Články na téma Tipy na výlety

Letní Velké Karlovice: kosení luk, turistický pochod i Haferové mlsání

Pestrý program na celé léto slibují návštěvníkům Velké Karlovice na Vsetínsku. Valašská obec patří v Beskydech k vyhlášeným lyžařským střediskům, v létě je zase oblíbeným cílem turistů, cyklistů a těch, kteří vyhledávají aktivní odpočinek na čerstvém horském vzduchu.

Ukradená Galerie

Ukradená Galerie je streetartový projekt oživení a využití zapomenutých nástěnek, kdy opuštěnou nástěnku místní umělci využívají jako galerijní prostor. Síť těchto netradičních výstavních prostor byla založena v Českém Krumlově a neustále se rozšiřuje.

Muzeum obnovitelných zdrojů energie

V bývalé textilce ve Velkých Hamrech na Jablonecku vzniklo muzeum obnovitelných zdrojů energie. Návštěvníci se mohou podívat přímo na funkčních strojích, jak funguje vodní elektrárna nebo solární panely.

Do zahrady zámku Liblice na piknik!

Zažijte rozmary aristokracie a vychutnejte si zámecké lahůdky pod širým nebem v jednom z malebných zákoutí francouzské zahrady...

Zámek Liblice

Zámek Liblice je jednou z nejcelistvějších památek českého venkovského baroka z dílny italského architekta Giovanna Battisty Alliprandiho, který v roce 1699 vypracoval, na podnět tehdejšího majitele panství, Arnošta Pachty z Rájova, osobitý projekt nového sídla.

S kamerou na cestách: Chrudim plná gotických a barokních skvostů

Chrudim patří k městům, která – pokud je navštívíte poprvé, nebo po značném časovém odstupu – umí překvapit. Na Resslově náměstí možná i vy zažijete pocit, že jste právě zavítali do místa mnohem známějšího i věhlasnějšího.

Koloběžky Český Krumlov - jízdy z Kleti

Adrenalinový sjezd na koloběžce - sjezd z vrcholu Kleť do centra Českého Krumlova (převýšení 614 výškových metrů).

Zlínské muzeum jde do prázdninové sezóny se zvýhodněným vstupným

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně připravilo pro návštěvníky příjemnou novinku - zvýhodněné sdružené vstupenky do více svých objektů. Pod sloganem Poznejte víc! Nově nabízí dva druhy vstupenek.

Tipy na víkend: Cimrman na kole, narozeniny Maxipsa Fíka a pochod proti rakovině

O víkendu se pojede spanilá jízda s Járou Cimrmanem kolem Liptákova. Na kola nasednou také ve Zlíně, kde se pojede Tour de Kids. Ve Šternberku se pojede Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu. V Kadani oslaví narozeniny Maxipsa Fíka. V Praze se půjde pochod proti rakovině prsu a otevřou se galerie a muzea v rámci muzejní noci.

Zážitková dovolená na horských kolech

Organizace celodenních a vícedenních výletů na kolech s průvodcem pro začínající i pokročilé cyklisty a rodiny s dětmi. Nabízíme také organizování kombinovaných výletů s lezením na skalách či raftingem.

U Valtic vzniká stezka, kde budete moci chodit naboso

Unikátní turistická stezka, při které si lidé i namasírují chodidla, vznikne u Valtic na Břeclavsku. Pěší stezka bude speciálně přizpůsobena chůzi bez bot. Podobné stezky jsou oblíbené v Německu a Rakousku. S plánem přišla právě rakouská příhraniční obec Schrattenberg. S Valticemi chce spolupracovat, řekl novinářům starosta Pavel Trojan.

Zámek Kunštát

Navštivte jeden z nejstarších moravských hradů ze 13. století, a seznamte se tak se zajímavými interiéry zámku, který vám nabídne hned několik okruhů. Projděte se po vzácných nejstarších parketách v Evropě a nezapomeňte poctít svou návštěvou i unikátní historický psí hřbitov.

Dřevorubecké muzeum v Ratajích nad Sázavou

Ve středočeském městečku Rataje nad Sázavou je od 14. května 2011 otevřeno nové lákadlo – dřevorubecké muzeum. Naleznete jej v Muzeu středního Posázaví, které je umístěno na Ratajském zámku a je součástí jeho prohlídkového okruhu.

Pohádkový les v Karlovicích: Saxána i čertovské špekáčky

Turistický resort Valachy ve Velkých Karlovicích chystá na neděli 12. června pro děti tradiční Pohádkový les. Začne v 10 hodin u hotelu Galik. Letošní ročník je zasvěcen filmovým pohádkám.

V Nasavrkách se můžete stát Kelty

Jsme hrdi na své slovanské předky. Měli bychom ale jít i hlouběji do minulosti, do dob, kdy území od britských ostrovů, přes část poloostrova Pyrenejského až někam k hranicím Rumunska ovládali Keltové. Zanechali na našem území množství památek - jejich hradiště, oppida jsou rozeseta po území Čech i Moravy.