Články na téma Zámky

Témata

Perníková chaloupka s tisícovkou perníků a prstovým tlustoměrem stojí u Pardubic

V budově bývalého Loveckého zámečku z roku 1882 v Rábech u Pardubic se skrývá nejedno překvapení. Před deseti lety zde bylo otevřeno Muzeum perníku a pohádek Perníková chaloupka. Po celý rok nabízí jedinečný a velmi pestrý program pro všechny generace návštěvníků.

Ve znamení Napoleona a Casanovy se ponese letošní sezóna na zámku Duchcov

Správa zámku v Duchcově připravuje pro návštěvníky spoustu akcí plných zábavy i poučení. V letošní programové nabídce zámku naleznete kromě tradičních a osvědčených akcí i několik novinek, zaměřených pro malé i velké. Bude se snít, vzpomínat i omlazovat.

Zimní měsíce na zámku Hluboká umí vytvořit vysloveně pohádkovou náladu

Milovníci památek již odpočítávají dny, kdy se otevřou brány hradů a zámků a zahájí tak novou sezónu. Pro ty nedočkavé tu ale jsou památky, které přešly na celoroční provoz. Jedním z nich je zámek Hluboká nad Vltavou, který nabízí od listopadu do března speciální zimní prohlídkovou trasu.

Svatba na zámečku Klokočov

Romantická svatba venku v přírodě pod starým bukem v zahradě zámečku na Vysočině. Objekt zámečku lze pronajmout komplet celý. Hostina buď v menší jídelně pro max.25 osob nebo v hostinci u zámečku. Resort umožňuje ubytování pro max. 65 osob.

Památník Jana Amose Komenského Bílá Třemešná

Památník v Bílé Třemešné připomíná pobyt "učitele národů" J. A. Komenského před odchodem do exilu. Prezentuje dokumenty, fotografie a mapy pocházející z této doby, včetně modelu bývalého zámku, kde se Komenský s českými bratry ukrýval.

Na zámku tří věží ožívá duch první republiky

Zámek Mníšek pod Brdy zve do svých bran v průběhu měsíce března každý den, kromě pondělí. Potěšíme ty z vás, kteří máte zalíbení v období první republiky. Uvidíte bohatě zařízené interiéry rozdělené do dvou prohlídkových okruhů.

Zámek Křinec s unikátními rokokovými Modrými salonky

Zámek v Křinci nechal postavit v raně barokním stylu v roce 1649 hrabě August Pavel z Morzína. Za návrhy zámku stojí zřejmě proslulý stavitel Carlo Lurag, kterému se připisují mimo jiné i kostel sv. Ignáce v Praze, zámek Humprecht a řada dalších zámků a staveb.

Zámecké interiéry v Rájci nad Svitavou zkrášlily kamélie

Dvacátá jubilejní výstava kamélií Camellia jubilea byla v pátek 1. března zahájena na zámku v Rájci nad Svitavou. Návštěvníci mají možnost prohlédnout si nejen zámecké interiéry vyzdobené kaméliemi, aranžmá z nich a dalších květin, ale i zámecké skleníky s kvetoucími kaméliemi.

Zámecké vinařství Bzenec - víno přímo ze zámku

Zámecké vinařství Bzenec je jedno z mála vinařství v ČR, jehož výrobní prostory jsou situovány přímo v areálu zámku. Základem filozofie tohoto vinařství je úcta k přírodě a jejím zákonitostem – vyrábí víno z nejlepších hroznů z odrůd vhodných pro pěstování v dané lokalitě.

Pardubický zámek poprvé zpřístupnil zámeckou kapli Tří králů

Pozdně gotická kaple pardubického zámku se po dlouhých letech otevřela v sobotu 2. března veřejnosti a je zařazena do turistické prohlídkové trasy. Návštěvníci se mohou těšit na zrestaurované oltáře, plastiky nebo lampu na věčné světlo.

Ctěnický zámek vítá návštěvníky v kouzelném pohádkovém světě

V podzemí kamenná krása hlavního města, v patře skvělá výstava loutek Šárky Váchové nazvaná Chaloupka na vršku a Vánoční pohádka. Po právě skončené instalaci Krajina her s postavami Jů a Hele Stanislava Holého další mimořádný počin na zámku ve Ctěnicích v Praze 9.

Hudební pavilon Rondel na zámku v Jindřichově Hradci

Hudební pavilon Rondel vznikl na závěr velkolepé přestavby starého hradu v reprezentativní, renesanční zámecké sídlo. Návrh stavby vytvořil pro Adama II. Z Hradce italský architekt Baltazare Maggi a jejím hlavním stavitelem se stal Giovani Mario Faconi.

Zámecké barokní divadlo v Českém Krumlově - nejstarší barokní divadlo na světě

Unikátní barokní divadlo je situováno na zámku v samém historickém jádru města Český Krumlov, které je národní kulturní památkou a památkou seznamu UNESCO. Na celém světě jsou zachována jen čtyři divadla z 18. století se zachovanými dekoracemi a mašinerií, to českokrumlovské je však nejstarší.

Prohlídka zámku Úsobí

Zámek Úsobí je soukromý zámek, který ovšem nabízí překrásnou podívanou.

Věž s hladomornou na zámku Náchod

Věž je dominantou celého náchodského zámku a zároveň je jeho nejstarší dochovanou částí. Roku 1570 byla poškozena bleskem a při následné opravě opatřena otevřeným ochozem s lucernou a bání. Na vyhlídku vede 141 schodů, odměnou za jejich vystoupání je nádherný výhled do širokého okolí.