Články na téma Tipy na výlet

Město Šluknov - nejsevernější město České republiky

Prakticky uprostřed severní části zeměpisného výběžku, který je po něm rovněž pojmenován, leží v široké kotlině Rožanského potoka, svírané vrchy Rožanským, Vlčící a Hrazeným, obklopeno lesy dnes již opět půvabné nejsevernější město Čech, město Šluknov.

Lyžařský areál Novako Boží Dar

Lyžařský areál Novako na Božím Daru je hlavně určen pro začátečníky, rodiny s dětmi a seniory. Ski areál Novako se nachází v centru obce Boží Dar v Krušných horách.

Jízda nostalgickým vlakem připomene geniálního jihočeského fotografa

Předposlední zářijovou sobotu vyrazí na trasu České Budějovice - Horní Planá a zpět nostalgický vlak. Přistoupit do něj turisté budou moci i po cestě. Tato jízda připomene páté výročí Muzea Fotoateliér Seidel v Českém Krumlově.

Bio farma Menšík v Beskydech

Rodinná farma Menšík leží v krásném prostředí Beskyd na úpatí hory Ondřejník. Můžete využít ubytování v plně zařízeném apartmánu a přitom nahlédnout do života farmy, která chová krávy a produkuje bio mléko.

Turnerova chata na Šumavě

Turnerova chata je jedinou veřejně přístupnou chatou v I. Zóně Národního parku Šumava. Nachází se v malebné oblasti Povydří, na břehu řeky Vydry mezi Antýglem a Čeňkovou Pilou.

Zámek Průhonice - neorenesanční klenot v nádherném zámeckém parku

Průhonický zámek několik kilometrů JV od Prahy je otevřen veřejnosti pouze částečně. Zpřístupněna je zde expozice Průhonický zámek a park - dílo přírody a lidského ducha, pamětní síň zakladatele zdejšího parku Arnošta Emanuela hraběte Silva Taroucy. Ostatní prostory využívá Akademie věd ČR.

Vrchol Vozka se skalními útvary v CHKO Jeseníky

Vozka je druhým nejvyšším vrcholem (1377 m) v Keprnické vrchovině. Nachází se v jesenickém okrese, asi 6,5 km východně od Branné. Vrcholové části hory jsou součástí přírodní rezervace Šerák - Keprník - Vozka, přes niž vede naučná stezka.

Kavárna Starbucks v Ostravě

Kavárny Starbuck se staly majákem pro milovníky kávy po celém světě. Proč si vybrali právě Starbucks? Protože vědí, že zde vždy naleznou upřímné jednání, příjemnou atmosféru a fantastický šálek dokonale pražené a skvěle připravené kávy.

Kavárna a pražírna Caffé del Saggio

Pražírna a kavárna, vznikla skloubením nadšení a nápadů milovníků kávy. Za vším hledejme v prvopočátku kávové zrnko, jež ti nejlepší baristé přetváří v lahodný nápoj – kávu.

Penzin Bělá ve Slezsku

Chcete strávit příjemnou dovolenou na samých hranicích s Polskem? Zkuste Penzion Běla, který nabízí nejen luxusní ubytování, ale i vinný sklípek, hřebčín a řadu zajímavých aktivit.

Vzhůru na ochozy jesenických rozhleden

Vyhlídkové stavby jsou v posledních letech oblíbeným turistickým cílem. Staré rozhledny se rekonstruují, nové se stavějí v moderním i tradičním stylu. Vydejme se na krátkou túru po vyhlídkových věžích Jeseníků.

Janatův mlýn Buřany - ukázka typického krkonošského mlýnu

Na Semilsku v obci Buřany se dochoval jeden z z typických krkonošských mlýnů. Jedná se o jedinečnou ukázku lidové roubené architektury ze druhé poloviny 18. století. Mlýn se postupně opravuje a je přístupný po předchozí domluvě.

Huť František v Sázavě - centrum sklářského umění

Nadace Josefa Viewegha v Sázavě zahájila rekonstrukci bývalé sklářské huti František. Chátrající technická památka se mění v unikátní Centrum sklářského umění. Veřejnosti se otevře na začátku roku 2014.

Panský dům a Pyramida na Jizerce

Hotel Panský dům a Pyramida je určen sportovně založeným hostům, kteří ocení velmi dobrý standard ubytování a služeb uprostřed krásné a drsné přírody Jizerských hor. Areál sestává ze dvou budov - Panský dům a Pyramida, dále k němu patří sportovní hala Sklárna.

Tipy na víkend: Naboso po svazích Sněžky, na zvěřinové lahůdky do Klokočné

Ať už vám chutná pivo nebo víno, maso nebo zelenina, slané či sladké - rozličné gastronomické události uspokojí snad každého labužníka. Dobrodružnější povahy se místo mlsání a koštování vydají bosky na Sněžku nebo zkoumavě po stopách novodobé archeologie.