Články na téma Tipy na výlet

Výlet po obou stranách řeky Jizery

Tento nenáročný výlet je určen především milovníkům nádherné přírody, kteří si rádi užívají volnosti v člověkem neporušené krajině. Část trasy vede na území Polska a v místě, kde leží hranice s českou stranou se nachází jizerská oblast tmavé oblohy.

Krajinou Kladských rašelinišť

Nenáročná trasa, která vás provede samým srdcem Slavkovského lesa, krouží kolem tajuplné a tiché krajiny národní přírodní rezervace Kladské rašeliny. Cesta povede okolo alpských staveb v osadě Kladská, zamrzlých rybníků a Dlouhé stoky.

Dovolená v malebné vesnici Hlohovec

Dovolená pro rodiny s dětmi, krásná dovolená na kolech v Hlohovci. Okolí je protkané cyklistickými stezkami.

Svět Krušných hor

Nová stálá expozice lidového umění v chomutovském oblastním muzeu, zaměřená na dřevěné hračky a lidovou vánoční tvorbu z české a německé strany Krušných hor.

Posezení ve vinném sklípku

Vinný sklep Pod panskýma je skvělé místo posezení s přáteli a samozřejmě ochutnávky vín-degustace. Čeká na vás spolehlivý vinař s vynikajícími víny a pokrmy z jižní Moravy.

Po stopách prince Charlese do Hostětína v Bílých Karpatech

Když loni navštívil Českou republiku princ Charles, stálo mu za to zajet si na otočku z Prahy až na moravsko-slovenské pomezí, aby si prohlédl Hostětín, vesničku s 240 obyvateli v Bílých Karpatech. Vydejte se po Charlesových stopách poznat zdejší ekologické projekty, která z Hostětína udělaly pojem.

Lyžařská škola ve Velkých Karlovicích

Prožijte s námi dny své dovolené v zasněžených Velkých Karlovicích na Valašsku a odpočiňte si od každodenních starostí. Rádi se s vámi podělíme o naše dovednosti i naší radosti ze života.

Zikmund zněl na Nový rok Prahou

Ochránce země české, zvon Zikmund, zněl Prahou na Nový rok spolu se svými bratry Václavem, Janem a Josefem. Ti se činí každý den, Zikmund jen při státních svátcích. Jako největší zvon v Čechách se stal národním symbolem.

Novoroční provětrání ve skalách v Tisé

Po bouřlivé silvestrovské noci je nejlepší si provětrat organismus, i když to hlava ani tělo zrovna neberou. Jít sportovat je pro mnohé sebevražda, ale procházka udělá divy. Nabízíme vám malý výlet do skalního města v Tisé nedaleko Ústí nad Labem.

Po stopách Jizerské 50 na běžkách

Zkrácenou verzi slavného závodu zvládnou i rekreační běžkaři. Projedete se krásnou přírodou Jizerských hor a prověříte svou fyzickou kondici.

S kamerou na cestách: Blatenskem čili krajinou zámků a tisíců rybníků

Malou parafrází na slogan charakterizující Finsko jsme si vypomohli v případě malebného území na jihu Čech. Blatensko své návštěvníky vskutku vítá spoustou rybníků – a také řadou přitažlivých zámeckých objektů. Na dva se dnes podíváme.

Poslední letošní den ve znamení výletu za Máchovým Májem

Ještě než začnete hodovat, veselit se a napájet se alkoholem, házet petardy a zapalovat světlice, byste co nejvíce vyplašili zvířata, vyrazte na poslední letošní výlet. V Jiřetíně pod Jedlovou se natáčel Máchův Máj, vypotíte tu pár kalorií.

Hrad a zámek ve Stráži nad Nežárkou

Expozice ve Stráži nad Nežárkou je věnována významné operní pěvkyni Emě Destinové, která zde prožila část svého života. Zároveň je místem konání koncertního programu "Zámek plný hudby".

Ajeto Glass Lindava

Poznejte práci sklářů opravdu zblízka ve sklárně Ajeto v Lindavě u Cvikova.

Západočeská galerie v Plzni

Západočeská galerie v Plzni patří k významným galerijní institucím. Její sbírky pokrývají období od 14. století po současnost a vedle jednotlivých špičkových děl obsahují kvalitní soubory umění 19. století, umění přelomu století a české moderny, zahrnující zvláště hodnotnou sbírku kubismu.