Články na téma Tipy na výlety

Zlínské Obuvnické muzeum představuje dosud neviděné exponáty

Zlín je jedním z pouhých třinácti měst na světě, kde mají boty své vlastní muzeum. Obuvnické muzeum se nyní navíc otevírá po měsíční pauze s vylepšenou expozicí. Ta se rozrostla o několik dalších exponátů, které byly dosud uloženy v depozitáři.

Jízdy na koních i ponících - to je Ranch 102

Nabízíme jízdu na koních a ponících pro dospělé i pro ty nejmenší, pro jezdce i pro nezkušené, a to po celý rok. V zimním období je možné při příznivých sněhových podmínkách vyzkoušet skiering, tažení na lyžích za koňmi.

Rozhled z radniční věže v Šumperku

Z ochozu šumperské radniční věže se nabízí nádherný výhled na město z ptačí perspektivy a také na masív Hrubého Jeseníku s nejvyšší horou Moravy - Pradědem.

Prohlídkové okruhy Šumperkem

Město Šumperk, známé také jako "Brána Jeseníků", se může chlubit bohatou a dlouhou historií a velkým počtem historicky cenných památek. Cesta za jejich poznáním vede prohlídkovými okruhy městem v doprovodu průvodce.

Muzeum obuvi a kamene ve Skutči

Stálé expozice městského muzea přibližují historii i současnost tradičních řemesel Skutečska – kamenictví a obuvnictví.

Expozice Čarodějnické procesy

Stálá expozice v tzv. Geschaderově domě v Šumperku představuje přitažlivou formou nejtemnější období šumperských dějin - nechvalně proslulé inkviziční procesy z druhé pol. 17. století.

Ve vojenském prostoru Ralsko chovají zubry

V bývalém vojenském prostoru v Ralsku na Českolipsku, kde se ve druhé polovině minulého století proháněly sovětské tanky, najde azyl pětice zubrů evropských. Pracovníci Vojenských lesů a statků v Mimoni (VLS) několik zástupců největšího volně žijícího přežvýkavce v Evropě získali od polských ochránců přírody, kteří se záchraně téměř vyhynulých zubrů věnují již řadu let.

S kamerou na cestách: Údolím Vrchlice k mlýnům i kutnohorským skvostům

Spousta spěchající vody v sevření skal, vyhlídka na malebný mlýn u říční zátočiny, architektonické skvosty světové úrovně – to vše lze potkat na zhruba tříkilometrovém úseku. Kde? Na jižním okraji Kutné Hory. Vstupme na území označované jako Údolí Vrchlice.

Centrum pro védská studia

Centrum se zabývá studiem dávné védské kultury a moudrosti. Různé aspekty této kultury uvádí do života a představuje i široké veřejnosti. Vážným zájemcům nabízí i vzdělávání v této oblasti. Centrum nabízí pravidelné nedělní programy pro veřejnost.

Sportovní areál U Kolečka

Sportovní areál U Kolečka je ideálním místem pro soustředění sportovních oddílů, školní výlety, sportovní kurzy, ale i pro rodinné rekreace. Restaurace nabízí venkovní posezení, využít můžete turistickou ubytovnu, tenisové kurty, volejbalové kurty nebo dětské hřiště.

Tipy na víkend: Valašská olympiáda, plesy, výstavy vín i festival španělského filmu

O víkendu se můžete vydat na hory a užívat zimních radovánek. Veselo bude na Razule, kde připravili Valašskou olympiádu. Na šumavském Špičáku si zájemci vyzkouší sněžné skútry nebo koulomet. Plesat můžete v Chebu, Plzni, Jemnici, Litomyšli, Olomouci, Rožnově i Praze. Na Moravě se bude koštovat víno v Míkovicích i Dobšicích. Na lov španělských filmů se vydejte do Prahy.

Vlastivědné muzeum v Jeseníku ovládla stavebnice Merkur

Na padesát kilogramů nejrůznějších kovových součástek, šroubků, koleček, motůrků a hřídelek zaplnilo Rytířský sál Vlastivědného muzea v Jeseníku. Dvanáctitisícové severomoravské město ovládl „dírkatý zázrak“. Zdejší sál se proměnil v dětskou hernu a přilehlé prostory hostí jedinečnou výstavu, přibližující historii vláčků a kovových stavebnic MERKUR. Celkem sem autor výstavy Jiří Mládek přivezl na čtvrt tuny historických exponátů.

Expozice Cesta města v Opavě

Slezské město Opava, které se může pochlubit svou dlouhou historií, má po 65. letech znovu otevřené městské muzeum, a to v podobě stálé expozice nazvané „Cesta města“ nacházející se ve zdejším Obecním domě.

Házení perel sviním a Hod špalkem: Razula chystá Valašskou olympiádu

Netypickými sportovními disciplínami si mohou v sobotu 19. února zpestřit lyžování návštěvníci Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích. Vypukne tu recesní Valašská olympiáda.

Degustace ve středověkém sklepě

Proslulý mikulovský středověký zájezdní hostinec U Zajíce poskytuje velkorysé prostory pro unikátní kombinaci původního renesančního vinného sklepa, vinné a pivní zahrady, s možností klasického hostinského ubytování.