Články na téma Zámky

Témata

Zámecké vinařství Bzenec - víno přímo ze zámku

Zámecké vinařství Bzenec je jedno z mála vinařství v ČR, jehož výrobní prostory jsou situovány přímo v areálu zámku. Základem filozofie tohoto vinařství je úcta k přírodě a jejím zákonitostem – vyrábí víno z nejlepších hroznů z odrůd vhodných pro pěstování v dané lokalitě.

Pardubický zámek poprvé zpřístupnil zámeckou kapli Tří králů

Pozdně gotická kaple pardubického zámku se po dlouhých letech otevřela v sobotu 2. března veřejnosti a je zařazena do turistické prohlídkové trasy. Návštěvníci se mohou těšit na zrestaurované oltáře, plastiky nebo lampu na věčné světlo.

Ctěnický zámek vítá návštěvníky v kouzelném pohádkovém světě

V podzemí kamenná krása hlavního města, v patře skvělá výstava loutek Šárky Váchové nazvaná Chaloupka na vršku a Vánoční pohádka. Po právě skončené instalaci Krajina her s postavami Jů a Hele Stanislava Holého další mimořádný počin na zámku ve Ctěnicích v Praze 9.

Hudební pavilon Rondel na zámku v Jindřichově Hradci

Hudební pavilon Rondel vznikl na závěr velkolepé přestavby starého hradu v reprezentativní, renesanční zámecké sídlo. Návrh stavby vytvořil pro Adama II. Z Hradce italský architekt Baltazare Maggi a jejím hlavním stavitelem se stal Giovani Mario Faconi.

Zámecké barokní divadlo v Českém Krumlově - nejstarší barokní divadlo na světě

Unikátní barokní divadlo je situováno na zámku v samém historickém jádru města Český Krumlov, které je národní kulturní památkou a památkou seznamu UNESCO. Na celém světě jsou zachována jen čtyři divadla z 18. století se zachovanými dekoracemi a mašinerií, to českokrumlovské je však nejstarší.

Prohlídka zámku Úsobí

Zámek Úsobí je soukromý zámek, který ovšem nabízí překrásnou podívanou.

Věž s hladomornou na zámku Náchod

Věž je dominantou celého náchodského zámku a zároveň je jeho nejstarší dochovanou částí. Roku 1570 byla poškozena bleskem a při následné opravě opatřena otevřeným ochozem s lucernou a bání. Na vyhlídku vede 141 schodů, odměnou za jejich vystoupání je nádherný výhled do širokého okolí.

Lesnické a myslivecké muzeum na Šluknovském zámku

Nejsevernějším městem v Česku je Šluknov, po kterém je pojmenovaný i Šluknovský výběžek. Najdete tu rozhledny, křížové cesty, typickou architekturu a zámek, který vstal doslova z popela.

V zimě na zámek? V Dobříši vítají návštěvníky po celý rok

Ještě jste letos nebruslili? Nezoufejte a vydejte se na zámek v Dobříši. Že nerozumíte? „V zámeckých pantoflích spolu probruslíme celou expozicí,“ zve na prohlídku Marika Kokešová ze zámku Dobříš. Na návštěvníky se zde těší po celý rok včetně zimních měsíců.

Piccolominská zahrada na Zámku Náchod

Z nádvoří náchodského zámku mohou návštěvníci vstoupit do Piccolominské zahrady, která byla založena roku 1751 ve francouzském stylu na bývalém severním bastionu z třicetileté války. Zahrada dostala své jméno po císařském vojevůdci Ottaviu Piccolominim, který vlastnil Náchod za třicetileté války.

Staré bělidlo – vzpomínky na Babičku

Staré bělidlo je romantická dřevěná roubená chalupa krytá šindelem, která leží nedaleko Ratibořického zámku v Ratibořickém údolí. Božena Němcová právě na Staré bělidlo umístila hlavní děj knihy Babička.

Medvědárium Český Krumlov

Na českokrumlovském zámku láká návštěvníky kromě samotného zámku také pohled na medvědy hnědé, kteří jsou na zámku chováni již od doby Rožmberků. Místní medvědárium nejvíce přitahuje malé návštěvníky zámku.

Jeden z nejmodernějších golfových trenažerů v napajedelském zámku

V zámku Napajedla si i milovníci golfu příjdou na své. Nově je zde otevřeno tréninkové indoor golf centrum s nejmodernějším 3D simulátorem pro dospěléspělé, jenž je jedinečný a první svého druhu v České republice. Navíc si zde mohou zatrénovat i děti v rámci speciálního programu snag.

Oranžérie zámku v Lysicích představí rozkvetlé kamélie

Již tradičně mají milovníci květin jedinečnou možnost obdivovat nádherné květy kamélii v oranžérii zámku v Lysicích. Na návštěvníky se těší 1., 2. a 3. února.

Městské muzeum v Aši

Muzeum bylo založeno roku 1892, vystavována byla především keramika, kroje, zbraně, obrazy a sbírky věnované občany města. Současnou podobu dostalo v roce 1966, kdy bylo přemístěno do "zámečku", empírové budovy postavené továrníkem Klaubertem na místě vyhořelého zámku Zedtwitzů na Mikulášském vrchu.