Články na téma Tipy na výlet

Národní přírodní rezervace Špraněk

Národní přírodní rezervace Špraněk leží jihozápadně od Javoříčka. Rezervaci tvoří zalesněný vrch Špraněk s útvary krasového původu a rozsáhlým systémem bohatě zdobených jeskyní a vzácnou teplomilnou květenou.

Přírodní plovárna ve Volyni - nejstarší plovárna v ČR

Romantiku jako z rozmarného léta zažijete na letní plovárně ve Volyni. Atmosféra i vybavení stále připomíná dobu jejího vzniku, tedy rok 1941. Bazén je napouštěný vodou z řeky Volyňky a osvěžení je tak při jakékoli teplotě vzduchu zaručené.

Zámecké sady Chrámce

Pořádají zde tématické agroturistické prohlídky. Hlavním druhem ovoce, které farma produkuje jsou hrušky, které pěstujeme na více než polovině výměry. Vedle ovocnářské výroby se věnujeme i chovu ovcí. Hlavním důvodem chovu ovcí je vypásání sadů vysokokmenů.

Půjčovna kol Rožnov

Pro návštěvníky Beskyd, údolí řeky rožnovské i vsetínské Bečvy, Rožnovska, Pusteven i Velkých Karlovic, návštěvníky Valašska, milovníky přírody a zdravého pohybu jsou připrena horská kola značky Scott, CTM, Cologna, Fort, ale také pravá česká klasika v podobě zrekonstruovaných „favoritek“.

Naučná stezka Vincenze Priessnitze v Jeseníku

Sedmikilometrová stezka vede kolem léčebných pramenů Lázní Jeseník a seznámíte se na ní nejen o historii Jeseníku a lázních, ale také o tvrdém životě Vincenze Priessnitze, který zde roku 1822 založil první vodoléčebný ústav na světě. V blízkém okolí vyvěrá ze země okolo 80 pramenů.

Ekologické hospodářství Stateček u Lněníčků

Malá rodinná ekofarma, která v sadech pěstuje všechny běžné druhy ovocných stromů, avšak netradiční odrůdy, a dále méně známé druhy ovocných dřevin (oskeruše, kdouloně, aronie). Na orné půdě farma pěstuje zeleninu, bylinky a krmné obiloviny a okopaniny.

Tipy na víkend: Zajeďte do Plzně za kulturou a ochutnejte rybí hody v Dobříši

Ať už posloucháte radši rockovou hudbu, nebo vaše uši dávají přednost jazzu, obojí si můžete dopřát v uvolněném čase víkendu na některém z probíhajících hudebních festivalů. Jestli vás spíš honí mlsná a chcete ochutnat něco dobrého, nabízejí se dobříšské rybí hody nebo přehlídka moravských a českých piv na Jesenicku.

Dívčí Kámen, hrad postavený z velké lásky

Nedaleko Českého Krumlova se nalézá zřícenina hradu Dívčí Kámen. Hrad je spojen s mnoha pověstmi o svém vzniku - jedna z nich vypráví o velké lásce dvou mladých lidí, která byla příčinou vzniku této nádherné stavby v hloubi lesů...

Velké Losiny jsou i přes temnou historii oázou klidu

Pokud vás prázdninové toulky zavály do Jeseníků, vyšetřete si čas na návštěvu Velkých Losin. Tahle obec patří k nejstarším v šumperském okrese – vznik se datuje do roku 1351. Pro výletníky má hned několik „taháků“ – například funkční ruční papírnu a zámek, který připomíná krásku s temnou minulostí.

Zatopený lom Výkleky

Zatopený lom v obci Výkleky nedaleko Olomouce láká k letnímu koupání. Voda zde bývá čistá a průzračná, povoleno je zde také potápění.

Na Ovčím vrchu dostali sedláci daleko větší nakládačku než u Chlumce

Bílá kaplička ve svahu Ovčího vrchu naproti zřícenině hradu Krasíkova (Švamberku) označuje místo, kde bojovaly v roce 1680 skupiny sedláků proti císařskému vojsku. Vzbouřenci neměli šanci, mnoho jich padlo. Přesto se o selské vzpouře na Bezdružicku téměř neví, památník zná málokdo.

Muzeum každodennosti Chříč

V prvním patře sladovny bývalého pivovaru v Chříči se nachází neobvyklé Muzeum každodennosti. V interaktivní expozici jsou k vidění věci, se kterými zcela běžně pracovali naši předkové, ale my už jen nejasně tušíme, k čemu sloužily.

Křinický pivovar v Krásné Lípě

Křinický pivovar navazuje na tradici vaření piva v Krásné Lípě. Při výrobě piva je kladen důraz na kvalitu a správné vyladění chuti jednotlivých druhů piv a proto je základní nabídka omezena pouze na dva až tři druhy piv ležáckého typu, které příležitostně doplňují speciály.

Zámek Horšovský Týn je skutečným klenotem západních Čech

Ne neprávem je zámek označován za západočeský Český Krumlov. Vzhledem ke své rozsáhlosti a vybavenosti nabízí návštěvníkům čtyři stálé okruhy. Spousta exponátů a architektura od gotiky přes renesanci k 19. století jsou doslova pastvou pro oči a ducha milovníků historie a umění.

Zámek Svojšín

Zámek se nachází na horním konci návsi obce Svojšín. Obec patří k nejstarším feudálním sídlům na západě Čech. Na zámku se nachází také Turistická ubytovna.