Články na téma Hrady

Témata

Brněnská přehrada zve na návštěvu hradu Veveří

Za krásného počasí se můžete projít po levém břehu Brněnské přehrady - obklopujeji krásná příroda, nebo plout lodí. Největším lákadlem je ovšem návštěva státního hradu Veveří.

Tipy na víkend: Ralley Šumava, národní výstava psů a husitská hostina

Předpověď počasí slibuje poměrně slunečný víkend, ideální na jarní výlety do přírody i na hrady a zámky. Můžete se vydat na noční prohlídky zámku Plumlov nebo na Valdštejnské slavnosti do Starých Hradů. Adrenalin najdete v Klatovech, kde startuje Mogul Ralley Šumava. Pokud chcete víc relaxovat, vyzkoušejte husitskou hostinu v Housově mlýně v Písku.

Hrad Špilberk nabízí návštěvníkům prohlídku stálých expozic

Hrad Špilberk nabízí nespočet zajímavých výstav. Dozvíte se zde něco z historie obléhání Brna Švédy a vězenství na hradě. Návštěvníka zaujme také prohlídka podzemního vězení - kasematů. V každou celou hodinu zazní zvonkohra na velkém nádvoří.

ANKETA: Kraje mají vítěze, zvolte nejhezčí památku Čech, Moravy a Slezska

Anketa o nejhezčí památku České republiky pokračuje. V prvních krajských kolech rozdali čtenáři iDNES.cz přes 51 tisíc hlasů nejen pro hrady a zámky. V dalším týdnu vybírejte nejhezčí památku Čech a také Moravy a Slezska.

Staré Hrady chystají slavnosti s účastí Albrechta z Valdštejna

Na hradu a zámku Staré Hrady se v sobotu 9. dubna od 10 do 18 hodin uskuteční Valdštejnské slavnosti za účasti vévody Albrechta z Valdštejna a jeho družiny.

Tipy na víkend: Otevírají se hrady a zámky, běží se maraton Prahou i skrz safari

Víkend se nese ve znamení slavnostního otevírání hradů, zámků ale i měst. Turistickou sezónu otevírají v Kutné Hoře, Chebu, Střekově, Švihově, Benešově nad Ploučnicí a mnoha dalších městech. Sportovci poběží maratony centrem Prahy a částečně výběhem safari ve Dvoře Králové.

Český minisvět na vás čeká v Mariánských Lázních

Jarní víkendové počasí přímo láká k toulkám v přírodě, hrady a zámky si nechte na horší počasí. Perfektní výlet za historií a poznáním nabízí mariánskolázeňský park Boheminium, areál s miniaturami nejzajímavějších objektů Česka.

Pohádkový hrad Bouzov uchvátil turisty, filmaře i nacisty

Není u nás pohádkovějšího a přitom tak strohého hradu, jakým je moravský Bouzov. Uchvátil turisty, filmaře, za války dokonce i Říšského vůdce SS a šéfa gestapa Heinricha Himmlera. Přitom moc nechybělo a hrad mohl skončit v okolních vsích jako stavební materiál.

Hrad Lukov zahájí sezónu Pálením čarodějnic

Doslova renesanci prožívá v posledních letech zřícenina hradu Lukova na Zlínsku. Téměř zapomenutá ruina se pod rukama dobrovolníků mění ve stále atraktivnější turistický cíl.

Z Vítkova hrádku na Šumavě dohlédnete až do Alp

Na vrchu Vítkův kámen, kde stojí zřícenina Vítkova hrádku, se dozvíte, že jste v nadmořské výšce 1053 metrů. Hrady v rovinách nestojí. Výhled do okolí však za trochu námahy stojí. Zvláště zimní jasné počasí někdy umožní dohlédnout odsud až na vrcholky rakouských Alp.

S kamerou na cestách: Za kamennou krásou hradu Frýdštejn

Z Malé Skály vede k našemu cíli silnice plná zatáček. Stoupá výš a výš a pak je najednou k vidění nejen okolní zvlněná krajina s občasnými výhledy do údolí, ale i majestátní silueta hradu. Ani se nechce použít termín hradní zřícenina. Ční nad okolím tak elegantně, až se málem oblohy dotýká. Právě jsme dorazili k Frýdštejnu.

Litoměřický hrad – svatostánek českého vinařství

Bývalý královský středověký hrad patří mezi nejstarší stavby Litoměřic. Byl postaven ve druhé polovině 13. století, ale přestavby se dočkal za panování Karla IV. Později byl přebudován na pivovar. Rekonstruovaný objekt však nyní patří vínu - k vidění je zde moderní expozice českého vinařství.

Céleste restaurant a bar v Tančícím domě

V nejvyšších dvou patrech Tančícího domu s úchvatným výhledem na Pražský hrad a Malou stranu se nachází Céleste restaurant a bar. Vychutnat si můžete nejen pokrmy z restaurace a zábavu s koktejly v baru, na vrcholu najdete navíc vyhlídkovou terasu, kde můžete obdivovat Prahu z 360 stupňů.

Ve věži kostela sv. Mikuláše v Praze měla pozorovatelnu StB

Svatomikulášský chrám je dominantou pražského podhradí a výchozím bodem po celé Malé Straně. Můžete od něho vystoupat ke Hradu, pokračovat na Petřín nebo se přes Karlův most prodrat davy turistů do centra města. Další cesta vede na ostrov Kampa a přes něj třeba k Národnímu divadlu.

Sněhový hrad Harrachštejn

V Harrachově můžete o zimní sezóně obdivovat sněhový hrad Harrachštejn, který je k vidění na běžeckém stadionu. Při návštěvě hradu se můžete těšit na šermířská vystoupení, ohňové show, animační odpoledne pro děti a samozřejmě dobývání hradu středověkými rytíři.