Články na téma Hrady

Témata

Sbírka modelů na Helfštýně představí oblíbené auto komisaře Columba

Modely kultovních vozů druhé poloviny 20. století obsadí od soboty třetí nádvoří středověkého hradu Helfštýn na Přerovsku. Lidé uvidí nejluxusnější značky i auta známá z filmů a světových závodů.

Vápencový lom Malá Amerika

Malá Amerika se nachází nedaleko od hradu Karlštejna. Lom vznikl těžbou vápencového kamene na konci 19. století. Voda v jezeře je tak průzračná a čistá, že v ní žijí přísně chrárnění raci.

Tipy na víkend: Vyrazte na noční prohlídku zříceniny či na rockové Velikonoce

Za světel míhajících se plamínků loučí se vydají návštěvníci zříceniny hradu Hauenštejn na speciální noční prohlídku, při níž bude řinčet ostří mečů. Více o alkoholu na Těšínsku se dozvědí účastníci výstavy v Muzeu Beskyd. Po celém Česku se v průběhu celého víkendu otevřou velikonoční jarmarky.

Házmburk hraje prim mezi zříceninami českých hradů

Mohutné kužely vyhaslých sopek Českého středohoří trčící osamoceně v severozápadní oblasti republiky jsou výjimečnou scenérii. Nade všemi trčí ostrý vrch Milešovky, rozhodně však zaujme Házmburk se zříceninou gotického hradu. Svým položením na vrcholu kopce připomíná Bezděz.

Národní přírodní rezervace Žofínský prales

Národní přírodní rezervace Žofínský prales je nejstarší rezervací nejen u nás, ale i ve střední Evropě. Ochrana obou pralesů byla prohlášena majitelem panství Nové Hrady, hrabětem Jiřím Františkem Augustem Buquoyem, již 28. srpna 1838.

Kozí farma Ve dvoře

Malá rodinná ekofarma ve Střemeníčku (5 km od hradu Bouzov). Můžete se zúčastnit víkendových prohlídek farmy, prohlédnout si kozí stádo a nakoupit si kozí speciality vlastní výroby v obchůdku.

Le Jardin Restaurant Hotelu Bellevue Český Krumlov

Hotel Bellevue se nachází v těsné blízkosti Státního hradu a zámku Český Krumlov. Hotel je již od počátku své existence znám svoji charakteristickou atmosférou doplněnou prvotřídními službami. Vynikající gourmet restaurant Le Jardin snese srovnání i s těmi nejlepšími restauracemi v Praze.

Hrad Helfštýn chystá mimo tradiční akce atraktivní novinky. Hradní kino i divadlo

Středověký hrad Helfštýn na Přerovsku chystá letos pro své návštěvníky tradiční i nové akce. Poprvé se tu budou promítat filmy režiséra Jiřího Menzela, naopak jako každý rok se i letos Helfštýn promění v rejdiště kejklířů a žonglérů.

Hudební pavilon Rondel na zámku v Jindřichově Hradci

Hudební pavilon Rondel vznikl na závěr velkolepé přestavby starého hradu v reprezentativní, renesanční zámecké sídlo. Návrh stavby vytvořil pro Adama II. Z Hradce italský architekt Baltazare Maggi a jejím hlavním stavitelem se stal Giovani Mario Faconi.

Nové Hrady nabízejí atraktivní zimní zážitky

Novohradský hrad je po Hluboké nad Vltavou, Rožmberku a Hradním muzeu v Českém Krumlově čtvrtým historickým objektem na jihu Čech, který si mohou prohlédnout turisté i během zimy. I mimo sezónu má toto místo co nabídnout.

Liberecká výšina - dominanta města Liberec

Rozhledna s restaurací schovaná v lesích na Lidovými sady vás uhrane jistou démoničností. 111 let stará budova je totiž postavena ve stylu středověkého hradu. Výhled si zde můžete vychutnat z 25 metrů vysoké pětiboké věže.

Patnáct let zavřená Liberecká výšina znovu otevírá brány návštěvníkům

Vyhlídka spojená s restaurací, stavba připomínající středověký hrad – to je Liberecká výšina umístěná v lesích za městem Liberec. Budově z počátku 20. století vdechla znovu život rozsáhlá rekonstrukce. Obnovena je restaurace, vodní příkop i zapomenuté jezírko. Vše čeká na nové návštěvníky už tuto sobotu.

Apartmán v centru Brna

Apartmán je nově zrekonstruovaný, stylově zařízený, v klidné ulici a jen pár minut od náměstí Svobody, hradu Špilberk a dalších brněnských turistických atrakcí. Většina kulturních památek je dostupná pěšky, případně MHD. Apartmán se nachází pouhých 8 minut od BVV.

Hrad Sion – sídlo Jana Roháče z Dubé

Nedaleko Chlístovic u Kutné Hory najdete zbytky hradu Sion. Na místě hradu bylo původně nevelké hradiště. Roku 1423 získal území Jan Roháč z Dubé, který v roce 1426 zahájil výstavbu nevelkého hradu Sion, který byl vystavěn na skalnatém ostrohu ze tří stran chráněn říčkou Vrchlicí.

Středočeské skvosty: Polozapomenutý Sion, hrad husitského rebela Jana Roháče

Opyš nad potokem Vrchlice zakryl les, na nevelké mýtině najdete zbytky Sionu, hradu Jana Roháče z Dubé, posledního radikálního husitského hejtmana. Po lipanské bitvě sám bojoval proti císaři Zikmundovi. Vzpomínám na odhodlanou tvář Otomara Korbeláře hrajícího neústupného hrdinu v Borského filmu.