Články na téma Tipy na výlety

Babí léto v nejdivočejším skalním městě Evropy? Čeká doslova za rohem

Broumovskému výběžku, představovanému Adršpašsko-teplickými skalami, je přisuzováno synonymum největší a nejdivočejší skalní město střední Evropy. Tento malebný kout o ploše 1771 hektarů se rozprostírá při hranici s Polskem na severovýchodě České republiky.

Tipy na víkend: Porcelánové slavnosti ve Varech či kulinářská show v Troji

První zářijový víkend se ponese ve znamení dobrého jídla a pití. Ať už budete v Praze, Pálavě, Jindřichově Hradci, Kladrubech nebo v Žatci, nabízí se vám alkoholické, nealkoholické, sladké i slané delikatesy. Na výběr mají samozřejmě i ti, kteří chtějí raději vyrazit za památkami či kulturou.

Naučná stezka Cesta císařovny Elišky na Berounsku

Stezka ukáže všem zájemcům, kteří se po ní vydají krásy města Dobřichovice, obcí Karlík a Mořinka, městyse Karlštejn a v neposlední řadě hrádku Karlík v překrásném údolí Karlického potoka.

Stará mlýnská cesta v údolí Radotínského potoka

Údolí Radotínského potoka lze označit za údolí krásných mlýnů. Na pouhých 22 kilometrech od pramene k ústí se jich tu uživilo v různých dobách dvaadvacet. Všechny mlýny byly postaveny proto, aby semlely obilí, které sedláci vypěstovali na úrodných polích nad údolím Radotínského potoka.

Naučná stezka Pňovský luh

Naučná stezka Pňovský luh se nachází nedaleko Poděbrad a tvoří spolu s přilehlým Veltrubským a Libickým luhem největší a nejzachovalejší komplex lužních lesů v Čechách.

Naučná stezka Loděnické filmování

Naučná stezka Loděnické filmování má jen dvě zastávky, ale velice významné - provede vás obcí a představí skanzen těžby železné rudy Chrustenická šachta.

Naučné stezka Kosoř - Černá rokle

Naučné stezka s pěti zastavením, která Vám představí přírodní i kulturní památky obce Kosoř.

Tetínské vyhlídky

Krátký turistický okruh, který představuje nejvýznamnější památky obce Tetín. Celá trasa měří cca 1 km a tvoří ji 5 zastavení.

Morie - solná jeskyně Holešov

Přijdte si odpočinout a relaxovat na jedinečné, zdraví prospěšné místo pro celou rodinu. Solná jesykně Holešov nabízí jedinečné mikroklima srovnatelné s tím mořským.

Malenovický hrad má za sebou vydařenou letní sezónu

Hrad ve zlínských Malenovicích má za sebou úspěšnou turistickou sezónu. Od dubna do konce srpna památku navštívilo o skoro 3000 lidí více než loni v tomtéž období. Svůj podíl na tom nejspíš měla letos nově otevřená expozice Zvířata na Zemi a člověk.

Koně na Šumavě o víkendech vozí místo dřeva turisty

Šumavský národní park představil turistům novou atrakci. Od minulého víkendu se tu mohou zájemci projet na voze s koňmi, kteří během týdne pracují ve zdejších lesích, z nichž přepravují dřevo. Koně se sem vrátili letos v červnu, čímž správa parku obnovila tradici, jež odsud v minulých letech vymizela kvůli využívání těžké techniky.

Naučná stezka Svatojánské památky

Naučná stezka po památkách obce Svatý Jan pod Skalou vás dovede až do Sedlce ke Kapli sv. Ivana.

Vyhlídkové lety balonem pro celou ČR

Dopřejte sobě nebo svým blízkým nezapomenutelný zážitek, jako vystřižený z knížek Julese Verna. Přijďte si s námi užít let balonem podle vašich představ. Poskytujeme privátní i skupinové lety po celé ČR. Neváhejte a vzneste se s námi do oblak!

Projížďka na Segway po Praze s průvodcem

Nevšední zážitek z výletu Prahou bez namáhavé chůze. Segway projížďka je nejlepší způsob jak si prohlídnout památky Prahy za mnohem kratší dobu. Můžete si vybrat jednu z připravených tras, nebo také navrhnout svou vlastní. Jízda na Segway je nezapomenutelný, zábavný a bezpečný zážitek pro každého!

Kořenovská zubačka se šine i po okrajích horských strží

Jak se mění příroda přecházející z léta do podzimu, si dokonale vychutnají výletníci, kteří vyrazí horskou kořenovskou zubačkou z Tanvaldu až do Harrachova. Zážitek z jízdy navíc mohou propojit s návštěvou několika turistických cílů.