Články na téma Tipy na výlet

Skiareál Filip ve Smržovce

Areál se nachází ve Smržovce, 5 km západně od Tanvaldu a 5 km východně od Jablonce nad Nisou. Bezplatné parkoviště najdete přímo pod sjezdovkou.

Ze Spáleného Poříčí až na sopku Kokšín

Trasa čtyřkilometrové vycházky kopíruje částečně trasu NS Hvížďalka a zavede vás údolím říčky Bradavy na vrch Kokšín, první vrchol jihozápadních Brd.

Centrum textilního tisku v České Lípě

Expozice Centra textilního tisku v České Lípě vznikla v letech 2009 – 2011 a nabízí nejen seznámení s cennými historickými artefakty, ale i možnost aktivně se zapojit do tvůrčího procesu textilního tisku. Historická expozice představuje dědictví kartounek na Českolipsku.

Vodní hrad Lipý v České Lípě

Hrad je oblíbeným turistickým cílem a místem konání nejrůznějších kulturních a společenských akcí. Nachází se v centru města Česká Lípa, u řeky Ploučnice v těsné blízkosti mezinárodní červené turistické trasy E10.

Kláštery Český Krumlov - moderní kulturně vzdělávací centrum

Nově zrekonstruovaným areálem klášterů získává město Český Krumlov moderní kulturně vzdělávací centrum a veřejnosti se zpřístupňuje unikátní kulturní dědictví v samotném historickém jádru města.

Muzeum Gustava Frištenského v Litovli

Expozice muzea v Litovli se věnuje významnému litovelskému sportovci Gustavu Frištenskému. K vidění jsou zde těžké činky, zápasnické úbory, nesčetné medaile, poháry, ale i dobové fotografie či předměty denní potřeby.

Nádherná je cesta kolem bubovických ledopádů na hrad Karlštejn

Po vodě nebylo v Bubovickém potoku ani památky, přes vyschlé koryto smutně položeny čnějí zasněžené lávky. Sbohem ledopády, bylo to jasné, výlet bude trochu fádní, i když nádhernou přírodou. Ale řečeno parafrázováno slovy tety Kateřiny z páně Sirotkova Saturnina: Nezatracuj dne před večerem!

Jezdecká společnost Císařský ostrov

Na Císařském ostrově v Praze 7 se nachází jezdecký areál s jezdeckou halou i venkovní jízdárnou. Ačkoliv se areál nachází v těsné blízkosti centra města, v okolí naleznete krásnou přírodu a klidné prostředí s kulisou Trojského zámku, zoologické zahrady a Stromovky.

Buštěhradská dráha

Rozvoj těžby uhlí na Kladensku v 19. století vyvolal požadavek nahradit koněspřežnou dráhu výkonnějším dopravním prostředkem. Proto byla roku 1852 založena Buštěhradská železniční společnost, která od 1. ledna 1855 obdržela koncesi k provozování parostrojní železnice.

Morový špitál s kostelem Nejsvětější Trojice v Českých Budějovicích

Morový špitál s kostelem Nejsvětější Trojice sloužil jako městský útulek k izolaci osob nakažených některou z infekčních chorob - leprou, morem nebo cholerou. Během 19. století se z morového špitálu stal chudobinec.

Úniková hra Escape game Praha 8

Escape Master přináší celosvětově oblíbenou únikovou hru, která vznikla v Japonsku, kde byly počítačové hry proměněny v realitu. Skupina hráčů je uzamčena v místnosti s úkolem naleznout klíč a dostat se na svobodu v časovém limitu 60 minut.

Jihočeské skiareály slibují ideální sněhové podmínky

Ideální sněhové podmínky panují v těchto dnech mimo jiné také v lyžařských střediscích na jihu Čech. Skiareál Lipno například připravuje na víkend otevření další sjezdovky. Dostatek sněhu umožňuje i úpravu stop pro běžkaře.

Movies Club

Máte rádi filmy a filmové hvězdy? Zavítejte do našeho klubu v Holešovicích. Těšit se můžete na příjemné filmové prostředí a dobrou hudbu.

Nejen na horách, i pár kilometrů za Prahou si lze krásně zalyžovat

Kousek od hlavního města se nalézá lyžařské středisko u města Jílové u Prahy. Pro nás zatím neznámé a neobjevené a tak jsme se tam vydali na turistický zimní výlet. Jelikož nelyžujeme, naplánovali jsme si turistickou trasu od vlakové stanice do Jílového u Prahy a pak k areálu a zpět.

Půjčovna lodí Vltava

Levná půjčovna lodí a raftů na Vltavu, od Vyššího Brodu po České Budějovice, včetně dopravy a pojištění lodí.