Články na téma Tipy na výlety

Křivoklát a Hněvín, hrady, na nichž přišel podvodník magistr Kelley o nohy

Edward Talbot zvaný Kelley byl význačnou osobností doby Rudolfa II. Známe ho i z filmu Císařův pekař - Pekařův císař, kde ho ztvárnil Jiří Plachý. Muž, který filmově císaři stvořil Sirael, měl vyrobit elixír mládí. Což se nezdařilo a Kelley skončil v žaláři. Ponejprve na Křivoklátě, poté v Hněvíně.

Snowparky ve Špindlerově Mlýně

Možnost vyletět do vzduchu, mít pocit volnosti a ještě mnohem více to umožňují snowparky ve Skiareálu Špindlerův Mlýn. V oblíbeném krkonošském středisku najdete hned dva snowparky různých obtížností - na Horních Mísečkách a na Hromovce. V provozu bývají od ledna.

Václavské sklepy pod zámkem v Českém Krumlově - Město pod městem

Václavské sklepy se nacházejí pod IV. Zámeckým nádvořím. Byly vybudovány na počátku 14. století jako vyrovnání prudce se svažujícího terénu pod budovou Horního hradu. Vznikla tak monumentální čtyřpodlažní sklepení, sloužící v minulosti jako technické a hospodářské zázemí zámku.

Noční Krkonoše si lze vychutnat při prohlídce Stezky korunami stromů

Bílá sněhová pokrývka, obloha s myriádami hvězd, ledový vzduch a k tomu odborný výklad průvodce. To nabízí v sérii šesti prohlídek Stezka korunami stromů Krkonoše na Černé hoře. První startuje 6. února v 17.30 hodin, bude vedená hravou formou vhodnou i pro děti.

Kostel sv. Máří Magdalény Chvalšiny

Pozdně gotický kostel v Chvalšinách z let 1487–1507 nahradil staršího předchůdce, doloženého poprvé roku 1293. Jde o významné dílo rožmberské stavební huti a jedno z nejkrásnějších děl pozdní gotiky v celých jižních Čechách.

Barokní radnice Chvalšiny

Radnice v obci Chvalšiny pochází z roku 1667. Svému účelu sloužila do konce II. Sv. Války, po ní tehdejší místní národní výbor sídlil ve staré škole jižně od kostela (jako dnes obecní úřad). Při rekonstrukci na muzeum v letech 1999–2000 bylo obnoveno podloubí a průčelí vráceno historické členění.

Menhiry Troja

Kameny zvané Tři bohyně stojí nedaleko ulice na Farkách v Praze Troji. Místo, kde mají být vztyčeny, vybral slovinský sochař a geomant, autor slovinské vlajky a státního znaku Marko Pogačnik.

Krkavčí kameny v Lužických horách

Dvě skalní věže nazvané Krkavčí kameny se nacházejí na zalesněném vrcholku poblíž obce Dolní Světlá, u státních hranic se SRN. Na německé straně hranic se nachází skalní vež pojmenovaná Falkenstein (Sokol). Na české straně pak skalní věž horolezci nazývaná Sokolík.

Turisty v Českých Budějovicích nalákají na historické věže

Černá věž, náměstí Přemysla Otakara II., několik menších památek a jinak celkem nic. Tak vnímá řada návštěvníků České Budějovice a vedení města se už léta snaží tuto situaci změnit. Po utopickém nápadu s koněspřežkou, která měla jezdit Českou ulicí, přichází nyní radní s nápadem oživit Rabenštejnskou věz.

Lyžovačka v Jeseníkách bez starostí s parkováním

V těchto dnech, zejména o víkendech, míří na hory, ať už na sjezdovky nebo na běžky, mnoho milovníků zimních sportů. Problémem však bývá parkování. Proto i letos z Ostravy přes Opavu, Bruntál a Malou Morávku dovezou lyžaře a snowboardisty na Ovčárnu speciální skibusy společnosti Arriva Morava.

Škola bojového umění Dai Sho Jutsu

Hledáte smysluplnou volno časovou aktivitu pro své dítě nebo sami pro sebe? Zkuste zadarmo trénink na zkoušku u nás.

Rohanský Sychrov je jedním z nejkrásnějších tuzemských romantických zámků

Francie po revoluci, která smetla monarchii, a následných Napoleonových výbojích byla značně vyčerpaná. Kdo mohl, zmizel. To udělali i „princové z královské krve”, jak zněl titul knížecího rodu Rohanů. Od Valdštejnů koupili zanedbaný Sychrov a neuvěřitelně ho zvelebili. Patří mezi nejhezčí zámky.

Jihočeské zámky jsou i v zimě plné lidí

Teplota kolem deseti stupňů, průvodkyně v teplém kabátu a návštěvníci v bundách, čepicích a šálách. Tak to o víkendu vypadalo na zatím jediné prohlídkové trase na zámku v Hluboké nad Vltavou. Ten je po vánočních svátcích opět přístupný veřejnosti.

Galerie Ludvíka Kuby v Poděbradech

Multifunkční prostor zaměřený na prezentaci současného a moderního umění, architektury a designu.

Lágr Vojna – peklo na dohled příbramské Svaté Hory

V zimě, za vánice, působí areál nápravně výchovného tábora, jak ideologicky nazvali bolševici peklo na zemi i pod ní, děsivě. Teple oblečen jsem kráčel sám po umrzlé cestě z Lešetic do tábora Vojna. V 50. letech tu žili za nelidských podmínek „nebezpeční, zvláště státně bezpečnostní zločinci.“.