Články na téma Tipy na výlet

Exit Game Ostrava - úniková hra

Účastníci musí využít různé prvky, objekty a indicie, které v místnosti najdou, aby našli cestu ven z místnosti.

Zámek Lužany s expozicí Josefa Hlávky

Renesanční zámek Lužany stojí uprostřed lužních lesů na břehu řeky Úhlavy ve stejnojmenné obci. Zámek a jeho areál slouží představitelům české vědy a kultury, vybraným studentům vysokých škol, fakult a pracovišť. Po domluvě je zde možné zhlédnout jedinečnou expozici Josefa Hlávky.

Česko obklopují tisícovky, jsou jich na čtyři stovky

Pokud jste dávali ve škole pozor, určitě vám neuniklo, že nejvyšší horou Česka je Sněžka. Možná si budete pamatovat i její výšku, 1603 metrů. Proti Alpám, Skalistým horám nebo Himálaji, to není zrovna příliš, ale přesto buďme na ten vrchol pyšní. Je z půlky náš, z druhé patří Polákům.

R Burger & Adventure Minigolf

Přijďte si dát burger, kávu nebo jen poseďet u pivka. Součástí hamburger bistra je zastřešený adventure minigolf, kde se zabaví nejen děti.

Zemská porodnice U sv. Apolináře v Praze

Porodnice U sv. Apolináře patří mezi nejdéle bez přestávky fungující porodnice na světě. Je postavena ve stylu pobaltské gotiky, podobné budovy tak najdete v Polsku a Německu. Na podnět hraběte Františka Thun-Hohensteina stavbu v polovině 19. století projektoval a postavil architekt Josef Hlávka.

Hlávkův most v Praze - nejširší most České republiky

Hlávkův most je nejširším mostem v České republice a vůbec prvním pražským betonovým mostem přes řeku Vltavu. Překlenuje dvě vltavská ramena a ostrov Štvanici a spojuje Holešovice s Florencí. Od roku 1900 zde stál provizorní dřevěný most, který roku 1912 vystřídal most betonový.

Hlávkovy koleje - první studentské koleje pro talentované nemajetné studenty

Hlávkovy koleje tvoří dvě secesní budovy, které se nachází na Novém Městě v Praze 2. Jsou vedle sebe, ale jedna z nich má průčelí do ulice Dittrichova a druhá do ulice Jenštejnská. Jejich historie je spojena se jménem jejich zakladatele, kterým byl doktor Josef Hlávka.

Historický park Bärnau-Tachov - zažijte středověk na druhé straně hranice

Muzeum v přírodě pár kilometrů od Tachova zachycuje dějiny všedního dne ve středověku. Můžete zde zažít středověk tak, jak ho prožívali naši předkové v 8. až 13. století. Při různých akcích a o víkendech středověké budovy ožívají postavami z minulosti, takže si historii můžete doslova osahat.

Jméno otce vlasti má v názvu nejen Karlštejn, ale i pověstmi oplývající Karlův Hrádek

Jen málokdo nedovede určit lokaci tak známých míst, jako je třeba Karlštejn, Karlův most, Karlova univerzita či Karlovy Vary (dnes humorně kumulací ruských zbohatlíků zvané Ivanovy). Je však mnoho míst, kde český král a římský císař zanechal otisk své doby, a která nejsou tak v hledáčku davů turistů.

Cukrárna Pampeliška Prášily

Cukrárna Pampeliška nabízí zákusky domácí výroby od šumavských cukrářů. Dále si pochutnáte na vynikající kávě, ledové tříšti nebo italské zmrzlině.

Hostinec u Michala v Prášilech

Prášilský Hostinec u Michala nabízí pokrmy staročeských receptur bez jakýchkoliv dochucovadel a umělých přísad, sezonní suroviny, hovězí maso z vlastního chovu a plzeňská piva. Vaří zde kuchaři proškolení Pražským kulinářským institutem.

Pasta Caffé v Praze

Restaurace Pasta Caffé z rodiny Ambiente Group v pražské Vodičkově a Vězeňské ulici se zaměřují na italskou kuchyni, především těstoviny. Fungují i jako kavárna – nabízí snídaně, kávu a zákusky vlastní i z Café Savoy.

Pizza Nuova - neapolská pizza v srdci Prahy

Restaurace sítě Ambiente podává pravou neapolskou pizzu - La Verace Pizza Napoletana, z čerstvých surovin, těstovinové speciality vybraných italských regionů ři vynikající saláty. Zvolit můžete menu "a la carte" anebo volnou konzumaci.

Rodinná stáj Alaska

Nabízíme ježdění na koních nebo ponících a možnost jak trénovat jezdectví.

ClockRoom - úniková hra

ClockRoom je živá a originální úniková hra v Praze. Plná dobrodružství, zábavy, napětí a spolupráce. Tým o 2-5 členech se ocitá v zamčené, tematicky zaměřené místnosti a jeho úkolem je dostat se během 60 minut ven.