Články na téma Tipy na výlety

Tvořivé kurzy pro dospělé

Nabízíme možnost aktivního trávení volného času pomocí výtvarných technik a řemesel. Kurzy jsou určeny dospělým a mládeži od 15 let. Zkušené lektorky vás naučí plést z pedigu, drátkovat, vyrobit si bižuterii z korálků a komponentů, tvořit z fima a mnoho dalších technik.

Hračky ze staré půdy zvou do zlínského zámku nejen na prohlídku

Hlavní výstavní prostory Muzea jihovýchodní Moravy na zlínském zámku v současnosti zdobí atraktivní výstava Hračky ze staré půdy. A právě v souvislosti s touto „hravou“ výstavou připravily muzejní lektorky zajímavý doprovodný program.

Pevnost v Komárně sultán nedobyl, zničili ji až Rusové

Pevnost v Komárně vyrostla na soutoku Váhu a Dunaje jako nejsevernější výspa obrany Uherska proti Turkům. Dokázala pozdržet postup tureckých vojsk na Vídeň a znemožnit jim tažení po Dunaji. Opevnění zničilo až jiné vojsko o několik staletí později.

Zapomenuté šumavské vesničky – Věštín

V malebné krajině s překrásným výhledem nejen na šumavské vrcholy Sedlo, Ždánov a Javorník, ale i do vnitrozemí k hradu Rabí, leží vesnička Věštín, která měla v dávné minulosti sehrávat významnou úlohu při ochraně české země.

Dendrologická zahrada Vimperk

Arboretum ve Vimperku bylo založeno v roce 1959 na ploše 1,1ha. Nachází se uprostřed města v blízkosti vimperského zámku. Dříve arboretum sloužilo zejména pro výuku žáků lesnické školy, dnes je otevřeno pro veřejnost.

Skiareály hlásí ideální podmínky, o víkendu bude nadále mrznout

Většina skiareálů hlásí ideální podmínky pro lyžování a zimní sporty. Na mnoha místech připravují provozovatelé závody a jiné akce. Ochlazení přeje sněhu, místy je ho až dvoumetrová vrstva. Na horách ve čtvrtek vládlo slunečné mrazivé počasí. Turisté by neměli podcenit teplé oblečení, mráz bude i o víkendu. V Krkonoších a Jeseníkách stále platí třetí stupeň lavinového nebezpečí.

Dům umění Becherova vila

Ve vilové čtvrti Karlových Varů najdete dům s názvem místního slavného likéru. Objekt je i se zahradou součástí památkově chráněného území, navíc je zapsanou kulturní památkou.

Muzeum Vápenka v Horních Albeřicích

Albeřické údolí zůstává stejně jako v minulosti málo známým místem východních Krkonoš, přesto že je jedním z nejpůvodnějších v celém kraji. Zdánlivě obyčejné příběhy zdejších lidí připomínají rozpolcenou historii Krkonoš, Čech, Evropy a celého světa.

Kleopatra nosila paruku z vlasů otrokyň, Kastové létali balónem, dovíte se v Mníšku

Zámek Mníšek pod Brdy připravil program pro dospělé i malé návštěvníky také pro poslední víkend v lednu. Na podvečerních prohlídkách zámkem provede čertisko - dobrotisko. Uvidíte bílou paní a anděla. Klasické prohlídky začínají v 11.00 hodin.

Tipy na víkend: Karlovská padesátka, plesy a závody horských kol

O víkendu jeďte na hory, sněhové podmínky přejí všem zimním sportům. Pokud nelyžujete, zajeďte si na ples do Pardubic, Telče, Modrých hor, Jablonce nad Nisou nebo Sokolova. Ve Velkých Karlovicích se pojede Karlovská padesátka, v Olomouci pořádají turistický veletrh Tourism Expo 2012. V Praze se pojedou závody horských kol uprostřed nákupního centra.

Do kláštera v Králíkách můžete na prohlídku každý čtvrteční večer

Neobvyklou tečkou za celodenním pobytem na lyžích či běžkách se může stát návštěva Hory Matky Boží nad městečkem Králíky. Každý čtvrtek až do konce března tu pořádají večerní prohlídky kláštera a kostela.

Literární stezky Prahou

Literární stezky vás provedou Prahou tak, jak ji neznáte. Na podzim 2011 bylo za souhlasu památkářů a magistrátu napsáno několik krátkých úryvků z děl českých spisovatelů na známá frekventovaná místa. Sto metrů dlouhé texty byly umístěny vzhledem ke vztahu autora nebo díla k místu.

Svatba na zámku Radíč

Hledáte malý romantický zámek s atmosférou pohody venkova? Je vaším snem pohádková svatba na zámku, kde si necháte splnit svá přání, ať jsou jakkoliv neobvyklá? Toužíte po nevšedním místě jen pár desítek minut od Prahy a přece skrytém v údolí malebné krajiny? Zajeďte na zámek Radíč.

Plavba lodí Horácko

Z paluby lodě je Dalešická přehrada nejkrásnější. Přehrada z poloviny nezamrzá, s výletní lodí Horácko se tak po přehradě můžete plavit po celý rok.

V "nové“ Dolní Moravě se pobaví nároční sjezdaři, malé děti i nelyžaři

„Užijte si hory plné zážitků“ – tímto heslem láká návštěvníky v letošní zimní sezóně Skiareál Dolní Morava v údolí pod Králickým Sněžníkem. Středisko se v posledních dvou letech proměnilo k nepoznání díky mohutným investicím. Na své si tu přijdou malé děti i zkušení jezdci vyhledávající náročné terény. Nudit se nebudou ani ti, kteří zimním sportům neholdují.