Články na téma Tipy na výlety

Kavárna a pražírna Caffé del Saggio

Pražírna a kavárna, vznikla skloubením nadšení a nápadů milovníků kávy. Za vším hledejme v prvopočátku kávové zrnko, jež ti nejlepší baristé přetváří v lahodný nápoj – kávu.

Penzin Bělá ve Slezsku

Chcete strávit příjemnou dovolenou na samých hranicích s Polskem? Zkuste Penzion Běla, který nabízí nejen luxusní ubytování, ale i vinný sklípek, hřebčín a řadu zajímavých aktivit.

Vzhůru na ochozy jesenických rozhleden

Vyhlídkové stavby jsou v posledních letech oblíbeným turistickým cílem. Staré rozhledny se rekonstruují, nové se stavějí v moderním i tradičním stylu. Vydejme se na krátkou túru po vyhlídkových věžích Jeseníků.

Janatův mlýn Buřany - ukázka typického krkonošského mlýnu

Na Semilsku v obci Buřany se dochoval jeden z z typických krkonošských mlýnů. Jedná se o jedinečnou ukázku lidové roubené architektury ze druhé poloviny 18. století. Mlýn se postupně opravuje a je přístupný po předchozí domluvě.

Huť František v Sázavě - centrum sklářského umění

Nadace Josefa Viewegha v Sázavě zahájila rekonstrukci bývalé sklářské huti František. Chátrající technická památka se mění v unikátní Centrum sklářského umění. Veřejnosti se otevře na začátku roku 2014.

Panský dům a Pyramida na Jizerce

Hotel Panský dům a Pyramida je určen sportovně založeným hostům, kteří ocení velmi dobrý standard ubytování a služeb uprostřed krásné a drsné přírody Jizerských hor. Areál sestává ze dvou budov - Panský dům a Pyramida, dále k němu patří sportovní hala Sklárna.

Tipy na víkend: Naboso po svazích Sněžky, na zvěřinové lahůdky do Klokočné

Ať už vám chutná pivo nebo víno, maso nebo zelenina, slané či sladké - rozličné gastronomické události uspokojí snad každého labužníka. Dobrodružnější povahy se místo mlsání a koštování vydají bosky na Sněžku nebo zkoumavě po stopách novodobé archeologie.

Kam o víkendu s dětmi: Za marcipánovou módou do muzea, pro poklad na zámek

Přestože počasí už teď vábí spíše k hrnku čaje a knížce, víkendový program láká stále ještě pod širé nebe. Například v Praze se po něm budou prohánět stroje všeho druhu. Pozemní zábava pak číhá doslova po celém Česku.

ruční papírna Papyrea ve Zdislavě

Ruční papírna Papyrea je malá rodinná manufaktura v malebném zákoutí Ještědského hřebene, ve vesnici Zdislava. Vyrabí se zde papír, konají se tady dílničky pro děti i dospělé nebo kurzy výroby papíru a skládání origami.

Beskydský pivovárek v Ostravici

V nevelké obci Ostravice od jara 2013 vaří vlastní pivo, a to v Beskydském pivovárku. Díky několikanásobnému chmelu je zdejší pivo hořčí než obvykle, zato však splňuje kritéria bavorského Zákona nejvyšší čistoty z roku 1516.

Hostinský pivovar Glokner Svachova Lhotka - pivo jako zvon

Hostinský pivovar Glokner vznikl jako moderní sportovně relaxační komplex zahrnující golfové hřiště, wellness, hotel restauraci a samozřejmě i pivovar.

Vrchol Klíč v Lužických horách - jeden z nejkrásnějších rozhledů v Čechách

Výrazný osamocený kuželovitý vrch Klíč (760 m) je čtvrtou nejvyšší horou Lužických hor. Na jeho vrcholu se nachází skalnatá plošina, ze které je nádherný kruhový výhled na blízký Nový Bor, celé Lužické hory, ale i Ralskou pahorkatinu, České středohoří a Ještěd.

Údolí potoka Zlatnice - areál středověkého zlatého dolu Marie Matky Boží

Malebné údolí, které se připomíná ve 13. století dobýváním zlata i stříbra najdete nedaleko vsi Borovnice, asi 5 km východně od Nové Paky v obci Stupná. V Údolí potoka se nachází kaplička a křížová cesta se 14 zastaveními.

Vochlice, Břasy, vrch svaté Máří jsou sice méně známé, přesto skvělé rozhledny

Jako by každá obec chtěla mít vlastní vyhlídkový bod, nejlépe rozhlednu. Je neuvěřitelné, kolik jich vzniklo či bylo znovuvybudováno místo chátrajících staveb za poslední léta, další jsou rozestavěné a na návštěvníky čekají.

Šumavský kostelík dostane novou sochu světce

Dvacáté výročí znovuvysvěcení a také záchrany před úplnou devastací oslaví o víkendu šumavský kostelík svatého Mořice na Mouřenci u Annína na Klatovsku. Jedna z nejstarších církevních památek jihozápadních Čech za minulého režimu značně zchátrala. Před 20 lety ji zachránila sbírka německých rodáků a pomoc českého státu. Nyní díky aktivitám místních nadšenců a zástupců církve opět ožívá.