Články na téma Tipy na výlet

Muzeum silnic ve Vikýřovicích

Stálá expozice, zachycující vývoj silnic od nejstarších stezek až po dnešní moderní silnice, kde je možné vidět nespočet historických map, dobových dokumentů nebo vzácných fotografií.

Akce na Korunní pevnůstce v Olomouci

Korunní pevnůstka je památkově chráněný areál, který se spolu s ostatními památkami vojenského charakteru v Olomouci a blízkém okolí brzy stanou velkým turistickým lákadlem. V roce 2011 se v areálu Korunní pevnůstky bude konat mnoho akcí – netradičních, ale i tradičních na novém místě.

Na střeše pražské nákupní Galerie Harfa nově vyrostl DinoPark

Ve čtvrtek, 28. dubna, byl na střeše multifunkčního centra Galerie Harfa v pražských Vysočanech otevřen nejmodernější DinoPark v České republice. Po plzeňském, vyškovském a ostravském se tak i Praha dočkala unikátního zábavního parku, jehož cílem je představit zábavnou formou svět druhohor.

Projděte Bránou Čech - Portou Bohemikou a objevte netušenou krásu místních vín

Jako Porta Bohemica neboli Brána Čech bývá označováno kaňonovité údolí Labe, kterým řeka vstupuje do chráněné krajinné oblasti Českého středohoří. Geograficky se jedná o úsek mezi obcemi Velké Žernoseky a Libochovany, který je dlouhý zhruba 4 km. Břehy řeky Labe jsou zde lemovány viničními svahy.

Baťův kanál v sobotu zahájí cyklistickou i plavební sezónu

K Baťovu kanálu, oblíbené turistické vodní cestě napříč Zlínským a Jihomoravským krajem, už nepatří jen lodě, ale i jízdní kola a kolečkové brusle.

Jarní Flora v Olomouci nabízí mýtickou krajinu

Starořeckou mýtickou krajinu představuje návštěvníkům ústřední expozice ve čtvrtek zahájené jarní etapy mezinárodního zahradnického veletrhu Flora v Olomouci. „Troufám si tvrdit, že výstava je jiná než kdykoliv jindy,“ řekl novinářům ředitel Výstaviště Flora Zdeněk Štefka s tím, že hlavní inspirací ústřední expozice se stal boj dobra se zlem.

Segwayvalassko

Půjčovna terénní dvoukolky segway X2 pro návštěvníky Velkých Karlovic. Nejdůležitější je pro nás to, aby jste si od nás odnesli nezapomenutelný zážitek, který si budete chtít zopakovat. Nenechte si ujít nenáročnou a nevšední turistiku třetí generace! Čtěte více »

Arcibiskupský palác v Olomouci

Od 30. dubna 2011 je veřejnosti zpřístupněno plně funkční oficiální sídlo úřadujícího biskupa, Arcibiskupský palác v Olomouci. Návštěvníci si tak prohlédnou místnosti, ve kterých se v roce 1848 ujal vlády teprve osmnáctiletý rakouský císař, český a habsburský král František Josef I.

Tipy na víkend: Běh na Libín, na kole skrz Libavou a líbačka na Petříně

Čarodějnice se budou oslavovat snad na každém větším vrchu. Velké slety se konají na Grabštejně, v Karlových Varech, Mostu, v Třebíči a na dalších místech. V neděli se budou líbat páry pod rozkvetlými třešněmi, aby dámy neuschly. Pokus o překonání líbacího rekordu bude na Petříně. Poběží se také závod na vrch Libín v Prachaticích a pro cyklisty se otevře jinak uzavřený vojenský prostor Libavá.

Zapomenuté místo odchodu Komenského do exilu

"Moc tam nelezte, jsou tam zmije," volaly na mě dvě odpočívající cyklistky, když jsem šel podle tabulí naučné stezky po stopách učitele národů J. Á. Komenského v Černé Vodě u Žacléře. Zmije tam nebyly, ale místo také nic moc.

Výlet do Lipnice nad Sázavou za Švejkem i do hradní kaple s temným tajemstvím

Obec Lipnice nad Sázavou leží asi 12 km od Havlíčkova Brodu na Vysočině. Z dálnice D1 sjedete před Humpolcem a za několik minut jste přímo v Lipnici na náměstí s těsně přilehlým hradem.

Areál Kouty - horské centrum zábavy a sportu

Neváhejte využít krásného počasí k návštěvě areálu Kouty, dojeďte k nám na kole, autem, vlakem, projděte se i s dětmi kouteckým lesním skanzenem, výborně se najezte v našich gastro zařízeních, zahrajte si bowling.

Co Mohamedu Mekka, to Čechu Říp

Prs úrodné matky Země, středočeský Olymp, srdce národa českého nebo zkrátka jen boulovitá halda čediče, náhodně kdysi vyvržená uprostřed roviny? Ať už je váš vztah k památné hoře Říp jakýkoliv, faktem zůstává, že většina návštěvníků na její vrchol směřuje právě proto, čím je, a nikoliv kvůli tomu, jaká je.

Hrad Karlštejn kvůli zájmu návštěvníků mění otevírací dobu

Nejznámější česká památka pro letošní rok připravila řadu kulturních programů a velkých změn. Management hradu vyšel vstříc návštěvnickému zájmu a upravil i otevírací dobu. Přes léto tak bude hrad Karla IV. Otevřen dokonce nepřetržitě.

Arcibiskupská rezidence v Olomouci se otvírá veřejnosti

Ve středu 27. dubna proběhla v Olomouci slavnost otevření zrekonstruované budovy arcibiskupského paláce.