Články na téma Tipy na výlety

Sportovní centrum Nymburk na Ostrově

Sportovní centrum Nymburk je tréninkové středisko Českého svazu tělesné výchovy a sportu. Nachází se v nádherném prostředí lesoparku na břehu řeky Labe. K dispozici jsou venkovní a vnitřní sportoviště pro téměř 20 sportovních odvětví, převážně olympijských sportů.

Stará rybárna v Nymburku

Stará rybárna na břehu řeky Labe u jihovýchodních nymburských hradeb se připomíná již počátkem 14. století. Současná podoba budovy je z počátku 20. století.

Lyžařský areál v Malé Úpě je jako stvořený pro rodinné lyžování

Pokud je vás dohromady dokonce víc než pět a přemýšlíte, kam vyrazit v zimě na lyže, neváhejte, naložte všechny malé i velké caparty, babičky, dědečky, tetu i psa, přibalte dva tři puberťáky a přijeďte do Skiareálu Malá Úpa.

Naučná turistická trasa městem Nymburk

Naučnou turistickou trasu tvoří 68 kovových tabulek rozmístěných převážně v centru Nymburka nebo jeho blízkém okolí. Poznáte nejvýznamnější stavby města, významné rodáky nebo místa spojená s pobytem slavných osobností ve městě.

Kostel sv. Jiljí v Nymburku

Kostel sv. Jiljí se nachází na Kostelním náměstí. Na několika místech v kostele se dochovaly zbytky nástěnných maleb. V interiéru se nachází plastika prvního patrona kostela sv. Mikuláše z huti Petra Parléře.

Karlovo náměstí v Praze - největší náměstí v Evropě

Karlovo náměstí, největší náměstí v Evropě, bylo při založení Nového Města pražského v roce 1348 určeno za centrum jižní části Nového Města. Karel IV. Se svými staviteli navrhl plán, sám se snad i osobně podílel na vyměřování, zakládal hlavní opěrné body, tržiště a kostely.

Mahlerovy sady se starým židovském hřbitově na Žižkově

Mahlerovy sady se nacházejí přímo pod Žižkovským vysílačem, v těsné blízkosti židovského hřbitova. Park vznikl koncem 50. let na úkor části tohoto hřbitova. Později potkal i sady podobný osud, a to, když v jejich středu byl vybudován Žižkovský vysílač.

Luhačovická přehrada - klidová zóna u Luhačovic

Prvotním účelem Luhačovické přehrady v blízkých Pozlovicích byla ochrana před povodněmi. Postupně se stala cílem častých procházek, odpočinkovou a klidovou zónou.

Jezírko lásky u Luhačovic

Nedaleko Luhačovic se nachází oblíbené místo vycházek lázeňských hostů i samotných obyvatel Luhačovic, malá přehradní nádrž postavená za účelem zásobárny vody pro lesní zvěř, Jezírko lásky.

Pramen Dr. Šťastného – nejzajímavější luhačovický pramen

V blízkosti Lázeňského divadla v Luhačovicích vyvěrá Pramen Dr. Šťastného. Má zvýšený obsah kyseliny borité, fluoru, jodu, lithia a barya a používá se k pitné léčbě.

Ottovka - nejlidovější luhačovický pramen

Takzvaným nejlidovějším luhačovickým pramenem je Ottovka, který je zároveň třetím nejznámějším pramenem. Vyvěrá na pravém břehu Horní Olšavy, na úpatí Malé Kamenné.

Aloiska - nejstarší luhačovický pramen

K nejstarším luhačovickým minerálním pramenům, známým již před rokem 1770, patří Aloiska. Aloiska se využívá k pitné léčbě i k inhalacím, ordinuje se při onemocnění zažívacích orgánů. Má zvýšený obsah jódu, železa, kyseliny borité a některých stopových prvků.

Ježíšek si ustlal ve Vizovicích a na zámku shání cukroví

Zámek i předzámčí ve Vizovicích nabízí krásné výletnické adventní cíle. Malí i velcí mohou nakouknout do Ježíškovy jeskyňky v galerii Mariette, ze zámecké výstavy dýchne nostalgie starých časů.

Hanavský pavilon na Letné v Praze

Restaurant Hanavský pavilon s letní terasou láká do luxusního výjimečného interiéru půvabné stavby v pseudobarokním stylu, kde nabízí nejen vše z gastronomického umění, ale i jedinečný nezapomenutelný pohled na pověstné pražské mosty a věže z ptačí perspektivy, v celé jejich historické kráse.

Letenské sady v Praze

Park na Letné je druhým největším parkem v Praze 7. Veřejný park zde byl založen ve druhé polovině 19. století podle projektu B. Wünschera a J. Braula. Název je odvozen slova Leteň, což znamená Sluneční vrch.