníci dalekých výhledů si z rozhledny užijí jedinečný kruhový výhled na okolní krajinu Českého středohoří, Českolipska i Lužických hor.

Obří stůl a židle na Lánském vrchu u Skorošic

Na vrcholu Lánského vrchu v Rychlebských horách stojí v nadživotní velikosti stůl a dvě židle. Tato neobvyklá stavba je viditelná z dalekého okolí a zaujme každého na první pohled.

Červenohorské sedlo v Jeseníkách

Červenohorské sedlo je důležitým východiskem turistických tras v oblasti Hrubého Jeseníku, vybavené nutnou infrastrukturou pro letní i zimní cestovní ruch. Tvoří významný bod na silničním tahu překonávajícím hlavní hřeben jesenického masivu. Nadmořská výška zde dosahuje 1013 metrů.

S Jetíkem po českých horách

Na více než 150 místech českých a moravských hor jsou umístěna Jetíkova razítka. Hráči místa navštěvují (pěšky, na kole i na běžkách) a otisky razítek sbírají do tzv. Jetíkova pasu. Pas si vyzvednou na tzv. Sběrných místech.

Ve Valašském Meziříčí začaly bujaré oslavy. Potrvají až do neděle

V pondělí zahájené Dny města aneb Meziříčský hodokvas zpestří až do neděle život na Vsetínsku, nebo alespoň ve Valašském Meziříčí. Bohatý program nabídne účastníkům akce taneční a hudební vystoupení, kulturní výstavy, zajímavé besedy, napínavé soutěže i tradiční jarmarky.

Hrad Špilberk se otevře v rozsahu, v jakém ještě veřejnosti přístupný nebyl

Špilberk žije! Tak zní název akce, která se uskuteční v sobotu 14. a neděli 15. září ve všech prostorech hradu Špilberku. Těšit se můžete na historickou střelnici, dobové hry, skákací hrad, otevření jinak uzavřených prostor hradu a další zajímavý program v rámci 109. výročí založení Muzea města Brna.

Rozhledna U Jakuba na Havlově hoře

V České Kanadě, na Havlově hoře (680 m), naleznete rozhlednu U Jakuba, která dosahuje výšky 40 m. Stavba stožáru s unikátní dřevěnou konstrukcí je nejvyšší vyhlídkovou stavbou z dřevěných lepených profilů a nejvyšší dřevěnou stavbou tohoto druhu v České Republice.

Rekreačně sportovní areál Benedikt v Mostě

V zalesněném údolí, pod sídlištěm Liščí vrch, na jihovýchodním okraji Mostu se nachází rekreačně-sportovní areál Benedikt. Původně zatopený povrchový důl prošel rozsáhlou rekonstrukcí a dnes zde najdete koupaliště, sportovní hřiště a hřiště pro děti s prolézačkami, skluzavkami a pískovišti.

Rekondiční cvičení pro zdravá záda a protažení celého těla v Hradci Králové

Cvičení se zaměřuje na svaly, kterým opět navrací jejich pružnost. Pozitivně přispívá k uvolnění kloubů a páteře. Dále je zaměřeno na osvojení správného držení, protažení a zpevnění těla. Důležitost je kladena i na správné dýchání.

V šumavském národním parku vznikla síť fotopointů

Národní park Šumava zprovoznil na konci prázdnin devět speciálních fotopointů rozmístěných v různých částech parku. Na těchto místech si výletníci mohou jednoduše pořídit obrázky, které si následně vyzvednou na webových stránkách NP Šumava. Inspirace přišla z Rakouska.

Muzeum tortury v Žabím sklepě Valtice

Ve valtickém zámeckém parku v prostorách Žabího sklepa naleznete nevšední expozici mučení a útrpného práva. Rozličných mučících nástrojů je zde na 50 a nechybí mezi nimi známé předměty, jako je kláda nebo železná panna, ale také raritní exponáty ze všech koutů světa.

Veřejné bruslení v tréninkové hale KV Areny

Veřejné bruslení se koná zpravidla ve čtvrtek, sobotu a neděli v tréninkové hale KV Areny od září do března.

Expozice ohýbaného nábytku na zámku Slezské Rudoltice

Přehlídku nábytku z ohýbaného dřeva najdete na zámku Slezské Rudoltice. Produkci firem a nejlepší kusy nábytku z přelomu 19. a 20. století zastupují firmy Gebruder Thonet, Jacob a Josef Kohn, D. G. Fischel, Mundus, L. A. Bernkop.

Skanzen Jesenicka v Dolní Moravici

V Dolní Moravici se nachází skanzen s expozicí zaměřenou na historii hornictví, důlní činnosti a dobývání nerostných surovin na Jesenicku. Skanzen je také výchozím bodem pro putování po historických štolách.