Články na téma Tipy na výlet

Kam o víkendu s dětmi: Do kostýmů na Šternberk, za panenkami do Hlinska

Prázdniny nekompromisně uřízly první týden ze své druhé poloviny, ale letní radovánky se ani zdaleka ke konci neblíží. Blížící se víkend zve třeba do krňovického skanzenu na ukázky řemesel nebo na kočárkyádu v areálu hradu Starý Jičín.

Tipy na víkend: V Jablonci obdivujte křehkou krásu skla, v Litoměřicích dobré víno

Počasí aktuálně odpovídá probíhajícímu ročnímu období, a tak nestojí nic v cestě tomu, abyste o víkendu vyrazili třeba na některou z plánovaných poutí nebo rozhýbali z kancelářských židlí ztuhlá těla na hudebním festivalu. Jestli fandíte spíše poklidnější zábavě, osloví vás možná exkluzivní výstava skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou, jeden z kolonádních koncertů v Karlových Varech nebo pozorování hvězd na Jizerce.

Šumavský park bude turisty lákat do zoocenter s vlky, jeleny a divočáky

Dvě nová návštěvnická centra se zoologickým zaměřením začne letos stavět v Kvildě na Prachaticku a v Srní na Klatovsku šumavský národní park. Rozšíří tak místa, kde se mohou návštěvníci blíže seznámit se životem vybraných zvířecích obyvatel Šumavy. Park má připraveno celkem na 80 projektů v hodnotě přes 600 miliónů korun. Většina z nich je zaměřena na návštěvníky a zvýšení atraktivity parku.

Porcelánová školička aneb Ozdob si svůj hrníček

Děti ze základních škol si vlastním, kreativním způsobem natisknou, ozdobí, a tím vytvoří svůj vlastní hrníček. Hrníčky budou vypáleny a poté zaslány poštou na zapsanou adresu školy.

Kavárna Lucie v obci Těrlicko

Posezení u kávy a dobrého zákusku v příjemném prostředí se zahrádkou. Pro děti možnost hraní na malém hřišti kavárny.

V ústecké zoo se narodily dvě zebří samičky

V ústecké zoologické zahradě to žije. Nedávno tady přišla na svět další dvě mláďata zebry Hartmannové. Třetí, které se narodilo v červnu, už je k vidění ve výběhu. V rámci Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií chová ústecká zoo největší stádo těchto zvířat. Má jich celkem třináct - z toho deset dospělých a tři mláďata.

Tvůrčí keramika pro dospělé

Tvůrčí kurzy keramiky, které jsou zaměřeny na rozvíjení vlastních tvořivých schopností a fantazie pomocí tzv. Výtvarného přemýšlení o tématech v kontextu.

Procházka z Petřína na Pražský hrad

Trasa z Petřína na Pražský hrad je jedna z nejromantičtějších v metropoli, zejména pokud si ji projdete po setmění, kdy na vás dýchne atmosféra tajemné až mystické Prahy.

Okolí Luhačovic je prošpikované sítí upravených cyklostezek

Ať už jste vášnivým cyklistou jezdícím na kole za každého počasí, nebo jen tím rekreačním, tip na skvělý tuzemský výlet vám jistě zapadne do prázdninového harmonogramu. Pokud jste ještě nezavítali do končin lázní Luhačovice, protkaných cyklotrasami různých náročností, jistě vás poznávání zdejší krajiny zaujme. Projížďka se dá v létě kombinovat s koupáním v Luhačovické přehradě.

Zahradnictví na zámku v Miloticích

Na zámku v Miloticích bylo otevřeno nově zrekonstruované zámecké zahradnictví, jehož celková plocha je 0,6 hektaru. Najdete zde okrasné keře, růže, vzrostlé ovocné stromy nebo habrové stěny.

Oblastní muzeum v Litoměřicích

Muzeum se nachází ve starobylé budově bývalé renesanční radnice. V interiéru je zachována původní výzdoba z 16. st. Stálá expozice představuje geologii regionu a jeho historický vývoj od pravěku až po 20. století. K muzeu patří také tzv. Máchova světnička, ve které krátce žil a zemřel K. H. Mácha.

Petrovické muzeum

Nově otevřené muzeu v obci Petrovice. Expozice věnovaná historii obce i kostela, spolu s expozicí zaměřenou na výstroj, výzbroj i život vojáka během období napoleonských válek.

Mikulův mlýn

Bývalý vodní mlýn Jana Mikuly v obci Mikulůvka je jednou z mála památek technického typu v okrese Vsetín. Můžete v něm vidět malou expozici o historii mlynářství a seznámit se se způsobem mletí pomocí vodního náhonu i později instalovaného elektrického pohonu.

Koupaliště v Moravském Krumlově

Od červenece 2013 je v Moravském v Moravském Krumlově otevřeno nové venkovní koupaliště. Součástí koupaliště jsou skluzavky, brouzdaliště pro děti a samozřejmě velký bazén na plavání.

Farní kostel sv. Andělů strážných ve Veselí n. Moravě - prohlídky s průvodcem

Od léta 2013 máte nově možnost navštívit kostel sv. Andělů strážných a zúčastnit se komentované prohlídky s průvodcem.