Články na téma Tipy na výlety

Zábřežská vrchovina

Členitá Zábřežská vrchovina odděluje Hornomoravský úval a Mohelnickou brázdu od Podorlické pahorkatiny. Průlomová údolí Moravské Sázavy a Třebůvky ji od severu člení na tři dílčí části – vrchoviny Drozdovskou, Mírovskou a Bouzovskou.

Na monumentálním modelu Prahy je vidět i ničivou povodeň roku 2002

Zprvu jen pár obydlených míst v pražské kotlině. To po hájích sloužili uctívači Svantovíta tajemné obřady. Pohany vystřídali křesťané, na místě chýší rostla hradiště. Století přinášela kolem Vltavy stále více lidí i domů, najednou tu stojí žižkovský vysílač a Prahou jezdí metro.

Bonsai zahrada v Boskovicích

Velký výběr venkovních bonsají v různých stupních jejich vývoje. Osobní přístup, rady v pěstování a tvarování venkovních bonsají.

Santa Maria už brázdí vody Slezské Harty

S 1. májem začala nová plavební sezóna na přehradě Slezská Harta na Bruntálsku. Zájemci o výletní plavbu lodí Santa Maria jen musí sledovat počasí.

Šlakhamr opět ožije kováři. Úvodní akci sezóny tu ovšem věnují ženám

Technické muzeum v Brně v sobotu 4. května od 10 do 17 hodin zve všechny zájemce na Šlakhamr v Hamrech nad Sázavou na Českomoravské vrchovině. K vidění budou ukázky kování - navíc především na rodiny s dětmi čeká bohatý doprovodný program se soutěžemi a výtvarnou dílnou.

Letní Skiareál Mariánky

Skiareál Mariánky, který leží na okraji lázeňského města Mariánské Lázně, nabízí nejen zimní radovánky, ale ožívá i přes letní sezónu. Využít můžete řadu sportovních aktivit, kterými zabavíte nejen sebe, ale i své děti.

Barokní most v Náměšti nad Oslavou - jeden z nejstarších mostů na Moravě

Náměšťský barokní kamenný most bývá nazýván "malý moravský Karlův". Po Karlově mostě jde totiž o největší most v ČR s nejbohatší sochařskou výzdobou. Na Moravě není most, který by se mu bohatostí výzdoby rovnal.

Nová prohlídková trasa na zámku ve Velkých Losinách se těší na první návštěvníky

Zámek Velké Losiny připravil na letošní sezónu novou prohlídkovou trasu v barokním křídle zámku. Trasa bude návštěvníkům přístupná od 1. května.

Přírodní park Mikulčický luh

Přírodní park se rozkládá na ploše 8 km² a představuje lužní krajinu s dochovanými zbytky přírody kolem řeky Moravy jihovýchodně od Mikulčic. Součástí území je přírodní rezervace Skařiny, která je jednou z posledních hnízdních kolonií volavek popelavých a čápů bílých u řeky Moravy.

Kostel Panny Marie Sněžné - místo s dalekým rozhledem na České Švýcarsko

Kostel Panny Marie Sněžné nechali vystavět Johann Christof a Maria Liebschovi pravděpodobně roku 1732. Kostel stojí na místě s krásným výhledem na východní část Českého Švýcarska. U kostela naleznete také menší hřbitůvek s řadou německých náhrobků.

Stříbrné stěny v Českém Švýcarsku

Strmý pískovcový masív nazvaný Stříbrné stěny se nachází asi 2 km SV od Hřenska. Jedná se o kolmou čelní stěnu na jižní straně, dlouhou asi 400 m, s pískovcovými věžemi na obou koncích. Na západním jde o Stříbrný roh a na východním o Strážce.

Naučná stezka Oloví

Naučná stezka z města Oloví na Šibeniční vrch. Mapuje především hornickou a geologickou minulost města. Na stezku navazují další zajímavé turistické trasy.

Hrad Brníčko na Zábřežsku

Brníčko je zřícenina hradu na kopci nad stejnojmennou obcí Brníčko 7 km od Zábřehu. Z mohutného hradu zajímavého typu (stupňovitě rozloženého na vrcholku hradního kopce) zůstaly zříceniny dvoupatrového paláce, věže, část zmíněné plášťové zdi, kusy parkánové hradby, příkopy a valy.

Muzeum Zábřeh s expozicí Jana Eskymo Welzla

Dům Pod Podloubím, kde sídlí zábřežské muzeum, je jedním z nejcennějších dokladů vývoje měšťanského domu na severní Moravě. Jedna z expozic muzea je věnována nejslavnějšímu místnímu rodákovi - Janu Eskymo Welzlovi.

Kutnohorská rozhledna otevírá romantickou vyhlídku

Na vrchu Kaňk u Kutné Hory se v úterý otevírá rozhledna. Na vrcholu 30 metrů vysoké stavby bude přes den návštěvníkům sloužit kavárna, která se po setmění změní v romantickou restauraci s výhledem na noční Kutnou Horu. Další rozhlednu ve středních Čechách v těchto dnech začali stavět na vrchu Březák u Lbosína na Benešovsku.