Články na téma Tipy na výlety

Skanzen Jesenicka v Dolní Moravici

V Dolní Moravici se nachází skanzen s expozicí zaměřenou na historii hornictví, důlní činnosti a dobývání nerostných surovin na Jesenicku. Skanzen je také výchozím bodem pro putování po historických štolách.

Zámek ve Vinoři a přírodní rezervace Vinořský park

Barokní zámek ve Vinoři byl postaven podle projektu architekta Františka Maxmiliána Kaňky, dvorního architekta rodu Černínů. Přímu u zámku se nalézá park a obora, kterou propojuje Naučná stezka Vinořský park a Satalická bažantnice.

Cyklovýlety v okolí Deštného v Orlických horách

Pro všechny kdo mají rádi život v "jedné stopě" máme skvělý tip na cyklovýlet. V okolí Deštného v Orlických horách naleznete cyklotrasy jak pro rodiny s dětmi tak pro adrenalinové jezdce. Individuální trasy můžete naplánovat v příjemném prostředí Srubu Karolína.

Tvrz Královice na Praze 10

Na samém východním okraji Prahy, v městské čtvrti Královice, stojí unikátní tvrz. Na našem území je málo dochovaných věžovitých tvrzí v takové podobě, jako má právě ta v Královicích. Mnoho jiných bylo zbořeno nebo byly v rámci pozdějších přestaveb začleněny do většího komplexu budov.

Nový Jubilejní pramen v lázních Luhačovice

Nový Jubilejní pramen byl získán v roce 1988 v bezprostřední blízkosti pramene Jubilejní - na pravém břehu Horní Olšavy vedle Společenského domu směrem k vile Alpská růže - vrtem do hloubky 50,5 m.

V podzemí děčínského zámku řádí šílený Vartenberk, v zahradě omamně voní čajové růže

Dlouhé roky v minulém století byl zámek v Děčíně ubytovnou armády. Nejdříve československé, německé, poté i sovětské. Kdysi královský hrad vlastnili zejména Vartenberkové, poslední majitelé, Thunové, ho kvůli dluhům prodali státu. Zámek se znovu dostává na výsluní mezi vyhledávanými památkami severních Čech.

Parním vlakem na Svatováclavské slavnosti v dobříšském zámku

V sobotu vyjede z Prahy parní vlak tažený lokomotivou 434.2186 čtyřkolák a s pasažéry zamíří na Svatováclavské slavnosti na zámku v Dobříši. Letošní slavnosti mají podtitul Loupežníci na zámku.

Pohyblivý svátek - kurzy pro barevnější život v Brně

Přidejte se k nám a naučte se něco nového nebo naopak předávejte svoje znalosti dál.

Pivovar Hostivar v pražské Hostivaři

Pivovar nesoucí jméno Hostivar je vystavěn v regionu Prahy 15 na hranicích dvou katastrů, Hostivaře a Horních Měcholup. Myšlenka postavit akciový pivovar Hostivar dostala konkrétní podobu na prvním setkání akcionářů 5. září 2011. První várka piva byla uvařena v únoru 2013.

Albertovy skály Drbákov

Nad Slapskou přehradou se tyčí vrchol Drbákov, komplex suťových lesů a květnatých hájů. Chráněným územím se tato oblast stala v roce 1933 pod názvem Drbákovské tisy. V roce 1977 byla ochrana rozšířena také na sousední Albertovy skály. Jedná se o jedno z nejkrásnějších míst středního Povltaví.

Teplický zámek zaplnili maňásci

Výstava v prostorách teplického zámku připomíná 60 let fungování místního maňáskového divadla. Expozice, která bude otevřená do neděle 13. října, představuje loutky z nejslavnějších představení souboru včetně teprve připravovaného Dlouhá, Široká a Bystrozraká.

Allainova věž u Lomnice nad Popelkou

Allainova věž byla postavena v roce 1862 knížecím stavitelem Pruvotem při pramench Cidliny a pojmenována podle jednoho z knížat Rohanů. Kruhová věž v novogotickém stylu z bílých pískovcových kvádrů měří 13 metrů. Původně sloužila jako romantická vyhlídka, později byla používána jako posed.

Některé nepřístupné památky otevřou výjimečně své brány turistům

Při letošních Dnech evropského dědictví, trvajících od 6. do 15. září, se otevřou návštěvníkům památky v sedmnácti městech a obcích Česka. Některé z nich jsou jindy nepřístupné. Do akce se zapojily objekty spravované Národním památkovým ústavem, církví, městy i dalšími vlastníky. Jinak tomu nebude ani v Pardubickém kraji.

Dubská sušárna chmele, unikátní technická památka, otevře své brány

Město Dubá se každoročně zapojuje do projektu European Heritage Days. Není tomu jinak ani letos. V rámci Dnů evropského dědictví se otevře jindy nepřístupná sušárna chmele.

Když bylo Stříbro nad zlato aneb Město z kovu zrozené

Groše, tolary, denáry. Kila stříbra, metráky stříbra. Argentum, kov, který dal západočeskému, kdysi královskému hornímu městu lesk, slávu i doby neklidu a zmaru. Stříbrné doly udávaly ve středověku prosperitu panovníkovu, zlata se tolik netěžilo a dobrá, nekažená ražba platila po celé Evropě.