Články na téma Tipy na výlet

Muzeum Malá Morava

V malém muzeum v obci Malá Morava se nachází v budově bývalé školy expozice místní historie spolu s ukázkou staré školní třídy.

Zámecká věž ve Slatiňanech

Jednou z prohlídkových tras Státního zámku Slatiňany je od konce června 2013 velká zámecká věž. Vyhlídkový ochoz věže je přístupný s průvodcem v otevíracích hodinách zámku pouze za nedeštivého počasí.

Šumavské tipy na prodloužený víkend

Slavnosti topinek, škola šermu, zápolení siláků, taneční vystoupení v kostele, žehnání zvonu na Santosu, zpracování a odlévání bronzu, prohlídka opevnění z roku 1937 a na mnoho dalších akcí budou moci zavítat návštěvníci Šumavy a Pošumaví.

Kostel sv. Jakuba Většího v Ruprechticích

Kostel sv. Jakuba Většího stojí na místě původního dřevěného kostelíka, který je poprvé připomínán k roku 1386. Kostel se nachází na návrší v severní části obce Ruprechtice na Broumovsku uprostřed hřbitova.

Chalupa Na Vyšehradě u Michalova na Šumavě

Zrekonstruovaná roubenka v blízkosti lesa, ve stráni nad vsí Michalov nabízí úžasný výhled do kraje. Chalupa je vhodná především pro klidnou, oddychovou dovolenou. Cyklostezky v létě, běžecké trasy v zimě a turistické cesty v okolí jsou ideální i pro dovolenou strávenou aktivně.

Rodinná chalupa U Jeníčka v Hodkovicích u Trutnova

Ubytování v rodinné chalupě U Jeníčka v klidném prostředí Jestřebích hor v obci Hodkovice u Trutnova, poblíž Adršpašsko-teplických skal.

Rozhledna Vojtěchov u Hlinska

Nedaleko Hlinska, u odbočky na malou obec Vojtěchov, se nachází rozhledna, která je veřejnosti otevřena od roku 2010. Zvláštností rozhledny, jejíž plán vyhotovil projektant Milan Chvojka, je žulový kámen tvořící obklad spodní části stavby.

V podzemním vězení hradu Špilberk se návštěvníci vžijí do pocitů vězňů i dozorců

Agentura Rex ve spolupráci s Muzeem města Brna připravila také letos jedinečnou akci, o kterou byl v minulých letech velký zájem. Letošní prázdniny opět oživnou špilberské kasematy - obávané podzemní historické vězení, kde byli vězněni ti nejtěžší zločinci.

Apartpenzion České Budějovice

Apartmán penzion České Budějovice, to je dostupné a přitom komfortní ubytování v centru Českých Budějovic.

Zámek Červená Řečice

Areál zámku v Červené Řečici patří mezi nejhodnotnější příklady české renesance. K typickým rysům patří především lunetová římsa a sgrafitová výzdoba fasády, jež se na architektuře řečického zámku bohatě uplatňuje.

Otevřená zahrada - hravá zahrada čtyř živlů

Otevřená zahrada Nadace Partnerství se nachazí v samém centru města Brna a nabízí nevšední zážitek malým i velkým. Přijďte se naučit něco nového a zažít něco neopakovatelného.

Minipivovar Groll v Plzni

Plzeňský minipivovar Groll se nachází v městské části na Rychtářce. Jedná se o naprosto ojedinělý minipivovar s varnou s pevným otopem na měděné pánvi. Varna zabudovaná do kachlových kamen je umístěna v interiéru restaurace.

Flájský plavební kanál

Krušnohorský plavební kanál Fláje je nejstarší technická památka svého druhu v Čechách. V letech 1624-1629 jej vybudovat saský kurfiřt Johann Georg I. Kanál sloužil více než 240 let pro plavení dřeva z Flájí do Freibergu a později také jako přívod pro pohon vodní turbíny.

Ve Velkých Karlovicích se bude soutěžit o nejlepší valašský sýr

Ve Velkých Karlovicích se v sobotu 6. července uskuteční 3. ročník soutěže O nejlepší valašský sýr. Svůj um v ní mohou poměřit všichni, kdo se v regionu zabývají výrobou vlastního domácího sýra.

Vyhlídková věž zve zájemce, kteří chtějí spatřit Ostravu v barvách noci

Ostravský informační servis zve všechny zájemce, kteří chtějí spatřit ostravskou metropoli pod pláštěm noční oblohy, k návštěvě Vyhlídkové věže Nové radnice v Ostravě 4. července v době prodloužené otevírací doby. Odměnou návštěvníkům bude Ostrava v záři barev a světel.