Články na téma Tipy na výlety

Zámek Loučeň zavede návštěvníky do dob politických převratů

Speciální prohlídky zaměřené na osudy zámku a jeho šlechtických obyvatel v průběhu 20. století připravil na dny od 17. do 20. listopadu zámek Loučeň.

Velké Karlovice - za největším bukem Vsetínska

Vydejte se na výlet z Velkých Karlovic – Léskového k pralesu Razula. Trasa má délku cca 6 km, není náročná, zvládnete ji za slabé dvě hodiny. Vede převážně po lesních cestách.

Mníšecký zámek ukrývá vzácný oltářní obraz i vílu z jezírka

Zámek Mníšek má otevřeno do 22. prosince. Tento týden je navíc připravený program pro velké i malé návštěvníky. Ve čtvrtek 17. listopadu mají děti prázdniny a mohou se bavit ve výtvarném ateliéru, na zážitkové prohlídce s názvem Loutková nebo na prohlídce 70 panenek.

Výstava v příbramském archivu bude otevřena i 17. listopadu

Zcela mimořádně otevře Státní okresní archiv v Příbrami své brány veřejnosti také v den státního svátku 17. listopadu. Od 10 do 16 hodin tak budou mít návštěvníci možnost prohlédnout si v prostorách archivu výstavu Příběhy z Hrádku aneb Počátek zkázy staré Příbrami.

Pražský hrad, rekordman mnoha tváří

Již jedenáct století se tyčí nad Vltavou a po stejnou dobu je odtamtud prakticky nepřetržitě spravována země. Svými rozměry – 570 metrů délky a 130 metrů šířky – je Pražský hrad zapsán v Guinessově knize rekordů jako největší hradní komplex na světě.

Stálá expozice Svatovítského pokladu na Pražském hradě

Do zrekonstruované kaple sv. Kříže na II. Nádvoří Pražského hradu se po 20 letech opět vrací Svatovítský poklad. Výstava představuje 139 předmětů vysoké historické a umělecké ceny. K nejvzácnějším patří půlmetrový zlatý relikviářový kříž, který se používal při korunovacích.

Vlašim oslní zámkem a roztodivným parkem, Blaník svou tajemností

První osídlení středočeské Vlašimi datují archeologické vykopávky do doby před dvěma tisíci lety př. N. L., kdy zde sídlili Keltové. O několik set let později Germáni a po nich následovali Slované. Kroniky se o městě poprvé zmiňují ve 13. století.

Zveme vás na pěkný výlet z Komorní Lhotky na Prašivou v Těšínských Beskydech

Využili jsme krásného, slunného počasí a vyrazili na pěkný výlet do Komorní Lhotky a na blízkou horu Prašivou. V té době tam také pořádali členové horolezeckého klubu z Karviné svůj kondiční výběh.

Rašeliniště Na Čihadle

Jedno z nejznámějších jizerskohorských rašelinišť, chráněné od roku 1960. Nachází se v mělkém sedle (975 m) přesně na rozvodí Baltského a Severního moře, z rašeliniště vytéká jeden z přítoků Černého potoka a říčka Jedlová. Jméno dostalo podle čihařů, kteří zde lapali ptáky na tahu.

Krásná Máří

Krásná Maří je jednou z nejznámějších jizerskohorských vyhlídek. Nachází se nedaleko Tetřevích bud, na samém okraji severních svahů Jizerských hor, na dohled od jizerské magistrály.

Horská stanice Knajpa

Kiosek stojí na křižovatce turistických cest na úpatí hory Jizery u rezervace Klečové louky. Německé jméno křižovatka dostala podle bývalé dřevorubecké chaty. Z vrcholových rašelinišť Na Knajpě odtékjí vody do čtyř stran a dvou moří.

Sex Machine Museum

Sex Machines Museum je prvním muzeem na světě, které je věnováno sexuálním zařízením - moderním i historickým. Ve třech patrech muzea se nachází řada kuriozit, mechanických erotických přístrojů a oblečení, ale také erotické umění. Muzeum je přístupné dospělým starším 18 let.

Centrum Brna ovládlo mladé víno a husí pečínky

Jak velí tradice, zahájil slavnostním otevřením lahve mladého vína svatý Martin ochutnávku letošní vinařské produkce. Na náměstí Svobody v Brně se kvůli tomuto okamžiku sešlo několik tisíc lidí.

V areálu Korunní pevnůstky byla dokončena rekonstrukce historické prachárny

Po zhruba třech letech byla ve čtvrtek v areálu Korunní pevnůstky v Olomouci slavnostně ukončena rekonstrukce historické prachárny, která je v něm nejstarším a nejvýznamnějším objektem.

Rozbitá obří skla předznamenala novou éru brněnské hvězdárny

Znělo to nejdříve jako zemětřesení, pak se začalo tříštit sklo. Expozicemi nově rekonstruované Hvězdárny a planetária Brno procházeli ve čtvrtek před polednem jako první novináři, jeden z nich se jen lehce dotkl velkoplošného skla chránícího vystavené meteority. Panel se uvolnil, nastal dominový efekt, přihlížející jen tak tak stačili uskakovat. Asi tři panely se na podlaze úplně rozbily, ostatní „jen“ sjely. Kdyby ale zasáhly něčí nohy, bylo by zle.