Články na téma Tipy na výlety

Meandry Chvalšinského potoka u Kájova

Přírodní památky Meandry Chvalšinského potoka zahrnuje Chvalšinský potok u Křenova s břehovou vegetací a vlhkými ostřicovými loukami. Lokalita začíná za hranicí parku Červený Dvůr a vede se až k mostku v osadě Křenov u Kájova.

Vinařství Hanzel v Miroslavi

Vinařství Hanzel představuje jedinečný koncept propojení tradičního vinařství s moderním hotelovým provozem, který vznikl citlivou rekonstrukcí přilehlých prostor.

Televizní vysílač Cukrák u Jíloviště

Televizní vysílač Cukrák stojí na kopci Kopanina (411 m.n.m.) jen několik kilometrů jihozápadním směrem od Prahy. Vrch Cukrák se dřív jmenoval Kopanina, nové jméno vzniklo pravděpodobně od Zbraslavského cukrovaru.

Trať závodu Zbraslav - Jíloviště

Trať závodu vede z náměstí na Zbraslavi po silnici 2. třídy na Baně a do cíle na vrcholu kopce Cukrák v blízkosti obce Jíloviště. Závod do vrchu Zbraslav – Baně - Jíloviště se jel poprvé 25. 3. 1908. Dnes se slavná motoristická událost připomíná každoroční jízdou veteránů do vrchu.

Jezdectví na Zámeckém statku v Dolní Rožínce

Zámecký statek je umístěn v obci Dolní Rožínka přímo uprostřed kraje Vysočina. V roce 2010 byla dokončena rekonstrukce statku na moderní centrum westernového jezdění dětí, mládeže a handicapovaných jezdců. Statek tak nabízí víkendové jezdecké pobyty, westernovou jezdeckou školu i ubytování.

Tipy na víkend: Vyrazte na zvěřinu do Klokočné, za cyklistikou na Kokořínsko

Tento víkend můžete věnovat třeba dobrému jídlu a pití, nebo naopak sportu. Příznivci první varianty ocení vinobraní v Praze či Miloticích, moštování v Huštěnovicích, pivní program Českých Budějovic, slavnosti hořických trubiček, sýrový festival v Mikulově, zvěřinové lahůdky v Klokočné a také klobáskovou akci Velkých Popovic. Sportovní nadšence přitáhne Benešov, Kokořínsko, Kouty nad Desnou či Rožnov pod Radhoštěm.

Nová vyhlídka v Otovicích

V Otovicích u Karlových Varů naleznete vyhlídku, která nabízí panoramatický pohled na Krušné a Doupovské hory. Vidět jsou vrchy Klínovec, Meluzína, Vlčinec anebo sjezdové trati na Neklidu.

Šumava láká divokými peřejemi Vydry, stejně tak i klidnými meandry Hučiny

Kouzelné kouty Šumavy jsou protkány spoustou potůčků a potoků i řek. Za návštěvu stojí jak přes kameny pěnivě proudící temné vody Vydry, tak náhled na lokalitu Vltavského luhu s přítokem Hučinou.

Nostický palác v Praze - sídlo ministerstva kultury

Rozsáhlý barokní palác, který dal v druhé polovině 17. století vystavět tehdejší nejvyšší kancléř Jan Hartwig z Nostitz v sobě skrývá unikátní knihovnu s 15 tisíci historickými svazky, kapli a obrazárnu. Palác není běžně přístupný, konají se zde však krátkodobé výstavy.

Velký svět techniky v Dolních Vítkovicích

Populárně naučné centrum Velký svět techniky v Dolních Vítkovicích se otevřelo v září 2014. Hravou formou představí zajímavosti vědy a techniky. Stane se tak zásadní novinkou pro oživení lokality Dolní oblasti Vítkovice, ale také celého moravskoslezského regionu v oblasti vzdělávání i volného času.

Věžní hodiny na zámku Jánský vrch přivítá výstřel z děla

Zámek Jánský vrch na Jesenicku v sobotu velkolepě a hlasitě oslaví návrat starých věžních hodin. Jejich ručičky se zastavily už před šesti lety, na opravu se složili návštěvníci zámku ve veřejné sbírce. O zámecké hodiny dosud pečoval restaurátor.

Beskydská oblast tmavé oblohy

Beskydská oblast tmavé oblohy se nachází na Česko – Slovenské hranici se středem kolem obcí Staré Hamry a Bílá. Její rozloha je 308 km². Na noční obloze v Beskydech lze pozorovat řadu zajímavých jevů, mezi které patří například Mléčná dráha, zodiakální světlo nebo na zemi foskoreskující houby.

Manětínská oblast tmavé oblohy

Stranou ruchu měst, na pomezí Plzeňska a Karlovarska, leží polozapomenutý kout naší země. Díky řídkému osídlení a venkovskému charakteru se oblast vyznačuje v rámci ČR výjimečně malým množstvím světelného smogu, zachovalým nočním prostředím a velmi dobrými podmínkami pro pozorování noční oblohy.

Cyklostezka Otrokovice - Zlín

V rámci páteřní trasy Zlín – Otrokovice vznikl téměř tři kilometry dlouhý úsek vedený po levém břehu řeky Dřevnice. Asfaltová stezka pro pěší a cyklisty vede po hrázi, využívat ji mohou jak cykloturisté, tak i pravidelně dojíždějící na kole.

Lipno – šumavské moře mezi dvěma rozhlednami

Obří nádrž Lipno, největší dílo vltavské kaskády, začali budovat v roce 1952, dokončena byla o sedm let později. Mělké jezero o délce 42 kilometrů zaplavilo kotlinu s nevytěženými rašeliništi. Dílo budované pro zadržování vody a využití v energetice se posléze stalo význačnou rekreační oblastí.