Články na téma Tipy na výlety

Tlustá Berta v Třeboni alias Víla Zlaté stoky

Ve Zlaté stoce poblíž Hradecké brány upoutá vaši pozornost socha ženy stojící ve vodě. Říká se jí Tlustá Berta nebo Těhotná víla.

Lipenská víla mezi Frymburkem a Lipnem nad Vltavou

Bronzová socha krásné mladé ženy byla odhalena v roce 2011. Vznikla z popudu starosty Lipna a senátora Tomáše Jirsy, který po svém znovuzvolení do senátu sochu koupil a věnoval ji Lipnu a Frymburku.

Výlety do českých přístupných jeskyní

V České republice se nachází tisíce jeskyní a propastí evidovaných Správou jeskyní ČR. Čtrnáct objektů je dokonce přístupných veřejnosti, nejvíce z nich leží v Moravském krasu. Přinášíme přehled českých otevřených jeskyní.

Naučná stezka Světecký vrch na Tachovsku

Naučnou stezkou Světecký vrch provázejí postavičky z komiksu Čtyřlístek. Na 9 informačních tabulích návštěvníkům přibližují historii geologického podloží Světeckého vrchu. Součástí trasy dlouhé přibližně 3 km jsou mimo informační panely také badatelské úkoly.

Pestré stezky – cesty k málo známým místům industriální krajiny Ostravy

Pestré stezky přivádí návštěvníky na málo známá místa industriální krajiny Ostravy, směřují je k drobným historickým objektům a místním přírodním zajímavostem. Stezky označují v terénu speciální značky a je na nich vyhlášena #nokošzóna.

Oživené stezky – poznávací hry na trasách naučných stezek v Jihočeském kraji

Výlety po trasách osmi naučných stezek v Jihočeském kraji si můžete zpestřit poznávací hrou, při které budete řešit úkoly spojené s poznáváním přírody, luštit tajenku a s její pomocí pak i číselný kód k odemknutí schránky s návštěvní knížkou a malou pozorností na památku.

Zahrady Svatého Vincence z Pauly ve Svitavách

Nově otevřené zahrady Svatého Vincence z Pauly vedle Langerovy vily pro relaxaci obyvatel i návštěvníků města Svitavy.

Stezka koření

Přijďte se projít po obnovené polní cestě z Velkého Borku do Mělnické Vrutice, u níž byla vybudovaná Stezka koření.

Petřín slaví. Jeho rozhledně je sto třicet let

Přesně před dvěma týdny uplynulo sto třicet let od chvíle, kdy byla dokončena konstrukce Petřínské rozhledny. Vypravili jsme se na vrchol pražského Petřína a dozvěděli se, který diktátor chtěl rozhlednu zbourat, kdo se na Petřín nechával vynášet osly nebo která stavba se tu, pochopitelně vedle rozhledny samotné, inspirovala v Paříži.

Obnova zámecké oranžerie ve Světlé nad Sázavou finišuje

Ve Světlé nad Sázavou finišují práce na osazování zrekonstruované zámecké oranžerie. Jak uvedla majitelka zámku Helena Degerme, proces uvnitř lze pozorovat zatím přes mříž z nádvoří. Termín zpřístupnění se musí podřídit rostlinám.

Koupání a plavání v Praze

České hlavní město nabízí spoustu možností, jak využívat volný čas. Ať už je slunný letní den nebo ustavičně prší, vždy máte v Praze možnost jít si zaplavat.

Vlčí důl u Zásmuk

Vlčí důl představuje lesnatý úsek Vavřineckého potoka od barokního mostu k toušické bažantnici. Po pravé straně rokle vede žlutá značka, cesta vlevo, těsně kolem potoka, je neznačená.

Tvrz Tuchoraz

Do dnešních dnů se z tuchorazské tvrze zachovala pouze impozantní věžovitá brána a pár drobných pozůstatků středověkého opevnění. Věž se majestátně vypíná nad údolím potoka Šembery.

Po naučné stezce za osudy Slezské Harty

O nejmladší přehradě v České republice Slezské Hartě se dozvíte na Naučné stezce Zatopené osudy. Začíná u informačního centra v Leskovci nad Moravicí, měří 1,4 kilometru a má pět zastavení. Přibližují osudy lidí, kteří v údolí před výstavbou přehrady žili i historii obcí.

Památník astronomického středu Evropy v Kouřimi

Památník od Jaroslava Poula z roku 2010 na náměstí v Kouřimi má upozornit na to, že se v poli asi 1,5 km od města nachází astronomický střed Evropy tzn. Průsečík 50. rovnoběžky a 15. poledníku.