Články na téma Hrady

Témata

Padělatele peněz nahradili na Šumburku skřítkové dobývající zlato

Perštejn a Šumburk – dvě zříceniny hradu vzdálené od sebe několik kilometrů. První schovaná za neprostupnou hradbou stromů nad stejnojmennou obcí. Druhá na kopci, na nějž vás čeká sice delší cesta, po které ale budete odměněni neopakovatelným rozhledem a návštěvou romantické zříceniny.

Hrad Žumberk

Hrad Žumberk se nachází ve stejnojmenném městysu jižně od Chrudimi. Stačí vystoupat nebo vyjet na náměstí, kde je možné zaparkovat a pokračovat k prohlídce hradu. Samotný hrad Žumberk je nevelký hrádek a je celoročně přístupnýzdarma. Zachovalo se obvodové zdivo, příkop a zbytek valu. Z hradu samotného se zachovala část vnějšího obvodového zdiva paláce a základové zdi hradeb, […].

Na Pražský hrad míří čím dál více turistů

Návštěvnost Pražského hradu je v polovině prázdnin nejvyšší za poslední čtyři roky. Správa Pražského hradu odhaduje, že si jej od začátku roku do konce července prohlédlo 1,12 miliónu lidí se zakoupenou vstupenkou. Včetně těch, kdo areálem Hradu procházejí a vstupné neplatí, pak správa počet návštěvníků odhaduje k témuž datu na 3,62 miliónu. Za celý loňský rok Pražský hrad navštívilo 1,8 miliónu platících návštěvníků.

Hrad a zámek Bílina - hlavní sídlo Lobkowiczů

Bílinský zámek, původně přemyslovské hradiště a později gotický hrad, který byl v 17. století přestavěn na zámek, je mohutná dvoupatrová obdélná budova s velkými nárožními třípatrovými pavilony nacházející se v obci Bílina. Zámek není přístupný veřejnosti.

Vrabinec - hrad na rozeklané skále

Hrad Vrabinec byl postaven na příkré rozeklané skále nedaleko osady Babětína. Vede k němu příkrá cesta po červené turistické značce. Nádherný pohled do údolí řeky Labe ale za námahu rozhodně stojí.

Hrad Panna nad obcí Řepčice

Hrad Pannu založil roku 1421 Zikmund z Vartemberka. Stalo se tak v době, kdy obléhal Kalich, nový hrad svého úhlavního nepřítele Jana Žižky z Trocnova. Ke zřícenině vede žlutá turistická značka z obce Řepčice.

Hrad Kalich nad obcí Třebušín

Hrad Kalich zbudoval roku 1421 v místě staršího opevnění slavný husitský vojevůdce Jan Žižka z Trocnova. Hrad měl plnit funkci strategického opěrného bodu husitů v oblasti, jakož i hejtmanova osobního sídla.

Hrad Oparno

Nevelký hrad Oparno na táhlé ostrožně nad romantickým Oparenským údolím pravděpodobně postavili páni z Vchynic (později Kinští) okolo roku 1344. Dnes jsou jeho dobře dostupné zříceniny, sestávající z mohutné plášťové hradby a napůl zasutých sklepů, vyhledávaným turistickým cílem.

Starožitnosti Nové Hrady u Litomyšle

Navštivte a pokochejte se starožitnými předměty pro interiéry ve svých domovech i reprezentačních sídlech o vkusné maličkosti a kvalitní solitéry.

Nejstrašidelnější český hrad zve o víkendu na noční prohlídky

Je nejvýše položeným královským hradem v Čechách, někdy se říká, že i nejstrašidelnějším. Tento týden se za poklady a tajemstvími hradu Kašperk odvážlivci vypraví v pozdnějších hodinách, než je běžné.

Muzeum záhad na Slezskoostravském hradě

Návštěvníci Slezkoostravského hradu se nově mohou těšit na unikátní expozici Muzeum záhad, která je umístěna v hradním podzemí. Kromě mnoha záhadných exponátů ze světa skýtajících zábavu i poučení pro malé i velké zde budou vystaveny i tajemné předměty z regionu.

Z rozhledny Čáp máte jak na dlani značnou část teplického skalního města

Nedaleko osady Skály, kde se nad zámečkem Bischofstein zvaným mezi lezci a trampy Bižík tyčí zřícenina hradu Skály s výtečnou vyhlídkou, postavili rozhlednu na Čápu. Rozhledna se svými 787 je nejvyšším místem v Adršpašsko-teplických skalách. Region Kladské pomezí je velmi zajímavý a atraktivní.

Fun Park Dolní Morava

Fun Park Dolní Morava nabízí ideální místo, kde strávit s dětmi odpoledne. Kromě oblíbeného nafukovacího hradu si zde děti můžou vyzkoušet trampolíny, bungee trampolínu či dětský kolotoč a lezecké stěny. Aktivity jsou určeny pro děti všech věkových kategorií.

Od loveckého zámku Kozel ke skalnímu hradu Lopata

Stavebně nijak nápadnou, zato velmi příhodně v krajině zakomponovanou stavbou je klasicistní lovecký zámek Kozel u Plzně. V západočeském kraji je jednou z nejnavštěvovanějších památek, také si to plným právem zaslouží.

Na Špilberku ožila historie brněnských hospod

Do historie brněnských hospod a pivovarů zavede návštěvníky nová expozice Žít pivo. Před letní turistickou sezónou ji otevřelo Muzeum města Brna na hradě Špilberk. K atrakcím patří rekonstrukce prvorepublikové restaurace i té z dob socialismu s umakartovými stoly a keramickými podtácky.