Články na téma Tipy na výlety

Zen-Houses – Ateliér a dům Petra Stolína v Liberci

Dům architekta Petra Stolína zhmotňuje jeho představy o individuálním bydlení, v nichž odráží tři dekády své profesní dráhy. Dům byl navržen a zamýšlen pro architektonický tandem a koncipován do dvou jednoduchých krychlových objemů, jeden je určený pro bydlení a druhý pro práci.

Památník bojovníkům a obětem za svobodu vlasti v Liberci

Interaktivní památník je tvořen dvěma síťovanými stěnami z kovu. Po vstupu návštěvníka se automaticky zapnou světelné a zvukové efekty. Jsou zde také pohyblivé elektronické texty o datech a místech bojů, jejichž obětem je památník zasvěcen.

Babí léto na Třístoličníku nabízí úchvatné výhledy na Šumavu i Alpy

I nyní na podzim míří řada turistů na Šumavu. Jedním z oblíbených míst je Třístoličník nedaleko Trojmezí, kde se střetávají hranice Čech, Bavorska a Rakouska. Ten nabízí jeden z nejkrásnějších výhledů na českou i bavorskou stranu Šumavy. Pokud je dobré počasí, jsou vidět i rakouské Alpy.

Stezka na Šibeniční vrch v Bystřici nad Pernštejnem

Pěší stezka v Bystřici nad Pernštejnem vede z centra města na tzv. Šibeniční vrch. Nabízí příjemnou procházku nejen pro místní obyvatele, ale i turisty.

Špilberk zve návštěvníky do podzemního labyrintu

Muzeum města Brna zve milovníky historie na prohlídku nového prohlídkového okruhu, kterým je tajemný podzemní labyrint chodeb pod hradem Špilberkem. Sloužil obráncům města v roce 1645 při obléhání Švédy. Obráncům moravské metropole se je podařilo odrazit. Chodby se ukrývají pod jihozápadním bastionem, což je mohutný výběžek hradeb.

Chebský Pachelbelův dům přibližuje život a vraždu císařského vojevůdce Albrechta z Valdštejna

Ještě před nedávnem bych rozhodně do Chebu nikoho nezval. Ale ta doba je pryč, Chebsko se začalo proměňovat a město má rozhodně co nabídnout. Táhnou památky, jako jsou Špalíček, Pachelbelův dům, románská falc i kostely. Ale třeba i domovní výklenky osazené různými plastikami.

Dům Bellevue na Smetanově nábřeží v Praze

Bohatě zdobený dům ve stylu nizozemské neorenesance na Smetanově nábřeží v Praze získal své pojmenování z francouzštiny podle svého umístění, které nabízí výjimečný výhled na Hradčany a řeku. Spojení slov "belle vue" lze přeložit jako "krásná vyhlídka".

Vodní nádrž Horní Bečva

Vodní nádrž slouží k regulaci Rožnovské Bečvy, vodním sportům a ke koupání. Pláže jsou travnaté, vstup do vody písčitý a pozvolný. Ubytovat se můžete v kempu, občerstvení nabízí stánky či blízké restaurace.

Miniatura jubilejního muzea v Hedčanech

V centru obce Hedčany na Plzeňsku stojí zvláštní stavba – je jí replika Jubilejního muzea, které krášlilo obec na začátku 20. století. Znovu ji spolu se svými sousedy postavil pan Jiří Janeček, který na objektu pracoval mezi lety 2019–2021.

Tři bohyně v Troji. Tajemné menhiry vztyčil autor slovinské vlajky

Nad pražskou zoologickou zahradou, na kopci zvaném Palírka (247 m n. M.), se na mýtině tyčí tři magické kameny nesoucí název Tři bohyně. Kde se tu vzaly a jaké je jejich kouzlo?

Zámek Bravantice

V Bravanticích na Novojičínsku opravují místní zámek ze 16 století. Za posledních 20 let výrazně zchátral. Předchozí majitel se o něj nestaral. Zámecký areál teď koupila obec. Chce v něm vybudovat nové centrum.

Usedlost Cibulka

Usedlost koupila Nadace rodiny Vlčkových, která v areálu plánuje vybudovat dětský hospic i prostory pro veřejnost.

Jihozápadní bastion – prohlídka podzemí na hradě Špilberku

Jihozápadní bastion vznikl v rychlosti, během pouhých dvou let, aby byl Špilberk připraven na návrat Švédů k Brnu v květnu 1645. Měl ubránit západní část hradu, kde dosud byly jen malé kamenné bašty renesanční hradby. Právě od západu přitom Špilberk čelil největšímu náporu švédských vojsk.

Na Vítkově Hrádku myslí na návštěvníky

Na Vítkův Hrádek v Přední Výtoni, který se tyčí nad vodní nádrží Lipno, ročně vyráží desetitisíce turistů, kteří obdivují díky vysoké nadmořské výšce i výhledy na Alpy. Nyní tam však probíhají opravy. Město Přední Výtoň tam buduje zázemí jako sprchy a záchody a Spolek přátel Vítkova Hrádku dokončuje palisády.

Brána času v Moravské Třebové – vstupní brána k projektu Cesta od renesance k baroku

Brána času je součástí projektu “Od renesance k baroku”, který spočíval zejména v rekonstrukci významných památek města.