Články na téma Tipy na výlet

Tipy na víkend: Prozkoumejte podzemí Krušných hor, okoštujte vinařský duel

Ať už na víkend plánujete poklidný program, nebo naopak dobrodružství, budete mít z čeho vybírat. Do první kategorie spadá kupříkladu pražské Svatební Expo s tipy pro snoubence nebo Noc divadel plná kulturního vyžití. Máte-li chuť na něco akčního, navštivte Setkání automobilových mistrů v Sosnové nebo Offroad Safari.

Po stopách svatého Václava. Z krypty až do eremitáže

Před více než tisíci lety se ve Staré Boleslavi odehrál jeden z nejznámějších zločinů české historie. Rok 935 se stal jakýmsi milníkem, který si připomínáme dodnes, nejen 28. září. Řeč je o vraždě knížete Václava a bazilice, která nese jeho jméno. Poodhalme nyní tajemství poutního místa a jeho okolí.

Účty za zámek krásná vévodkyně rovnou pálila, teď jsou Ploskovice tahákem severu

Ploskovický zámek u Litoměřic byl letním sídlem rakouského císaře známého jako Ferdinand V. Dobrotivý. Pro mírné blbství měl přezdívku Hlupáček. Habsburk pobýval také na Zákupech, kde to měl obzvláště rád. Ploskovický zámek a panství si také oblíbila krásná toskánská vévodkyně Anna Marie Františka.

Bruno Family Park v Brně

Nové centrum zábavy a aktivního trávení volného času pro děti do 15 let s šestipodlažní vyhlídkovou věží a restaurací v Brně. Nově otevřeno od konce listopadu 2015.

Vyhlídkové jízdy Prahou v dobových vozech Ford T

Vyhlídkové jízdy v dobových vozech Ford T, nejlepší způsob jak nasát atmosféru Prahy a jejích starobylých uliček.

Do Brna i Slavkova přijede Napoleon

Letos, v roce 210. výročí bitvy u Slavkova, se mohou milovníci historie těšit na velkolepé oslavy. Budou v Brně, ve Slavkově, v Sokolnicích i na jiných místech. Všechno začne v sobotu 21. listopadu akcí Napoleon v Brně.

V Beskydech otevřeli stezku v korunách stromů

Zajímavosti ze života ptáků, kteří obývají koruny beskydských stromů, se nově lidé dozvědí z visuté dřevěné lávky tyčící se v až 20metrové výši nad roklí potoka Vlčák v Horečkách na Frenštátsku. Je součástí nové naučné stezky s názvem Beskydské nebe - Život v korunách stromů, která se otevřela o víkendu. Právo o novince informoval autor projektu Marian Žárský.

Relaxační centrum Žďár nad Sázavou

Relaxační centrum ve Žďáru nad Sázavou nabízí plavecký 25 metrový bazén (5 plaveckých drah), 3 dětské bazénky s vodním hřibem a vodní skluzavkou, cvičný bazén, relaxační zábavný bazén s proudovým kanálem, lezeckou stěnou, masážní lavice, masážní lehátka a tobogán.

V soutěži DestinaCZe 2015 zvítězil zámecký pivovar Frýdlant

Letošní ročník soutěže DestinaCZe 2015 o nejlepší turistické atraktivity vyhlašované už potřetí agenturou CzechTourism zná svého vítěze. Je jím zámecký pivovar Frýdlant se svojí dlouholetou tradicí.

Pražský hrad otevře veřejnosti běžně nepřístupná místa

Pražský hrad otevře pro veřejnost dosud běžně nepřístupná místa. Během hodinových bezplatných exkurzí budou otevřeny prostory, kde sídlí Kancelář prezidenta republiky a kde úřaduje prezident Miloš Zeman. Prohlídky budou určeny především pro školy, ale i pro další zájemce z veřejnosti, uvedl Hrad na svém webu.

Tipy na víkend: Do Liberce na kabelkový bazar, kamkoliv na svatomartinské víno a husu

Především milovníci mladých vín budou tento víkend v sedmém nebi. Degustace spojené s delikatesním jídlem si užijí jak na Moravě, tak i v Čechách.

Les vzpomínek - první český přírodní hřbitov

Les vzpomínek je prostorem, kde se snoubí úcta k zemřelým s úctou k přírodě. Je utvářen jako místo přívětivé k přírodě i k proměňujícím se potřebám pozůstalých. V Lese vzpomínek nenarazíte na žádné náhrobky, místo nich jsou zde vzrostlé památeční stromy – javory, lípy či třeba ptačí třešně.

Čínský pavilon v Podzámecké zahradě v Kroměříži

Drobná stavba na ostrově Divokého rybníka, kterou zná málokterý návštěvník Kroměříže, ale kterou miluje každý, kdo má rád Podzámeckou zahradu.

Brno šije - kurzy šití

Nebaví vás fast fashion z řetězců? Jste kreativní a myslíte, že sami byste se oblékli lépe? Přesto jste to nikdy nezkusili? Třeba jen potřebujete sdílenou šicí dílnu! Máme prostory, šicí stroje, know-how i kávovar – stačí, když za námi přijdete.