Články na téma Hrady

Témata

Fun Park Dolní Morava

Fun Park Dolní Morava nabízí ideální místo, kde strávit s dětmi odpoledne. Kromě oblíbeného nafukovacího hradu si zde děti můžou vyzkoušet trampolíny, bungee trampolínu či dětský kolotoč a lezecké stěny. Aktivity jsou určeny pro děti všech věkových kategorií.

Od loveckého zámku Kozel ke skalnímu hradu Lopata

Stavebně nijak nápadnou, zato velmi příhodně v krajině zakomponovanou stavbou je klasicistní lovecký zámek Kozel u Plzně. V západočeském kraji je jednou z nejnavštěvovanějších památek, také si to plným právem zaslouží.

Na Špilberku ožila historie brněnských hospod

Do historie brněnských hospod a pivovarů zavede návštěvníky nová expozice Žít pivo. Před letní turistickou sezónou ji otevřelo Muzeum města Brna na hradě Špilberk. K atrakcím patří rekonstrukce prvorepublikové restaurace i té z dob socialismu s umakartovými stoly a keramickými podtácky.

Tipy na víkend: V Novosedlech obejděte sklepy, na Staromáku ochutnejte koktejly

Metropole zve nejen na drinky namíchané na koktejlovém festivalu v centru, ale také na túru po pivnicích. Za hudbou tento víkend můžete vyrazit mimo jiné na Kokořín, zámek Nové Hrady nebo k dolu Michal. Dobré jídlo a pití nabídnou Malčany či Novosely.

Kam o víkendu s dětmi: Rozjet se na Ladronce nebo večer na hrad

Předposlední červnový víkend láká rodiče i děti ke sportovnímu vyžití - ať už na bruslích či kolech v Praze, nebo při netradičních sportech v Písku. Jahodová sezóna láká na sladké dobroty, večerní prohlídky hradů a zámku zase za dobrodružstvím. Výběr je na vás.

Kam o víkendu s dětmi: Dotýkat se hudby nebo na hrad za komedianty

První červnový víkend má být prosluněný a horký. Výlety na kole, do zoo, na hrady i zámky si tak ještě více užijete. Kdybyste přece jen zatoužili na chvíli po stínu, navštivte třeba bobrovskou výstavu panenek nebo pražský koncert pro děti v Obecním domě.

Na Kašperku si můžete uplácat vlastní buchtu

Na Kašperku se stále něco děje a je to dobře. Hrad si pozornost zaslouží, je jedním z nejhezčích u nás, a kdo ho viděl vystupovat jako kamennou loď uprostřed šumavských mlh připomínajících moře nadýchané vaty, ten na to nikdy nezapomene.

Projížďky luxusním kočárem s dvojspřežím u Švihova

V okolí hradu Švihova si můžete dopřát jedinečný zážitek v podobě projížďky historickým kočárem. Vybírat si lze z řady možností, ať už chcete novomanželský netradiční dopravní prostředek nebo si zpestřit rodinný výlet, a to nejen jízdou, ale třeba i piknikem.

Zřícenina Orlíku střeží Hliníka, který se odstěhoval do Humpolce

Hliník se odstěhoval do Humpolce! - okřídlená věta z filmu Marečku, podejte mi pero! Hliníkovi ve městě, kterému se pro jeho soukenickou výrobu přezdívalo Český Manchester, postavili pomník. Daleko větší uskupení balvanů stojí nad městem, v lese se ukrývá zřícenina hradu Orlík, také zvaná Vorlík.

Jelení příkop, oáza klidu na Pražském hradě

Pražský hrad je častým cílem tuzemských i zahraničních turistů. Tentokrát se ovšem nepodíváme do areálu hradu, cílem bude Jelení příkop pod Prašným mostem a pod celým hradním komplexem. Vstup do Jeleního příkopu je možný i od letohrádku Belveder.

Nedobytné Litice měly být Karlštejnem Jiříka z Poděbrad

Řídce osídlený prales severovýchodních Čech potřebovali Přemyslovci mít pod kontrolou. Jihočeští Drslavici zde na popud krále vybudovali a drželi opěrné hrady na hranicích království. Litice, o nichž je zmínka roku 1304, byly jedním z nejmocnějších, doplňoval ji Potštejn.

Zřícenina hradu Frymburk u Nového Města nad Metují

Unikátem hradu Frymburk nedaleko obce Nový Hrádek je jeho hradní věž. Jedná se o nejširší hradní věží v ČR. První písemná zmínka o hradu pochází z roku 1354. Po něm byl hrad v držení předních rodů jako byli Páni z Lipé, Dubé, Trčkové z Lípy a Colloredo-Mansfeldové.

Nový Svět, bohémské zákoutí pražské chudiny na Hradčanech

Přelidněná Královská cesta, přesuvenýrovaná Malá Strana, davy lidí jdoucí na Hrad, babylon národů se valí od sídla českých králů do středu metropole, aby se v gardu opačném zase vydal zpět. U Lorety se dav zasekne, do pidičtvrti pod Černínským palácem se vydá jen málokdo, proto je tu poměrný klid.

Hrad Houska je údajně branou do pekel

Na rozhraní Libereckého a Středočeského kraje, uprostřed kokořínských lesů, se nalézá středověký hrad Houska. Mimo hlavní trasy silnic a ve středověku i kupeckých cest byl postaven kolem roku 1305. Již z dálky vás zaujme svou mohutností, avšak bez výrazné hradní věže.

Sovinec v sobotu otevře bránu, dovnitř pustí i velikonoční vejce na vandru

Návrat zimy do Jeseníků i podhůří nijak neohrozí první jarní otevření bran hradu Sovinec na Rýmařovsku. Stačí se trochu přiobléct a pak si na nádvoří dopřát třeba teplou medovinu nebo čaj. Návštěvníky čeká velikonoční program Jak šlo vejce na vandr.