Články na téma Tipy na výlet

Tipy na víkend: Vychutnejte si medové slavnosti i Křivoklát bez průvodce

Školákům už z prázdnin zbyla skoro jen polovina, dospělé ale smutný pohled do kalendáře trápit nemusí. Řetězec hudebních festivalů stále doplňují další, a tak je i tento víkend co podnikat. Kdo neholduje muzice „na plné pecky“, vyrazí možná raději na výlet po českých památkách, které nabízejí v mnoha případech speciální zážitkové akce v podobě nočních prohlídek, jarmarků či divadelních představení.

Přírodní rezervace Prokopské údolí - přírodní klenot Prahy

Prokopské údolí patří k nejkrásnějším místům na území Prahy a je častým cílem mnoha návštěvníků. Místo, které protíná naučná stezka, patří mezi vyhledávané lokality díky přírodním úkazům a zajímavostem. Kromě jezírek, lomů, a skalních výběžků, nabízí údolí útočiště k odpočinku a relaxaci.

Šumavská Medvědí stezka vede kolem skalního města i dávného plavebního kanálu

Čeká nás výlet k místu, kde skonal poslední šumavský medvěd. Na právě zahajované trase toho ovšem bude k vidění mnohem víc než jen medvědí památník. Aby ne - jsme přece na Šumavě.

Šumavská cyklomagistrála Železná Ruda - Vyšší Brod

Šumavská magistrála, to jsou dlouhé kilometry nekonečnými lesy a pastvinami přes desítky zaniklých osad. Tato páteřní cyklotrasa měří 163,5 km a je vedena po silnicích i účelových komunikacích.

Klub HSCP - dechové cvičení, sebeobrana a meditace

Klub HSCP v pražských Vršovicích nabízí unikátní individuální a skupinové cvičení sebeobrany Hapkido, efektivní úpravu postavy reálnou cestou, dechové cvičení a meditace.

Novou přírodní památkou Jizerských hor jsou vodopády na říčce Černá Desná

Turisty vábí od července do Jizerských hor nová přírodní památka. Ministerstvo životního prostředí za ni vyhlásilo vodopády na Černé Desné. Šumí v klidném lesním prostředí.

Novoměstská radnice jako brána do pražské památkové rezervace

Novoměstská radnice na Karlově náměstí v Praze by se měla znovu stát přirozenou branou do pražské památkové rezervace. Nový ředitel Albert Kubišta chce do této historické budovy, kterou ročně navštíví desítky tisíc lidí, přilákat další návštěvníky. Chystá rozšíření kulturního programu. Nyní je podle ředitele hlavním cílem oživit osiřelé nádvoří venkovním posezením a kavárnou, pro niž radnice hledá nového provozovatele.

Muzeum Valeč v Čechách

Ve Valeči naleznete pohodu, bohem zapomenutá zákoutí i muzeum, které přestavuje exponáty spjaté s historií městečka. Vedle muzea naleznete také kavárnu s občerstvením.

Řeka Orlice - dvě řeky v jednu spojené

Divoká a Tichá Orlice se v Albrechticích nad Orlicí spojují v jednu řeku, která dále teče směrem na Hradec Králové jako Orlice spojená. Řeka má dostatek vody po celý rok a její spouvání je vhodné i pro začátečníky. Podél řeky je množství pěkných pláží a břehy bývají hlinité.

Jeskyně Klácelka s reliéfy sochaře Václava Levého

Umělá jeskyně Klácelka leží na levém břehu Liběchovky, asi 2 km severně od obce Liběchov. Sochař Václav Levý zde roku 1845 vytesal sochy zvířat z bajky F. M. Klácela, husitské hrdiny a trpaslíky.

Skalní jeskyně Klemperka

Uměle vysekaná jeskyně Klemperka, jedna z větších podzemních prostor Kokořínska, se nachází mezi obcemi Truskavna a Kokořín. Do jeskyně se vstupuje do výšky 5 metrů po žebříku nebo po vysekaných schodech úzkým komínem.

Zámek Veltrusy vítá po povodni návštěvníky

Do parku se nesmí, stůjte, je to nebezpečné, pořád tam padají stromy, zahrazuje cestu k zámku Veltrusy u hlavní brány ochranka. Přesto je od soboty poprvé po červnových povodních areál zámku přístupný.

Do Nejdku u Varů za králem Miroslavem

Pokud máte rádi pohádku Pyšná princezna a představitele krále Miroslava, herce Vladimíra Ráže, připomeňte si jeho nedožité devadesáté narozeniny, které připadají na 1. července, třeba právě výletem do jeho rodiště, Nejdku u Karlových Varů.

Přírodní památka Údolí Černé Desné

Cesta údolím z Desné směrem k přehradě Souš patří v Jizerských horách k vyhledávaným výletním cílům. Černá Desná zde tvoří divoké údolí s peřejemi a vodopády.

Kozí dráha - vlakem malebnou krajinou z Děčína do Telnice

Města a obce Děčín, Jílové, Libouchec, Telnice, Krupku, Novosedlice a Oldřichov u Duchcova propojují koleje již od roku 1871. Dlouhá historie nic neubrala na kráse a regionální důležitosti trati, kterou již naši prapraprarodičové nazvali "Kozí dráha".