Články na téma Tipy na výlet

České hrady a zámky si letos prohlédl rekordní počet návštěvníků

Návštěvnost hradů, zámků a dalších památek ve správě státu letos překonala rekordní počet pět miliónů lidí. Informovala o tom Jana Tichá, mluvčí Národního památkového ústavu (NPÚ), který přibližně stovku památkových objektů spravuje. Počet návštěvníků je nejvyšší nejméně od roku 2009, od kdy NPÚ pracuje se současným systémem evidence.

Safari herna v Táboře

Herna pro děti s možností občerstvení pro doprovod.

Anglický zámecký park Kynžvart

Zámecký park vznikl při klasicistní přestavbě zámku za spolupráce architekta Petra Nobileho s vídeňským dvorním zahradníkem Riedlem. Kompozičně byl park založen na osách tvořených třemi velkoryse pojatými průhledy od zámku podél potoka vytékajícího z Panského rybníka a potoka kynžvartského.

Escape Game Pardubice

Escape game nabízí neobyčejný zážitek známý především z únikových počítačových her. S přáteli vstoupíte do místnosti plné záhad a tajemství. Dveře se zavírají. Rychle! Máte 60 minut na zapojení selského rozumu a logického myšlení!

Liberecké muzeum vystavuje oblíbené historické hry

Severočeské muzeum v Liberci připravilo výstavu deskových her, které byly oblíbené u obyvatel města před sto lety. Jsou z kolekce, která patří v muzeu k nejstarším. Informoval o tom ředitel Severočeského muzea Jiří Křížek.

Špindlerův Mlýn v sobotu otevře Ledové království

Unikátní ledárium otevře v sobotu brány na Pláni ve Špindlerově Mlýně. Návštěvníci se ocitnou v říši císaře Karla IV. (1316 - 1378), obklopeni královými manželkami a nejznámějšími fragmenty z panovníkovy doby.

Spices Restaurant and Bar

Spices Restaurant and Bar se stal vítězem nejvýznaměnší české gastronomické ankety Mauerův výběr Grand restaurant 2016. Nabízí asijskou kuchyni a najdete jej na Malé Straně.

Žili na Tetíně, v místech, kde zavraždili babičku svatého Václava Ludmilu, obři?

Nevelká je obec Tetín, nad Berounkou se vypínající. Přesto místo velmi památné, historií i přírodní energií nabité. Tetín byl hraniční přemyslovským opevněním, z čehož je patrno, z jak malého knížectví vznikl později mohutný středověký stát.

Zámek Loučeň vítá návštěvníky po celý rok

Od roku 2011 se zámek Loučeň přiřadil k památkám, jež vyznávají celoroční provoz - což zejména k „nezimám“ posledních let je záměr, který padl na úrodnou půdu. Předem ohlášené skupiny mohou zavítat prakticky kdykoliv.

Kristin Hrádek - vítězný restaurant a hotel

Kristin Hrádek je nově zrekonstruovaný hotel a restaurace nacházející se v lesích česko-německého příhraničí několik kilometrů severozápadně od Děčína. Místní restaurace obsadila druhé místo v prestižní anketě Mauerův výběr Grand restaurant 2016.

Minipiovar a hostinec v Diecézním domě kardinála Trochty v Litoměřicích

Nový litoměřický minipivovar a hostinec s kapacitou sto návštěvníků bude pivo točit nejen ve vlastní hospodě, ale také na akcích pořádaných litoměřickým biskupstvím. Vrchní sládek Milan Došek počítá s vařením spodně kvašené desítky Vikář, jedenáctkou děkan a dvanáctkou Štěpán.

Kafkův dům v Praze

Rodný dům spisovatele Franze Kafky stál na okraji tehdejšího Pražského židovského ghetta. V současné době je budova využívána pro kulturní a společenské akce.

Holešovská synagoga, jedna z nejstarších v Česku, zve na noční prohlídku

Šachova synagoga v Holešově, jedna z nejstarších a zároveň nejvíce ceněných v Česku, zve na noční prohlídku. Akce se koná v pátek 11. prosince v 17 hodin.

Cesta na Karlštejn za impozantními výhledy nejen na slovutný hrad

Při druhém adventním víkendu nás sluníčko vytáhlo na výlet k hradu Karlštejn. Skoro podzimní počasí přálo nádherným výhledům a ještě lepším zážitkům z cesty. Proto se tedy vydejme na výlet místy s až překvapivými pohledy na známý hrad.

Tendon Hlubina - jedna z nejvyšších lezeckých stěn v České republice

Největší a nejvyšší horolezecká stěna v celém okolí Ostavy se nachází v areálu bývalého Dolu Hlubina. V prostoru stěny se snoubí historie s moderním využitím průmyslové haly a stylovým barem. Zalezou si zde jak úplní začátečníci, tak profíci.