Články na téma Tipy na výlety

Farní kostel sv. Jana Křtitele v Kněždubu

Dominantou obce Kněždub je kostel sv. Jana Křtitele, postavený v pseudogotickém stylu. Interiér kostela je vymalován nezvykle moderním stylem ak. Malířem Vojmírem Vokolkem a doplněn obrazy Joži Úprky z doby kolem r. 1900.

Stará radnice v Uherském Hradišti

Uprostřed Uherského Hradiště v Prostřední ulici stojí budova Staré radnice s věží, která je mírně vychýlená od své osy. Prostřední ulice byla od nepaměti živou obchodní tepnou, v níž sídlili řemeslníci a obchodníci. Dodnes jsou zde některé obchůdky, v nichž na vás dýchne duch doby dávno minulé.

Dovolená obytným autem

Zažijte dovolenou obytným autem. Díky obytnému autu budete nezávislí a zastavte si na nocleh, kde se vám to líbí.

Slovácký Slavín v Kněždubu

V obci Kněždub najdete hřbitov, kde jsou umístěny hroby místních umělců, kteří ve svém díle zvěčnili krajinu a obyvatele Slovácka. Nejznámějším z nich je Jožka Úprka, dále jsou zde hroby malíře Antoše Frolky a akademického sochaře Františka Úprky.

Barokní kostel sv. Františka Xaverského

Masarykovu náměstí v Uherském Hradišti vévodí komplex jezuitských budov, který tvoří někdejší jezuitská kolej, kostel sv. Františka Xaverského a budova někdejšího gymnázia zvaná Reduta. Barokní kostel je dominantou náměstí a centrem kulturního a společenského života města.

Masarykovo náměstí v Uherském Hradišti

Při toulkách královským městem Uherské Hradiště můžete poznávat historické skvosty především na Masarykově náměstí - Lékárnu u Zlaté koruny, barokní kašnu a další památky.

Vinařské uličky v Mařaticích

Osada Mařatice patřila ve 13. století cisterciáckému klášteru na Velehradě. Domy vzniklé nadstavbou původních zemních sklepů a často upravené jako přepychové letní domky uherskohradišťských měšťanů vytvořily areál, který byl za první republiky považován za nejkrásnější na Moravském Slovácku.

Kostel sv. Jiljí a Panny Marie Královny Třeboň

Za nejcennější třeboňské církevní stavby bývá označován kostel sv. Jiljí a Panny Marie Královny při klášteře augustiniánů. Pocházejí odtud oltářní obrazy od Mistra třeboňského a socha Třeboňské Madony, vynikající díla českého vrcholně gotického umění.

Rybníkářství Třeboň

Většina rybníků na Třeboňsku byla postavena již koncem 15. a hlavně v 16. století za vlády českého šlechtického rodu Rožmberků. Nejslavnějšími staviteli těchto rybníků a vodních děl byli Mikuláš Ruthard z Malešova, Štěpánek Netolický a Jakub Krčín z Jelčan.

Zlatá stoka - umělý kanál na Třeboňsku

Umělý kanál Zlatá stoka, vystavěný v letech 1505–1520, je mistrovským dílem Štěpánka Netolického. Dnešní funkcí je zabezpečení cirkulace vody z řeky Lužnice k jednotlivým rybníkům.

Masarykovo náměstí s radnicí v Třeboni

Přirozeným centrem Třeboně je Masarykovo náměstí. Je obklopeno měšťanskými domy s renesančními a barokními štíty. Nejvýznamnějším objektem na náměstí je stará radnice z roku 1566.

Tajuplný Nový svět na Hradčanech se vyrovná Zlaté uličce

Trochu stranou zájmu leží v Praze pod zbytkem cihlových městských hradeb malebné zákoutí několika uliček zvané Nový svět. Bývalé hradčanské předměstí je zastaveno domečky podobnými těm v proslulé Zlaté uličce, zde ale přece jen většími. Večer se při svitu luceren mění v tajuplné místo.

Kavárna PředMěstí - nejlepší kavárna na Olomoucku

Kavárnu najdete v unikátních prostorech měšťanského domu v centru Šumperka. Jídlo zde připravují výhradně z regionální produkce. Šumperská kavárna získala prestižní ocenění v soutěži Czech Gastronomy Awards v kategorii Kavárna roku Olomouckého kraje za rok 2012.

Návštěvníky Strakonic vítá (nejen) Švanda dudák

Jihočeské Strakonice jsme si za turistický cíl zvolili v předposledním dni v roce. I když hrad je v tuto dobu pro návštěvníky uzavřen, bylo dost důvodů se po městě projít a porozhlédnout. Pojďte se o tom přesvědčit s námi.

Na běžkaře čeká v Krkonoších pět set kilometrů upravených stop

Krkonoše jsou protkány sítí více než pěti set kilometrů vyznačených běžeckých lyžařských stop, které jsou s ohledem na sněhové a povětrnostní podmínky upravovány jak pro klasiku, tak i pro volný styl. Některé denně, jiné průběžně.