Články na téma Muzea

Muzeum krkonošských řemesel v Poniklé

Soukromé muzeum manželů Pičmanových se nachází v horní části obce nedaleko kostela a základní školy vedle hřbitova. K vidění jsou zde tradiční řemesla: zpracování obilí a slámy, drátování, výroba vánočních ozdob z foukaných perliček, zpracování lnu, ale i staré hračky či dobově vybavená světnička.

O Halloweenu ožijí duše voskových figurín

Muzeum voskových figurín Grévin připravilo o Halloweenu pro návštěvníky speciální program. Oblečte kostýmy, nasedněte na koště a vyrazte si užít báječný den plný kouzel, tajemna i překvapení.

Pelhřimovské Muzeum rekordů vystavuje hrací kostku o váze 164 kg

Novým exponátem Muzea rekordů a kuriozit v Pelhřimově se tento týden stala obří dřevěná hrací kostka o váze 164 kilogramů. Její hrana měří 80 centimetrů, každá strana je vyrobena z jiného druhu dřeva. Kostka, při jejíž instalaci musela pomáhat vysokozdvižná plošina, byla zapsána do České knihy rekordů jako největší a nejtěžší dřevěná hrací kostka.

O Ševcovské pouti se rozjede obuvnická linka se stroji

Tradiční Ševcovskou pouť chystá Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně. Svátek ševců, koželuhů a rukavičkářů si návštěvníci ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU připomenou v pátek 24. října od 9:00 do 18:00 hodin.

Expozice Jiří Kroha a Výstavní síň v Benátkách nad Jizerou

Stálá expozice v prvním patře bývalého Okresního domu a muzea na Husově náměstí představuje významnou osobnost architekta Jiřího Krohy a Výstavní síň se zaměřuje na jednoroční výstavy současného umění.

Muzeum Třineckých železáren a města Třince

Podnikové muzeum Třineckých železáren bylo otevřeno dne 12.9.1969 u příležitosti 130. výročí založení podniku, jako první hutnické muzeum v republice. Stálá expozice muzea představuje historii závodu od jeho založení tj. Od roku 1839 až do současnosti.

Hrací strojky minulých tří staletí se představí v Muzeu Českého krasu

Poznejte společně s námi historické mechanické hrací strojky, které v minulých staletích hrály dobové šlágry. Přehlídku předmětů z konce 18. století až do počátku 20. století představí od 12. listopadu výstavou Muzeum Českého krasu v Berouně.

Mineralogické muzeum prof. J.E. Hibsche v Homoli u Panny

Mineralogické muzeum v obci Homole u Panny je věnováno osobnosti Josefa Emanuela Hibsche (1852 - 1940), zdejšího rodáka a význačného geologa. Na návrší před kostelem je na balvanu umístěna také jeho pamětní deska.

Potomákovo muzeum lidových krojů v Popovicích u Uherského Hradiště

Potomákovo muzeum lidových krojů se může pochlubit nejen unikátní sbírkou místních krojů, ale také dochovaným dobovým zařízením kuchyně nebo tzv. Hodovým právem. Návštěvu je však nutné nutno předem telefonicky dohodnout.

Dům porcelánu s modrou krví v Dubí

Muzeum porcelánu, informační středisko či výstavní expozice a přednáškový sál - to vše naleznete v objektu bývalého kina v Dubí. Po celkové rekonstrukci dostal jméno Dům porcelánu s modrou krví, který slouží především k představení expozice věnované historii výroby porcelánu.

Naučná stezka Údolím Labe z Lysé nad Labem do Čelákovic

Naučná stezka Údolím Labe vede od Husova náměstí v Lysé nad Labem k Městskému muzeu v Čelákovicích. Trasa měří 16 kilometrů a prochází zdejšími lesy a přírodní rezervací Hrbáčkovy tůně.

Muzeum lehkého opěvnění Chotěbuz

Klub vojenské historie Chotěbuz se pokouší zrekonstruovat 3 lehké objekty vz. 37. Záměrem je vybudovat muzeum, které by ukázalo každý objekt v jiném historickém období.

Muzeum chodských krojů Postřekov

Muzeum v Postřekově se otevřelo zásluhou dvou zdejších švadlen. Marie Langová a Anna Burešová tu shromažďují kroje z chodských vsí a spatříte zde opravdové skvosty. Kromě čtyřiceti kompletních krojů jsou v muzeu také doplňky, nádobí, nábytek a další vybavení domácností.

Za upířími hroby se vydávají turisté do Čelákovic

Bojíme se vesměs rádi, a tak o hroby upírů v Městském muzeu v Čelákovicích, které sídlí v místní středověké tvrzi, je mezi lidmi zájem. V Čelákovicích mají zkrátka něco, co jinde nenajdete. Komu patří tolik diskutované hroby s ostatky nesoucími stopy vampyrismu? To už těžko někdo odhalí.

Muzeum starých strojů Žamberk

Muzeum starých strojů a technologií vzniklo v Žamberku v areálu původní textilní továrny Vonwiller. Můžete si zde prohlédnout desítky historických parních strojů, stabilních motorů, automobilových veteránů i obráběcích zařízení.