Články na téma Tipy na výlet

Litoměřický hrad – svatostánek českého vinařství

Bývalý královský středověký hrad patří mezi nejstarší stavby Litoměřic. Byl postaven ve druhé polovině 13. století, ale přestavby se dočkal za panování Karla IV. Později byl přebudován na pivovar. Rekonstruovaný objekt však nyní patří vínu - k vidění je zde moderní expozice českého vinařství.

Zámecký skleník v Kroměříži zaplaví kvetoucí kamélie

Kdo se už nemůže dočkat příchodu jara, může se na ně začít příjemně ladit v Kroměříži. Milovníky rozkvetlé přírody tam potěší výstava kamélií v zámecké Květné zahradě.

Českokrumlovský zámek láká na unikátní Hradní muzeum

Státní zámek v Českém Krumlově otevřel v lednu letošního roku pro veřejnost unikátní Hradní muzeum. Nově si tu návštěvníci prohlédnou exponáty ze zámeckých depozitářů, které se vztahují k rožmberským, eggenberským a schwarzenberským vlastníkům krumlovského panství. Muzeum bude otevřeno po celý rok.

Pohodlí Prokop Boutique Hotelu v Praze

Prokop Boutique Hotel se nachází v klidném prostředí nedaleko historického jádra Prahy. V interiéru majestátní budovy hotelu se snoubí graciézní atmosféra Prahy 30. let s moderním designem, a propůjčuje tak hotelu jeho typickou elegantní nadčasovost.

Designhotel Elephant Prague

Přímo v centru Prahy se nachází Designhotel Elephant Prague, který je součástí komplexu služeb pasáže U Hájků. Hosté Designhotelu si kromě ubytování mohou užít saunu nebo masáže v salonu.

Céleste restaurant a bar v Tančícím domě

V nejvyšších dvou patrech Tančícího domu s úchvatným výhledem na Pražský hrad a Malou stranu se nachází Céleste restaurant a bar. Vychutnat si můžete nejen pokrmy z restaurace a zábavu s koktejly v baru, na vrcholu najdete navíc vyhlídkovou terasu, kde můžete obdivovat Prahu z 360 stupňů.

Pohádkový orloj v Ostravě

Orloj tvoří hvězdná obloha s hodinami a troje pohyblivé dveře, za kterými jsou skryty tři dvojice pohádkových postav – Král s Královnou, Anděl a Ďábel a také Kašpárek a Smrtka.

Centrum pro současné umění FUTURA

Centrum pro současné umění FUTURA je třípatrovým výstavním prostorem o celkové rozloze 1000 m² sídlícím na pražském Smíchově. Od léta 2003 zde byly prezentovány práce celé řady známých a mezinárodně respektovaných umělců jak ze zahraničí, tak z České republiky.

Galerie Křehký v Praze

Galerie Křehký, kterou najdete v Praze 7, představuje prostřednictvím prodejních výstav a vlastní kolekce předmětů velmi osobní pohled na současný design, domov a svět předmětů vůbec.

S kamerou na cestách: Loučeň ve znamení labyrintária a oživlého zámku

Deset kilometrů severně od Nymburka, na samém kraji rozsáhlých lesů stojí zámek, na který upozorňuje i věž kostela stojící mu po boku. Zámek tu stojí už tři staletí, ale výrazné znovuoživení zaznamenal až v posledním desetiletí. Od roku 2007 se o jeho přednostech mohou přesvědčovat i návštěvníci. Tak se k nim přiřaďme a vydejme se do Loučeně.

Život a smrt (nejen) starých Slovanů přibližuje výstava na zámku v Pardubicích

Nevelká výstava v pardubickém zámku představuje veřejnosti život Slovanů a nejcennější archeologické nálezy na území východních Čech ze 7. až 11. století. Trochu zavádějící je její název, slovo starých neeuvokuje věk jejich aktérů, protože vykopávky odkryly i hroby novorozenců a dětí.

Wellness, relax a sport pod Pradědem

Pokud hledáte aktivní odpočinek spojený s relaxací, pak hotel VZ Ovčárna je tou správnou volbou. V našem wellness centru můžete relaxovat v příjemném prostředí přímo s výhledem na nejvyšší horu Jeseníků – Praděd (1 491 m n.m.).

Tipy na víkend: Mistrovství frisbee, snowboardů a zabíjačka pod Petřínem

Zima ještě nekončí, na Ještědu se pojede český snowboardový závod. Nebo se můžete vydat na Klínovec, kde se sejdou snowboardoví závodníci z Evropy. Milovníci běžek mohou vyrazit na Šumavský Skimaraton. Na Razule si pochutnáte na zbojnických uzených specialitách ve stylu Jánošíka. V Praze pod Petřínskou rozhlednou se v sobotu budou konat zabíjačkové hody.

Pampuchy a halušky: Ski areál Razula ožije zbojnickými specialitami

Víte, co jsou to pampuchy? A jak chutná bryndzová polévka? Zajeďte si do Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích. Lyžování tam můžete o víkendu zpestřit ochutnáváním těchto a dalších "zbojnických" specialit.

Zlínské Obuvnické muzeum představuje dosud neviděné exponáty

Zlín je jedním z pouhých třinácti měst na světě, kde mají boty své vlastní muzeum. Obuvnické muzeum se nyní navíc otevírá po měsíční pauze s vylepšenou expozicí. Ta se rozrostla o několik dalších exponátů, které byly dosud uloženy v depozitáři.