Články na téma Tipy na výlet

Třístoličník nabízí skvělou vyhlídku i kamenná křesla, na nichž usedali vládci

Jedním z přitažlivých cílů pro výlety při pobytu na Šumavě je zcela určitě i vrchol na hranicích s Německem - na mysli máme Třístoličník (Dreisesselberg).

Laser Aréna Ostrava

Adrenalin, akce a zábava vás čeká v nově otevřené Laser aréně Ostrava! Těšit se můžete laser tag pro 4-10 osob s nejmodernějším vybavením v ČR, který je ideální pro individuální i teambuildingové akce.

Naučná stezka cesta jediného boha Potvorov - Mariánská Týnice

Hlavním motivem celé stezky je křesťanství, seznamuje návštěvníky s dějinami křesťanství, rytířských a mnišských řádů. Stezka začíná v Potvorově, odtud vede přes Bílov a Červenou horu až do Mariánské Týnice.

Návštěvou zámku Červené Poříčí pomůžete k jeho záchraně

Prohlídka zámku Červené Poříčí je především exkurzí do objektu, kde je možno vidět, kam až se dostal stav mnohých památek. A také jaký sisyfovský úkol je navrátit jim tvář a půvab, znetvořené nikoliv neúprosným zubem času a erozí jako u staletých zřícenin, ale způsobených lhostejností a neúctou k odkazu předků.

Zbirožský dvůr - aktivní odpočinek všemi smysly pro malé i velké

Příjemné výletní zastavení na vašich cestách autem, vlakem, na kole nebo pěšky. Zbirožský dvůr naleznete v blízkosti dálnice D5 na trase Praha - Plzeň a vlakové zastávky Kařez, na křižovatce cyklistických tras, v klidném a čistém prostředí CHKO Křivoklátsko.

Vitrážové muzeum v kostele sv. Jiljí Libyni u Lubence

Vznikající vitrážové muzeum v Libyni u Lubence je unikátem v celé Evropě. Nachází se v kostele sv. Jiljí s gotickým presbytářem. K vidění jsou zde kopie vitráží z doby románské, gotické, renesančí i z 19. století.

Akvárium Orlík nad Vltavou

Výstavní expozice v areálu zámku Orlík zahrnuje soubor 18 akvárií o celkovém obsahu 25 000 litrů vody se živými sladkovodními rybami našich vod. Uvidíte například sumce, kapry, štiky, líny a mnoho dalších zajímavých ryb.

Koňská opera - výukové programy jízdy na koni

Koňská opera je unikátní projekt, v rámci kterého se uskutečňují několikrát v roce intenzivní setkání lidí a koní. Koňská opera je určena dětem i dospělým, překážkou není ani smyslový či pohybový hendikep. Intenzivní výuky jízdy na koni se můžete zúčastnit na víkendových i prázdninových akcích.

Jiráskovy sady v Hradci Králové

Jiráskovy sady jsou vybudovány na trojúhelníkovém území tvořeném soutokem řek Labe a Orlice. Najdete zde četné vzácné dřeviny, hudební pavilon, zbytky pevnostního opevnění a dřevěný kostelík sv. Mikuláše z počátku 16. století.

Bai mai - navštivte pravé thajské masáže ve Zlíně

V příjemných prostorách salonu Bai mai se o vaše tělo i duši zmáhané každodenním stresem postarají profesionální masérky, rodilé Thajky. Své odborné znalosti a zkušenosti získaly dlouholetou praxí v rehabilitačních centrech thajských nemocnic.

Pikniky na zámku Nelahozeves

Chystáte se na zámek Nelahozeves a chcete si váš výlet opravdu užít? Pak si nenechte ujít novinku letošního léta a vyberte si z nabídky našich piknikových balíčků, které si můžete vychutnat v příjemném prostředí zámecké zahrady.

Letiště Hosín - na prohlídku hangáru či vyhlídkový let

Přijďte si prohlédnout hangár plný letadel, let bezmotorových kluzáků, skoky parašutistů anebo akrobacii špičkových pilotů. Můžete si objednat také vyhlídkový let, nebo vyzkoušet speciální dětská házedla. K odpočinku slouží Aero Bistro s domácími specialitami.

K lipenským atrakcím patří i návštěva přehradní hráze

Při návštěvě městečka Lipno nad Vltavou nás na první pohled upoutá rozmanitá rekreační zástavba a na vrcholu kopce věž nově vybudované atrakce v korunách stromů. Mnoho turistů považuje právě toto místo za nejzajímavější z nabídky lokality u lipenské přehradní hráze.

Tubing park a horské káry Benecko

Na Benecku vás čeká spousta zábavy - tam, kde se v zimě lyžuje se v létě můžete projet na speciálních kárách a k dispozici je zde také letní forma snowtubingu na umělém sněhu.

Vyhlídka na Zelené hoře u Srní

Menší dřevěná konstrukce s prostorem k rozhledu i k příjemnému posezení láká k vyhlídce na Zelené hoře nedaleko Srní.