Články na téma Tipy na výlety

Vimperský zámek procitá z dlouhého zimního spánku

Město pod Boubínem. Vstupní brána na Šumavu. Obě označení sluší sedmitisícovému městu v údolí řeky Volyňky. Na strmém ostrohu, přímo nad historickým centrem se vznáší nepřehlédnutelná zámecká dominanta; právě ta opět září o poznání jasněji. Z dálky to nemusí být úplně patrné, takže přistupme blíž. Jsme ve Vimperku.

Tichá krása lomu Kobyla v Českém krasu

Český kras je jednou z nejnavštěvovanějších tuzemských lokalit. Je tu co k vidění, ať se jedná o údolí Berounky od Srbska k Berounu, oblast Svatého Jana pod Skalou, lomů Velké a Malé Ameriky a Mexika, ale také návrší Zlatý kůň s Koněpruskými jeskyněmi.

Find & Win - hra pro aktivní, rychlé a důvtipné

Pořádáme pravidelně hru Find&Win, samotná hra pak probíhá offline na území Prahy v reálném čase.

Astrostezka Říčany

Věděli jste, že nejmodřejší planeta není Země, ale Neptun? Nebo že na sopkami pokryté Venuši je den delší než rok? V Říčanech se můžete vydat na průzkum Sluneční soustavy a během příjemné 6km procházky nebo cyklovýletu se dozvědět spoustu zajímavého! Na děti čeká pracovní list s odměnou.

Bývalá obec Flusárna na Šumavě

V 1. polovině 19. století tvořilo Flusárnu pět domů. Osadě dominovalo velké patrové stavení s polovalbovou střechou ozdobenou klasickou šumavskou zvoničkou, uvnitř kombinující obytnou a hospodářskou část. K této usedlosti náležel ještě obytný domek v místech dnešního křížku.

Mrákov - původní lidová architektura

Mrákov patřil mezi 11 nejstarších chodských vesnic rozložených na jihozápadním pomezí Čech. Jejich obyvatelé vykonávali strážní službu k ochraně zemské hranice a obchodních stezek vedoucích do města Domažlice. Potvrzuje to listina krále Jana Lucemburského z r. 1325.

Studánka U Čůráčku

Silný pramen výborné vody přímo u modré turistické cesty z Nové Huti u Chrástu ke Kokotským rybníkům.

Kokotská studánka u Bušovic

V Kokotském lese pod vrchem Kokotsko (501 m) nedaleko Nové Huti na Plzeňsku se nachází Kokotská studánka s poměrně silným pramenem čisté vody. Dodejme, že slovo "kokot" znamenalo ve staročeštině kohout.

Palác Žofín na Slovanském ostrově v Praze

V paláci Žofín na Slovanském ostrově se konají důležitá společenská setkání, kongresy, koncerty či plesy. Velký sál paláce Žofín pravidelně hostí největší osobnosti z ekonomického, politického a kulturního života od nás i ze zahraničí.

Pomník Boženy Němcové v Praze

Bronzová socha Boženy Němcové pochází z dílny sochaře Karla Pokorného. Je usazena na žulovém soklu a umístěna od roku 1955 v parku na Slovanském ostrově. Znázorňuje českou spisovatelku jak kráčí proti větru.

Cesta Svatého Matyáše v Desné v Jizerských horách

V prudkém svahu v Desné v Jizerských horách je z štěrku vysypaná cestička. Vysypána byla městskými službami kvůli lepší dostupnosti z údolí Bílé Desné.

Veřejný zábavní areál Bunkr v obci Mokrá-Horákov

Bývalá raketová základna se postupně mění v zábavní areál pro širokou veřejnost.

Kameny v lese na Písecku ukrývají zapomenuté vzpomínky na první republiku

Asi jen místním něco říká název lesa Kosejřín u jihočeských Předotic, stejně jako jméno Voříšek. Ovšem lze předpokládat, že jméno Antonín Švehla již vyvolá konkrétní asociace na historické události, jako je vyhlášení republiky, sepsání československé ústavy nebo podpora Masaryka při volbě prezidenta.

Jihočeská stezka kolem Olšiny je novým turistickým tahákem

Novou turistickou atrakcí je na jihu Čech Naučná stezka kolem rybníka Olšina v Horní Plané. V minulých dnech na ni vyrazily tisíce lidí a na místním parkovišti u nového infocentra byly stovky automobilů. Stezka Vojenských lesů a statků (VLS) vede mokřady i močály po dřevěných chodnících, její součástí je několik vyhlídek, dřevěný most i obří ptačí hnízdo. Byla otevřena v létě.

Monument Evropského rozvodí u Bělotína

Betonový pomník u silnice č. 47 z Bělotína do Hranic, připomíná na Jelením kopci nedaleko obce Bělotín průběh hlavního evropského rozvodí. Na jižní straně se rozkládá povodí Bečvy, na severu pak Odry.