Jihočeský kraj

Slavonice – renesanční perla uprostřed hraničních lesů

Krása příhraničního městečka Slavonice, ležícího na česko - moravskorakouském pomezí, se rodila od 12. Století. Tehdy však bylo městečko pouze strážní osadou na křížení obchodních cest mezi Prahou, Vídní a Brnem s Českými Budějovicemi, potažmo bavorským Pasovem. Největší slávy a rozkvětu se Slavonicím dostalo v 16. Století, kdy byl ruch na obchodnických stezkách roku 1526 podpořen založením poštovní stanice.

Místo, kde vás bude uspávat šumění řeky Volyňky

Vimperk je nazýván branou a srdcem Šumavy. Penzion Volyňka je situován v historické budově bývalých Vimperských tiskáren se stoletou tradicí, kde je zážitek už jen procházka v samotné budově.

Muzeum tortury – dějiny mučení v Českém Krumlově

Viděli jste někdy zblízka přístroj na trhání nehtů, nebo speciální nože, které umožňovaly vyříznutí kůže ze zad? Pokud toužíte poznat základy katovského řemesla z bezpečné vzdálenosti, vypravte se do autentických prostor Českokrumlovského radničního sklepení.

Návštěvnické centrum textilu Lažiště

Na Šumavě a v Pošumaví najdete návštěvnická centra, která jsou zaměřená na různá řemesla. Jedno takové, zaměřené na textil, se nachází v Lažišti. V interaktivní expozici, zpracované zábavnou formou, přijdete na kloub nejrůznějším vědeckým tajům.

Krytý dřevěný most Rechle u Lenory

Na konci obce Lenora směrem na Volary, stojí pod silnicí unikátní krytá dřevěná lávka z roku 1870 spojující břehy Teplé Vltavy.

Za tradicí šumavského skla do Lenory

Obec Lenora se nachází v údolí Teplé Vltavy na Šumavě asi 15 km jižně od města Vimperk. Vznikla v roce 1834 jako osada kolem nové sklářské huti. Tradici sklářského umění, které bylo známé po celé Evropě, připomíná expozice historického skla v místním sklářském muzeu.

Procházka okolo Vydry – nejkrásnější trasou Šumavy i s kočárkem

Jedna z nejkrásnějších tras Šumavskou přírodou je naučná stezka Povydří vedoucí z osady Antýgl do Čeňkovy Pily. Kdo nikdy nešel kaňonem říčky Vydry, ten jako by snad na Šumavě ani nebyl!

Nouzová nocoviště v Národním parku Šumava

Slunce už se dávno sklonilo k západu a vy už byste rádi někde složili batoh, rozdělali stan a natáhli nohy k odpočinku. Jenže jste v Národním parku Šumava, kde lze legálně stanovat pouze na několika tábořištích, která jsou pro vás na kilometry vzdálená…

Rybník Velký Tisý

Rybník Velký Tisý, který je nejvýznamnější částí rezervace, byl dostavěn jako jeden z prvních velkých rybníků Třeboňska v roce 1505 a při jeho stavbě se poprvé objevilo jméno Štěpánka Netolického.