Články na téma Tipy na výlet

Trosky letadla připomínají tragédii na Ještědu

Na červené turistické značce pod vrcholem Ještědu nalezneme pomníček, který připomíná smutnou událost z 20. srpna 1948. Za husté mlhy zde havarovalo letadlo při letu z Prahy do Liberce. Pomníček je udržován členy Svazu letců a na jeho výstavbu byly použity trosky nešťastného letounu.

Golf Club Ještěd - jedno z nejkrásnějších přírodních hřišť

Přijeďte za golfem i relaxem do malebného podještědí. Hřiště se nachází na úpatí Ještědu a nabízí tak jedinečnou atmosféru daleko od jakéhokoliv ruchu.

Tip na neobvyklý zážitek: z Valtic do Rakouska po Stezce bosou nohou

Jihomoravské Valtice jsou proslulé jako oblast vína, pohodové cykloturistiky či památek UNESCO. Teď se tu nabízí turistům další zpestření. Od května je u Valtic otevřena nevšední zážitková atrakce – Stezka bosou nohou.

Velký Javorník v Beskydech má novou rozhlednu

Turistům se ve čtvrtek otevřela nová dřevěná rozhledna na vrcholu Velkého Javorníku nedaleko Frenštátu pod Radhoštěm v Beskydech. Je vysoká téměř 26 metrů a jsou na ní dvě vyhlídkové plošiny. Celoročně bude turistům přístupná zdarma.

Letecký simulátor Cessna v letecké škole Letov Praha

Let na pohyblivém leteckém trenažéru v Praze. Užijte si pocit z pilotování letadla SM2250 Cessna 182RII a zkuste si tak, jaké to je být skutečným pilotem.

Olomoucké výstaviště provoněla Babiččina zahrada

Ve znamení bylinek je letní etapa zahradnického veletrhu Flora, který začal ve čtvrtek na stejnojmenném výstavišti v Olomouci. K vidění jsou však na nejstarší a největší akci svého druhu v Česku i květiny vrcholícího léta, letní ovoce a zelenina. Veletrhu se účastní na 250 vystavovatelů a prodejců z ČR, Polska a Slovenska.

Galerie U brány v Úštěku

Galerie byla poprvé otevřena roku 2000, při příležitosti konání 3. historického jarmarku. Motivací byla snaha zasadit do prostředí městské památkové rezervace v Úštěku něco trvalého, umělecky příjemného, co potěší srdce a nechá na chvíli zapomenout na běžné starosti.

Úštěcká šatlava

Úštěcká šatlava se nachází na Mírovém náměstí v původním gotickém domě s podloubím. Odvážlivci, kteří se sem vypraví zhlédnou zajímavé expozice ve sklepení s kobkami a mučírnou, kde si mnohé nástroje mohou sami vyzkoušet.

Po dřevěném žebříku do loupežníkovy kokořínské jeskyně

Když sejdete ve vesničce Truskavna v Šemanovickém dole kopec vedle roubenky pocházející z roku 1791, ocitnete se zanedlouho ve skalním království Kokořínska. Cesta tu vede například k jeskyni Klemperka, jejíž dřívější účel je dodnes zahalen pověstmi a tajemstvím. Vydat se k ní můžete i z Kokořína.

Vyhlídka skokanský můstek v Lomnici nad Popelkou

V lyžařském areálu V Popelkách je přístupný vyhlídkový ochoz na zrekonstruovaném můstku K-70. Ochoz se nachází ve výšce 28 m a je z něj pěkný výhled nejen na skokanský areál, ale i do okolní krajiny.

Rozhledna Na Vrších v obci Břasy

Unikátní multifunkční stavba byla postavena jako datový převaděč s vyhlídkovým patrem pro veřejnost. Okolní krajinu můžete obdivovat z výšky dvanácti metrů. Okolní obce odtud budete mít jako na dlani, dohlédnout však lze na Krušné hory i Šumavu.

Zámek ve Stráži nad Nežárkou odhalí nejedno tajemství pěvkyně Emy Destinnové

Pokud cestujete po jižních Čechách, pak byste neměli minout malebné městečko Stráž nad Nežárkou. Jeho největší chloubou je zámek, který po rekonstrukci slouží jako muzeum kdysi slavné operní divy Emy Destinnové.

Minipivovar Melichárek Horka nad Moravou

Pivovárek Melichárek v Horce nad Moravou vyrábí od června 2013 několik druhů nepasterizovaného a nefiltrovaného piva, které vyniká svou hořkou chutí. Ochutnat zde můžete světlé pivo plzeňského typu, polotmavý ležák a také několik pivních speciálů.

Kavárna Vesmírna v Praze

Kavárna Vesmírna je nekuřáckou kavárnou provozovanou občanským sdružením Máme otevřeno?. V kavárně probíhá pracovně tréninkový program pro lidi s mentálním postižením, kteří zde pracují jako barmani a číšníci.

Tipy na víkend: Jeďte se bát na Potštejn nebo tančit do Šumperka

Neváhejte a užijte si zbytky doznívající festivalové sezóny. Kdo chce raději mimo město, nasát letní počasí, může se tento víkend vydat třeba do pevnosti Josefov. Úchvatné výhledy pak nabídne mimořádně otevřená věž hradu Lemberk.