Články na téma Tipy na výlety

Obora Soutok u Břeclavi - největší obora v České republice

Obora Soutok je nevětší oborou v České republice. Rozkládá se jižně od měst Břeclav a Lanžhot a má tvar trojúhelníku. Severní hranici tvoří stará silnice spojující obě zmíněné obce, západní stranu ohraničuje řeka Dyje, východní pak vytváří řeka Morava.

Naučná stezka doupných stromů Pohansko

Stezka se věnuje doupným stromům, tj. Stromům s dutinami, které působí jako torza a postupně umírají, ale ve kterých bují hmyzí život a své útočiště poskytují i netopýrům a ptákům. Stezce byl dán pohádkový ráz, přičemž jsou stromy připodobněny Entům z knih Pána prstenů.

Mariina skála v přírodním parku Kornatický potok u Milínova

Dřevěný vyhlídkový altánek na Mariině skále najdete v přírodním parku Kornatický potok nedaleko zámku Kozel a hradu Lopata. Dnešní vyhlídka je replikou původní stavby z 19. století, která byla zničena při velké vichřici v 50. letech minulého století.

Městské podzemí v Telči

Nahlédněte do spletitých chodeb města Telče, které jsou opředeny řadou legend. Unikátní podzemní prostory se zde otevřou 6. září. Mimo labyrintu chudeb a sklepů zde najdete také interaktivní expozici o historii města.

Pavilon skla Klatovy

Výstavní pavilon v zahradě u Muzea Dr. Karla Hostaše se věnuje především sklu. Základem expozice je unikátní soukromá sbírka šumavského skla firmy Lötz, doplňovaná příležitostnými výstavami českého i zahraničního skla.

Stradonické vodopády nedaleko Berouna

Stradonické vodopády jsou jedním z mála míst, kam zatím značky nevedou. Leží na bezejmenném potoce kousek za vesnicí Stradonice, která se nachází mezi Nižborem a Berounem. Vodopády se ukrývají v menší úzké rokli, která je obestavěna chatami. V horní části rokle se nachází několik kaskád a vodopád.

Chalupa u Zvoničky ve Velkých Losinách

Užijte si příjemné ubytování na Chalupě u Zvoničky s veškerým vybavením, které vám zajistí příjemnou dovolenou. Novostavba dvojdomku situovaná v klidné oblasti nedaleko lesa nabízí výborné podmínky pro relaxaci.

Zámek Bečov představuje jedinečný poklad a myslí i na děti

Zámek v Bečově nad Teplou se může pochlubit po korunovačních klenotech u nás nejcennější zlatnickou památkou – relikviářem sv. Maura, který je považován za nejvýznamnější románskou klenotnickou práci v ČR. Ale i děti si zde přijdou na své – speciální prohlídky pro dětské návštěvníky nemají obdoby.

Minikurz líčení v Českých Budějovicích

Naučíte se zvládnout skvělý make-up za 15 min. Už nikdy se nespletete při výběru make-upu a oční stíny nevytvoří monokl. Rtěnka zůstane na svém místě po několik hodin.

Privat 308 v Janských Lázních

Ubytování Privat 308 nabízí dostupné ubytování v Janských Lázních v nadmořské výšce téměř 700 m. Privat 308 se nachází nedaleko centra lázeňského městečka a pouhých 250 metrů od lanové dráhy na Černou horu, s jednou z nejdelších sjezdovek v České republice.

Geologická expozice v bývalém lomu Čížkova skála u Kutné Hory

Geologická expozice je umístěna v bývalém lomu Čížkova skála, který leží na okraji Kutné Hory. Sám lom je geologickou raritou - nasedají zde křídové vrstvy na starší kutnohorské krystalinikum, tvořené rulou. V expozici je umístěno 43 ukázkových bloků hornin z Kolínska, Kutnohorska a Vysočiny.

Rožmberk zkrášlí stovky květin

Hrad Rožmberk ozdobí od středy do konce týdne záplava květin. O jednotlivá aranžmá výstavy Vivat Aqua se postarají vyhlášení floristé. V rámci jihočeských hradů a zámků se letos jedná o poslední květinovou expozici. Obdobnou mohli turisté vidět v dubnu v Třeboni, následně pak v Kratochvíli či v klášteře Zlatá Koruna.

Pyšná princezna se procházela poblíž hradu Šaunštejn i malé Pravčické brány

Když se řekne Českosaské Švýcarsko, každému se pravděpodobně vybaví Pravčická brána, Hřensko či soutěsky říčky Kamenice. Národní park České Švýcarsko však nabízí mnohem více zajímavých míst i v méně známých lokalitách.

Kostel sv. Jiří v Bečově nad Teplou

Původně gotický kostel byl v průběhu let přestavován. Dnešní podobu získal přestavbou po požáru v letech 1763 až 1767 zednickým mistrem F. Pöperlem za účasti truhláře F. Liebnera. Kostel byl obnoven roku 1834, věž dokončena roku 1885 podle starých Pöperlových plánů z roku 1767 J. Schobertem.

Pohádkové bludiště v Jaroměři

U Muzea magie v Jaroměři vzniklo zábavné bludiště o velikosti 10 x 20 metrů. Přístupné veřejnosti bude od 1. září 2014, celkově dokončeno a opět otevřeno bude v dubnu 2015.