Články na téma Zámky

Témata

Pohádková Lednice zve do zámku i na vrchol vyhlídkového minaretu

Rozsáhlé zahrady v překrásném prostředí Lednicko-valtického areálu, prohlídka novogoticky zdobeného zámku nebo procházka tropickým skleníkem. Nejen to nabízí nejnavštěvovanější areál v naší zemi, kde si každý návštěvník připadá jako v pohádce.

Kam o víkendu s dětmi: Do jihlavské Austrálie či do kovové ZOO

Oslavy jara ještě nedozněly. Hrady a zámky stále zahajují letošní sezónu a zvou návštěvníky na nové atrakce. Tento víkend můžete se svými dětmi podniknout také výlet na rozhlednu nebo na některou ze zajímavých a poučných výstav.

Bruntál láká na vzácnou listinu z roku 1223, zámek i unikátní technickou památku

Pouze od pátku 19. do neděle 21. dubna bude v bruntálské Městské muzejní expozici na náměstí Míru vystaven originál Uničovské listiny práv z roku 1223. Návštěvníci ho mohou spatřit v rámci oslav 800. výročí Bruntálu.

Arcidiecézní muzeum Kroměříž

Arcidiecézní muzeum Kroměříž bylo založeno na sklonku roku 2006 jako součást Muzea umění Olomouc. Detašované pracoviště muzea sídlí na Arcibiskupském zámku v Kroměříži, v části severozápadního křídla zámku.

Zámek Sloupno u Nového Bydžova

Zámek Sloupno je významnou stavbou nacházející se ve stejnojmenné obci nedaleko Nového Bydžova v Královéhradeckém kraji.

Anglický park v Chlumci nad Cidlinou - park s francouzskou zahradou a oranžerií

V okolí zámku Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou najdete park, který byl založen stejně jako zámek v letech 1721–23 podle projektu barokního architekta Giovanniho Santiniho-Aichela. Zahrada byla nejdříve koncipována jako barokní, až později byla proměněna na krajinářský park.

Interiéry mníšeckého zámku budou k vidění zdarma

V dubnu budou mít zájemci příležitost vidět komnaty zámku v Mníšku pod Brdy zdarma. Po celé jaro zde chystají program pro děti i dospělé. Zámek otevřel Kouzelné sklepení, chystá prohlídky s čarodějnicemi i prohlídky Májové.

Svatba na zámku ve Slavkově u Brna

Skutečně romantickou svatbu můžete mít v krásném barokním prostředí zámku Slavkov u Brna. Svatební obřady na zámku probíhají pod širým nebem v atraktivním zámeckém parku ve francouzsko-anglickém stylu, na nově zrekonstruovaném zámeckém nádvoří či přímo v interiéru zámku.

Zámek Horažďovice na Šumavě

Zámek v Horažďovicích stojí na místě gotické tvrze. Gotický hrad byl v 15. století přestavěn na renesanční zámek. Z této přestavby se nám zachoval malý vnitřní dvůr s arkádami a freskovou výzdobou a dvoupatrová věž zámku.

Příběh zámku v Litomyšli zavede návštěvníky i do míst běžně nepřístupných

Státní zámek Litomyšl připravil na oslavu Mezinárodního dne památek a historických sídel stavebně-historické prohlídky Za příběhem zámku. Uskuteční se v neděli 21. dubna.

Kostel sv. Josefa při kapucínském klášteře ve Fulneku

Kapucínský klášter ve Fulneku s kostelem sv. Josefa je výjimečným komplexem řádového barokního stavitelství na severní Moravě. Klášter ve Fulneku je netypicky umístěn jako dominantní stavba na návrší vytvářející kompoziční protiváhu zámku.

Pražský přívoz P1 Sedlec - Zámky

Přívozy jsou nejmladším dopravním prostředkem v systému Pražské integrované dopravy. Prvním novodobým přívozem je právě přívoz ze Sedlce na Zámky, který se nachází na místě původního přívozu z 19. století.

Francouzská zahrada a anglický park v Dobříši

Celý zámecký park v Dobříši má rozlohu 65 hektarů, vedle rozlehlé anglické zahrady můžete hned u zámku navštívit velmi krásnou francouzskou zahradu.

Zámek Valdštejnů v Litvínově

Od roku 2013 je nově zpřístupněno nádvoří valdštejnského zámku v Litvínově s náhrobky pánů z Jahnu. Zámek by v budoucnu mohl sloužit také výstavním, komerčním i reprezentativním účelům.

Stezkou Za Habsburky do Benešova a okolí

Vydejte se po stopách Habsburků po doporučeném prohlídkovém okruhu. Navštívíte s místa spojená s arcivévodou F. F. D´Este, následníkem rakouskouherského císařského trůnu a posledním majitelem rozsáhlého konopišťského panství, včetně zámku Konopiště.