Články na téma Hrady

Tipy na víkend: Za swingem na Nový Hrad, romantické promítání nabídne Bouzov

Pohodovou atmosféru letního dne a večera si můžete užít v rytmech hudebních festivalů, s chutí pikniků a grilování nebo třeba při sledování filmu. Hrad Bouzov zve na speciální promítání pohádky, Nový Hrad na swingový festival a Karlovy Vary na piknik. A to je pouze malá ochutnávka víkendového programu.

Vyhlídka Mařenčino loubí - jedna z nejkrásnějších vyhlídek na hrad Pernštejn

Tato krásná vyhlídka se nachází deset minut chůze od známého moravského hradu Pernštejna a nabízí na něj neobyčejně nádherný pohled.

Alej pod Hořínkovou hájenkou

Javorová Alej pod Hořínkovou hájenkou vás zavede přímo k hradu Buchlov po zpevněné cestě, kde si můžete odpočinout na zbudovaných lavičkách, pokochat se jedinečnou okolní krajinou a nasát atmosféru staré aleje.

Zřícenina Krašov: vstup na vlastní nebezpečí a za odměnu pivo

Sto třicet metrů nad hladinou Berounky v přírodní rezervaci Krašov shlíží do údolí stejnojmenná zřícenina hradu. Malebný výhled můžete doplnit plavbou po řece anebo návštěvou nedalekých zbytků hradu Libštejn.

Gotický hrad Dobronice

Zřícenina hradu Dobronice se tyčí na skalnatém ostrohu nad řekou Lužnicí v nadmořské výšce 440 m, 6 km od města Bechyně. Počátky dobronického hradu sahají do 14. století, kdy byl v majetku vladyků z Dobronic, později pánů z Rožmberka.

Na Karlštejn se na čas vrací poklad

Po zhruba 120 letech se na Karlštejn vrací poklad, který tam byl nalezen během opravy a rekonstrukce hradu na konci 19. století. Zatím je ve stálé expozici vystaveno jen několik desítek stříbrných a pozlacených spon a knoflíků, které zapůjčilo Uměleckoprůmyslové muzeum v Praze, ale od března příštího roku k poctě 700 let od narození Karla IV. Bude na Karlštejně vystaven poklad v celé své kráse, tak jako ho veřejnost dosud neviděla.

Padělatele peněz nahradili na Šumburku skřítkové dobývající zlato

Perštejn a Šumburk – dvě zříceniny hradu vzdálené od sebe několik kilometrů. První schovaná za neprostupnou hradbou stromů nad stejnojmennou obcí. Druhá na kopci, na nějž vás čeká sice delší cesta, po které ale budete odměněni neopakovatelným rozhledem a návštěvou romantické zříceniny.

Hrad Žumberk

Hrad Žumberk se nachází ve stejnojmenném městysu jižně od Chrudimi. Stačí vystoupat nebo vyjet na náměstí, kde je možné zaparkovat a pokračovat k prohlídce hradu. Samotný hrad Žumberk je nevelký hrádek a je celoročně přístupnýzdarma. Zachovalo se obvodové zdivo, příkop a zbytek valu. Z hradu samotného se zachovala část vnějšího obvodového zdiva paláce a základové zdi hradeb, […].

Na Pražský hrad míří čím dál více turistů

Návštěvnost Pražského hradu je v polovině prázdnin nejvyšší za poslední čtyři roky. Správa Pražského hradu odhaduje, že si jej od začátku roku do konce července prohlédlo 1,12 miliónu lidí se zakoupenou vstupenkou. Včetně těch, kdo areálem Hradu procházejí a vstupné neplatí, pak správa počet návštěvníků odhaduje k témuž datu na 3,62 miliónu. Za celý loňský rok Pražský hrad navštívilo 1,8 miliónu platících návštěvníků.

Hrad a zámek Bílina - hlavní sídlo Lobkowiczů

Bílinský zámek, původně přemyslovské hradiště a později gotický hrad, který byl v 17. století přestavěn na zámek, je mohutná dvoupatrová obdélná budova s velkými nárožními třípatrovými pavilony nacházející se v obci Bílina. Zámek není přístupný veřejnosti.

Vrabinec - hrad na rozeklané skále

Hrad Vrabinec byl postaven na příkré rozeklané skále nedaleko osady Babětína. Vede k němu příkrá cesta po červené turistické značce. Nádherný pohled do údolí řeky Labe ale za námahu rozhodně stojí.

Hrad Panna nad obcí Řepčice

Hrad Pannu založil roku 1421 Zikmund z Vartemberka. Stalo se tak v době, kdy obléhal Kalich, nový hrad svého úhlavního nepřítele Jana Žižky z Trocnova. Ke zřícenině vede žlutá turistická značka z obce Řepčice.

Hrad Kalich nad obcí Třebušín

Hrad Kalich zbudoval roku 1421 v místě staršího opevnění slavný husitský vojevůdce Jan Žižka z Trocnova. Hrad měl plnit funkci strategického opěrného bodu husitů v oblasti, jakož i hejtmanova osobního sídla.

Hrad Oparno

Nevelký hrad Oparno na táhlé ostrožně nad romantickým Oparenským údolím pravděpodobně postavili páni z Vchynic (později Kinští) okolo roku 1344. Dnes jsou jeho dobře dostupné zříceniny, sestávající z mohutné plášťové hradby a napůl zasutých sklepů, vyhledávaným turistickým cílem.

Starožitnosti Nové Hrady u Litomyšle

Navštivte a pokochejte se starožitnými předměty pro interiéry ve svých domovech i reprezentačních sídlech o vkusné maličkosti a kvalitní solitéry.