Články na téma Zámky

Zámek Brandýs nad Orlicí

Patrový novobarokní zámek s mansardovou střechou s věžičkou stojí na jižním okraji města. Jedná se o nejmladší ze tří šlechtických sídel v Brandýse nad Orlicí. Na budovu navazuje malý park, který tvoří břeh Tiché Orlice. V současnosti není veřejnosti přístupný.

Empírový zámek Borohrádek

Empírový zámek, který vznikl v letech 1816 - 1820 přestavbou panského renesančního domu. Po roce 1945 byl zkonfiskován. Roku 1957 byly provedeny stavební úpravy, přízemní části byly zvýšeny o jedno patro. Nyní zámek slouží jako domov důchodců.

Divadlo ve Valticích má nový prohlídkový okruh

Loni opravené barokní divadlo na zámku ve Valticích na Břeclavsku má nový pravidelný prohlídkový okruh. Lidé uvidí celou jevištní mašinerii. Budou si moci vyzkoušet práci obsluhy divadla, například při výrobě hluků, jako je třeba déšť nebo hromy. Řekl to vedoucí Národního centra divadla a tance Zbyněk Šolc.

Toniova zámecká kavárna v Kostelci nad Orlicí

V areálu zámku v Kostelci nad Orlicí je otevřená Toniova kavárna, která nabízí teplou i studenou kuchyni. Dětem je určeno dětské hřiště hned naproti terase kavárny.

Úniková hra Česká Lípa

V omezeném čase je třeba vyřešit hádanky, rozluštit kódy, najít klíče, odemykat zámky a uniknout z prostředí, které je pro vás nebezpečné.

Zámek Savoia ve Škvorci

Zámek je sídlem aristokratické rodiny, která zde provozuje kulinářskou akademii, residenční bydlení, klub příznivců barokní hudby a pořádá oslavy v tradičním šlechtickém stylu.

Městské muzeum Bílovec

Měšťanský dům s mansardovou střechou, ve kterém dnes sídlí pobočka Muzea Novojičínska, pochází z poloviny 18. století a sloužil jako správní budova při zámku. V 50. letech 20. století prošel menší rekonstrukcí a v současné době uvnitř skrývá dva výstavní sály a stálou expozici muzea.

Hluboká očekává letos tisíce návštěvníků

Mezi nejvyhledávanější místa v Jihočeském kraji patří Hluboká nad Vltavou. Už nyní tam míří tisíce turistů na místní sportoviště, vyhlášený zámek, do Zoo Ohrada nebo Alšovy jihočeské galerie. Ubytovatelé i poskytovatelé služeb počítají v hlavní sezóně se stoprocentní obsazeností.

Za Habsburky na Zákupy. Byla doba „temna“ opravdu tak temná?

S Habsburky na českém území je bytostně spjatý zámek v Zákupech (Reichstadt) u České Lípy. Donedávna se mu návštěvnicky moc nedařilo, nyní jen vzkvétá. Pomohla nová expozice i nový kastelán a jeho tým.

Naučná stezka údolím říčky Šembery

Naučná stezka vede údolím říčky Šembery od pivovaru v Českém Brodě přes osadu Zahrady až k rozcestí Na Šembeře, kde následuje menší okruh balvanitým kaňonem Šembery k hradišti Staré zámky u Doubravčic a pozůstatkům hrádku Šember.

Nelahozeves: Rodiště proslulého skladatele, který dobyl Ameriku

Obec Nelahozeves nese ve své historii několik významných jmen, která se zasloužila o její význam. V 16. století to byl Florián Grispek z Griespachu, který nechal vybudovat velkou knihovnu, obrazárnu a zámek. V jeho práci pokračoval syn Blažej. Ovšem ten pravý zvuk dal Nelahozevsi až světově nejproslulejší český skladatel Antonín Dvořák.

Renesanční zámek ve Vsetíně: dominanta města i živá paměť regionu

K nejvýraznějším dominantám města Vsetín patří nepochybně zámek s nepřehlédnutelnou věží s ochozem a hodinami, ležící uprostřed původního vsetínského náměstí na vysoké pravobřežní terase řeky Bečvy.

Svatba na zámku Radovesnice

Královská svatba? Ušlechtilá oslava? A soukromí v celém zámeckém areálu? Jen na našem zámku Radovesnice, který disponuje 17 pokoji pro ubytování.

Malý Olymp v Šumavském podhůří skrývá silné magické síly

Ponořená mezi vzrostlými stromy působí na příchozí antická předsíň ústřední kaple křížové cesty v Česticích jako z jiného světa. V době svého vzniku se tyčila nad městysem na holém vrchu, zdaleka viditelná. Čestický zámek je pečlivě opravený, sídlí v něm obecní úřad, knihovna a malé regionální muzeum.

Zámecký park a rozárium na zámku Jemniště

Zámecký park byl na Jemništi založen kolem roku 1725 Františkem Adamem Trauttmansdorffem. Velké změny v organizaci parku i ve výsadbách provedl koncem 18. století Jindřich Rottenhan.