Články na téma Tipy na výlety

Chebský hrad je lepší navštívit ve dne, v noci tam straší

Chebský hrad je nejen unikátní ukázkou říšské falce na českém území - podle staré pověsti zde navíc v noci straší. Zavraždění Valdštejna, které se odehrálo v Pachelbelově domě na náměstí, a jeho generálů, kteří padli v Kuchelhausu na hradě, nemohlo zůstat “bez následků”. Záhy začalo na hradě strašit.

Vilemínina stěna v Jetřichovicích

Báječné výhledy a skvělou procházku přírodou, to vše nabízí Vilemínina stěna v Jetřichovických stěnách. Pokud se na tuto oblíbenou vyhlídku Českého Švýcarska vypravíte, objevíte pravé kouzlo přírody.

Originální thajské masáže Banthaimassage v Prachaticích

V salonu Ban Thai Massage si dopřejete originální thajskou masáž rodilými thajskými masérkami, které mají v tomto oboru dlouholeté zkušenosti a za sebou několik akreditací.

Kam o víkendu s dětmi: Na deskohrátky do Klimkovic, za betlémy do Šumperka

Jestliže vaše ratolesti nebudou mít plné ruce práce s psaním dopisu Ježíškovi, vezměte je bruslit na pražské kluziště nebo tvořit do výtvarné dílny v Ostrově. Betlémy ze dřeva, keramické hlíny i dalších materiálů uvidíte například ve Slavkově, Lošticích a Šumperku.

Tipy na víkend: Za medem a perníčky na Hlinsko, na autorské čtení do Liberce

Pomalu se blíží advent, což už tento víkend napoví některé vánočně laděné trhy a jarmarky. I nadále se podzim ponese v duchu kultury. Na své si přijdou fandové vážné, populární či folklórní hudby i literatury.

Tipy na víkend: Za medem a perníčky do Hlinska, na autorské čtení do Liberce

Pomalu se blíží advent, což už tento víkend napoví některé vánočně laděné trhy a jarmarky. I nadále se podzim ponese v duchu kultury. Na své si přijdou fandové vážné, populární či folklórní hudby i literatury.

Privátní vířivka a infrasauna Šumperk

Přijďte relaxovat a nabrat nové síly. Vychutnejte si v soukromí vířivku, infrasaunu a masážní sprchový box. Vlastní hudbu lze přehrát přes 3,5 mm jack. Kryté parkování v areálu firmy.

Zřícenina strážního hradu Quinburg u Vrbna pod Pradědem

Zřícenina hradu Quinburk se nachází 7 km severozápadně od Vrbna pod Pradědem, stojí na strmé skále (868 m) nad řekou Černá Opava v blízkosti bývalé myslivny Drakov. Dnes zůstaly na místě, srázně spadajícím na sever a severozápad, jen zbytky zdí.

Medvědí vrch v Jeseníkách - nejvyšší vrchol Medvědské hornatiny

Medvědí vrch je nejvyšším vrcholem Medvědí hornatiny. I když se svou výškou 1216 metrů nemůže soupeřit s vrcholy v hlavním hřebeni Jeseníků, jedná se o vrchol mimořádně zajímavý, ze kterého se otevírají krásné výhledy do téměř všech světových stran.

Jiřická lípa - strom, pod nímž kázal Jan Želivský

V malebné vesničce Jiřice nedaleko Humpolce najdete přírodní zajímavost - stařičkou vykotlanou lípu. Strom patří k nejcennějším památným stromům v ČR jehož stáří se odhaduje na 800 let. Strom je dutý a jeho dutina pojme až 10 osob.

Skleněné městečko připravilo pro turisty další sklářské pátky

Už popáté se budou moci turisté v Železném Brodě, který se někdy prezentuje jako skleněné městečko, zúčastnit sklářských pátků. Ty jim dovolí nahlédnout do sklářské výroby, a to nejen té dnešní, ale i z dob minulých. Právě výroba skla je pro Železný Brod typická. První sklářský pátek se uskuteční 29. listopadu, poslední 14. března 2014.

Chalupa Studený v Českém Švýcarsku

Hledáte-li chalupu k pronajmutí a chtěli byste být blízko přírodě, může být chalupa Studený tím pravým místem. Nachází se ve stejnojmenné obci na jihovýchodním okraji Českého Švýcarska.

Oáza klidu se dvěma desítkami léčivých pramenů. I takové jsou Františkovy Lázně

Léčivé účinky pramenů jsou ve Františkových Lázních známy již od 15. století. Vodu z pramenů používali nejen místní obyvatelé, ale byla prodávána i po celém Německu. Není to ovšem jediný důvod, proč sem zavítat.

Přírodní rezervace Břežanské údolí

Přírodní rezervaci na jižním okraji Prahy tvoří zalesněné údolí Břežanského potoka, které se táhe od Dolních Břežan ke Zbraslavi v délce asi 5 kilometrů. Celým údolím prochází silnice a turistická stezka. Při vyústění údolí před Zbraslaví zde naleznete areál zdraví s mini zoo koutkem.

Vrch Zebín u Jičína

Vrch Zebín leží zhruba 2 km severovýchodně od Jičína. Díky svému typickému vzhledu je jednou z dominant celé jičínské kotliny.