Články na téma Tipy na výlety

Bobová dráha Hlubočky - nejdelší bobová dráha na Moravě

Celoročně otevřená bobová dráha projíždějící speciálním korytem nabízí svezení o celkové délce 1540 m, přičemž samotný sjezd má 1030 m. Trať zatraktivňuje řada otoček, tunel i mostní konstrukce. Maximální rychlost je nastavena na 50 km/hod. V současnosti se jedná o nejdelší bobovou dráhu na Moravě.

Rybníky ve Slavické oboře

Slavická obora je jedním z nevyhledávanějších míst v Železných horách. Kromě sítě cest, zříceniny hradu, kaňonu řeky Chrudimky a samozřejmě také zvěře ukrývá i 4 rybníky. A právě za nimi se dnes vypravíme. Auto zaparkujeme nad Trpišovem, u posledního domu směrem na Šiškovice. Naproti domu je cesta ze značkou zákazu vjezdu, kde se dá pohodlně […].

Topsports půjčovna Stříbrný rybník

Přijďte si vybrat z pestré nabídky koloběžek, kol, bruslí...

Minizoo Milíčovský dvůr

Na okraji sídliště jižní Město na trase NS Milíčov u Milíčovského lesa se nalézá Milíčovský dvůr s domácími zvířaty. Jsou zde k vidění koně, husy, kozy, ovce, prasátka, a jiné domácí zvířectvo. Nedaleko je několik rybníků a také dětské hřiště. Přístupné celoročně a neplatí se zde žádné vstupné.

Jihočeské zemědělské muzeum

Jihočeské zemědělské muzeum je jedinečný prostor, kde návštěvník může zemědělství nejen vidět, ale může si na něj i sáhnout a zažít ho!

Galerie U Ní v Mikulově

Výstavní síň spojená s kavárnou, čajovnou a vinařským sklepem. Dramaturgie otevřená všem oborům výtvarného umění - malba, grafika, fotografie, socha, keramika, šperk, restaurátorství aj.

Do Karlových Varů míří stále méně ruských návštěvníků

Do Karlových Varů přijelo v letošním prvním čtvrtletí o 26 procent turistů a lázeňských hostů více než ve stejném období loni. Přibývá Němců i Čechů, naopak pokračuje pokles počtu ruských hostů. Vyplývá to z údajů, které pro karlovarské infocentrum zjišťuje Český statistický úřad.

Expozice na letišti Náměšť nad Oslavou - nové posádkové muzeum

Expozice byla otevřena v rámci projektu „Posádková muzea pod záštitou Vojenského historického ústavu Praha“ v květnu 2016. Jedná se o první posádkové muzeum v rámci celého projektu, které má i svou venkovní část.

Zámek Hradiště - Muzeum jižního Plzeňska v Blovicích

Po rozsáhlé rekonstrukci bylo muzeum zpřístupněno veřejnosti v roce 2002. Muzeum vlastní sbírky archeologické, etnografické, umělecko průmyslové,výtvarné a literárněhistorické. Stálé expozice jsou zaměřené na zakladatele muzea Františka Raušara, měšťanstvo a lidovou architekturu.

Jindřichovice pod Smrkem: Malá Vídeň severu je dnes oázou klidu, kde čas není vaším pánem

Až budete mít pocit, že musíte utéct od ubíjející jednotvárnosti každodenních starostí a povinností nebo dokonce stresujícího pracovního prostředí, vydejte se na sever Čech do Frýdlantského výběžku, do městečka nacházejícího se na hranici s Polskem - Jindřichovic pod Smrkem.

Skanzen Valašské Klobouky

Spolek dobrovolníků Jižní Valašsko buduje ve Valašských Kloboukách valašský skanzen. Postupně zde vyrůstají chalupy, sušárna na ovoce nebo včelín. Ve skanzenu v současné době už stojí studna, kaplička, kříž, salaš a pajta (stodola).

The Black Stuff Irish Pub Olomouc

Olomoucký Black Stuff Irish Pub je inspirován irskými hospůdkami, které jsou proslulé svou útulnou, až domáckou atmosférou. Objednejte si „pint of the Black Stuff“a poseďte s přáteli u cihlového baru, relaxujte u krbu, nebo si můžete číst v útulné kožené sedačce.

Bobová dráha Hlubočky - nejdelší bobová dráha na Moravě

Celoročně otevřená bobová dráha projíždějící speciálním korytem nabízí svezení o celkové délce 1540 m, přičemž samotný sjezd má 1030 m. Trať zatraktivňuje řada otoček, tunel i mostní konstrukce. Maximální rychlost je nastavena na 50 km/hod. V současnosti se jedná o nejdelší bobovou dráhu na Moravě.

Resort Hodolany v Olomouci

Hodolanské divadlo, někdejší centrum olomoucké operety, se znovu nadechlo a proměnilo se ve víceúčelový komplex Resort Hodolany, který přináší nadstandardní zážitky do olomoucké metropole. Najdete zde wellness centrum, hotel s restaurací i kasino.

Gotox - úniková hra v Brně

Hodina plná napětí a vzrušující zábavy, kterou si užijete s přáteli, s rodinou či s kolegy z práce. Váš tým zamkneme v místnosti plné hádanek, ve které musíte během 60 minut splnit jediný, zdánlivě jednoduchý úkol – dostat se ven.